Ndb2010's Blog

"Kiedy wyeliminuje się niemożliwe wówczas to, co zostanie, bez względu na to, jak byłoby nieprawdopodobne, musi być prawdą." Arthur Conan Doyle

Wolne słowa. Miejsce dyskusji związanych z 10.04.2010

W związku z tym, że jest to blog e-śledztwa hipotezy fałszywych nadajników na którym są przedstawiane wyniki a miejsce pod określonymi podstronami jest ograniczone postanowiłem dodać tą podstrone dla wymiany myśli i spostrzeżeń, które są związane z 10.04.2010 ale w tej chwili nie pasują jednoznacznie do którejś podstrony.

Bardzo proszę o zamieszczanie tutaj nowych informacji związanych z 10.04.2010.

Naistotniejsze wpisy i informację będą przenoszone na inne podstrony. Co jakiś czas część komentarzy tutaj bedzie kasowana by zrobić miejsca dla innych.

———————————————————————————————————————————————–

Komentarz „Andre” dotyczy raportu na temat WSI (Wojskowych Służb Informacyjnych). Według niektórych informacji doadatkowe aneksy do raportu zginęły z gabinetu L.Kaczyńskiego kilka godzin po katastrofie w Smoleńśku. Znajdowały się również w gabinecie przesa IPN –  J.Kurtyki.

http://www.wsi.emulelinki.com/    link do raportu na temat WSI

BARDZO DUŻO DO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM.
DLATEGO BYŁ SMOLEŃSK…
POŚWIĘĆCIE CZAS I PRZESTUDIUJCIE TEN CAŁY TEKST

————————————————————————————————————————————————-

WAŻNE, WAŻNE: WYSTĄPIENIA RODZIN NA ZEBRANIU SEJMOWEJ KOMISJI D.S WYJAŚNIENIA KATASTROFY W SMOLEŃSKU.

Rosyjskie śledztwo: analogie pomiędzy postępowaniem w sprawie zbrodni Katyńskiej a tragedią pod Smoleńskiem
Andrzej Melak z uzup. M. Merty (2010-07-24)
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=22346

Identyfikacja ciał – postępowanie rosjan
Jerzy Mamontowicz z uzup. A. Melaka i M. Merty (2010-07-24)
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=22347

Jak wyglądała sytuacja dostepu do dokumentacji
mec. Bartosz Kownacki (2010-07-24)
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=22348

Pismo w sprawie znieważenia pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem przez Palikota zostało skierowane do sekretariatu marszałka Schetyny
Magdalena Merta (2010-07-24)
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=22349

——————————–
tutaj są wypowiedzi rodzin ofiar katastrofy na temat m.in. identyfikacji ciał w Moskwie,organizacji wyjazdu do Moskwy dla rodzin ofiar przez rząd,problemów w prokuraturze etc.Trzeba słuchać wszystko,bo te wypowiedzi są zróżnicowane tematycznie.

*******************************************************************************************************

Na portalu Salon24 pojawiła się powieśc o Tu-154m. Tekst jest dobry i warty polecenia. Poniżej kilka komentarzy na ten temat:

AutorzeDziś sobie wydrukowałem wszystkie części, usiadłem spokojnie w fotelu i… odleciałem.

Ocknąłem się gdzieś wśród lasów, wertepów, na polanie wśród żołnierzy Szarego na Wykusie. Tuś obok siedział olbrzymi kapral „Pozew” – mój ŚP. Dziadek. Odniosłem wrażenie, że po lekturze Topolany po raz pierwszy tak naprawdę zacząłem ich wszystkich rozumieć. Ich zacięcie, determinację, smutek, tęsknotę, nadzieję. Poczułem posmak ich strachu i odwagi.
Nie chce być trywailny ale to jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) tekst jaki czytałem na Salonie. Poza tym nośny i otrzeźwiający jak obuch, kubeł zimnej wody, czy ten walący strumieniami leśny deszcz.
Tego nam trzeba.
Takich przesłań.
Polecam każdemu co ma serce po polskiej stronie.

Pozdrawiam z wielkimi wyrazami szacunku 2010-07-27 18:15

Łażący Łazarz 291 7783 // Listy z emigracji wewnętrznej
Godne sfilmowaniaBy było celem przesłania
Dla tych co nie znają wartości
Do Kraju Ojczystego Miłości
Także dla tych co nadchodzą
Czyli w Polsce Polakami się rodzą2010-07-27 21:36

Jacek Mruk 18 318 // Jacek Mruk jacekmruk.salon24.pl
Przedstawiam wszystkie dostępne odcinki:
 
Tupolana cz.1
Tupolana cz.2
 
Tupolana cz.3
 
Tupolna cz.4
 
Tupolana cz.5
 
Tupolana cz.6
 
Tupolana cz.7
 
Tupolana cz.8
*******************************************************************************************************
Reklamy

Komentarzy 887 to “Wolne słowa. Miejsce dyskusji związanych z 10.04.2010”

 1. anka said

  http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/misja-specjalna/wideo/28092010/2639880 (00-57 do 01-06) co on robią po co??? chodzi mi konkretnie o ten czas 0,57 do 1,06 – proszę Was o odpowiedz czy mozna to wytłumaczyć w miarę sensownie?

  • max said

   Był sobie szczyt NATO. No i nagle …. . Prezydent USA Barack Obama publicznie dziękował w piątek na szczycie NATO „przyjacielowi” Radosławowi Sikorskiemu za poparcie nowego układu START z Rosją o redukcji broni nuklearnej, którego ratyfikację blokuje Partia Republikańska – przekazali dyplomaci obecni na szczycie. Ale o co tu chodzi ?? Przeciez Polska NIE jest mocarstwem nuklearnym i w tej ratyfikacji nie uczestniczy. Jest wiele innych potężniejszych państw posiadających bron jadrowa ktore moga wyrazic WETO. Czemu USA chca nam dziekowac nawet potencjalnym znisieniem wiz ? Czy tylko za slowne poparcie ?? Tajemnica zostala ujawniona przez WALL STREET journal. OTOZ MIESIAC PO katastrofie smolenskiej Rosjanie rozmieszczaja w Kaliningradzie taktyczne pociski z glowicami jadrowymi. Jest to ofensywna dzialalnosc przeczaca duchowi podpisania ukladu o nieproliferacji broni jadrowej. Polska moglaby dac solidny gest poparcia dla republikanow wlaczajac sie przy okazji do walki o swoje bezpieczenstwo. Niestety ratujemy po raz kolejny z opresji amerykanskiego sojusznika i jego partie rzadzaca.

 2. Andre said

  Jezus ,Maria co oni zrobili!!!!!!

  http://www.tvn24.pl/28377,1676716,0,1,pod-dachem,fakty_wiadomosc.html

  • anka said

   no co? trochę przykryli,żeby mordy nam zamknąc a jak to zrobili to nie wazne, wazne że zrobili!

  • Aśka said

   Jeżeli ten brezent leży na tych częściach, to jeszcze gorsze od tego, jakby ten wrak stał pod gołym niebem. Te części są w tej chwili bardziej narażone na zniszczenie, bo nie ma ruchu powietrza i wilgoć zgromadzona pod tym brezentem, ma działanie bardziej niszczące.

   • JWS said

    Właśnie o to chodzi, tym bardziej, że ma to jeszcze baaaardzo długo poleżeć skoro zostało wydane tyle kasy na ten cel.

 3. Andre said

  WIEM, ZE WYDA SIĘ TO WAM NIEPRAWDOPODOBNE ALE…… ZASTANÓWMY SIĘ WSZYSCY NAD TYM…..

  „Rodziny ofiar zostały przewiezione autokarami do hotelu „Łuczosa” w Witebsku, położonego o kilka kilometrów od lotniska.”
  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/samolot-wyslany-po-rodziny-ofiar-katastrofy-wrocil,1,3729445,wiadomosc.html

  CZYLI CO — ZORGANIZOWANIE SPOTKANIA DLA TYCH CZŁONKÓW RODZIN Z ŻYJĄCYMI (PODKREŚLAM —ŻYJĄCYMI) „OFIARAMI TZW KATASTROFY”??
  TAK TYLKO GŁOŚNO MYŚLĘ BO NIE ZNAJDUJĘ MOTYWÓW POZOSTANIA W WITEBSKU.
  PS. MOŻE KTOŚ „WYGRZEBIE” NAZWISKA OSÓB KTÓRE NOCOWAŁY W WITEBSKU- JESTEM CIEKAW!!!!

 4. Andre said

  W nawiązaniu do Smoleńska;

  „Dlaczego Polska nie podpisała jeszcze umowy na dostawę gazu? Wicepremier Waldemar Pawlak zdradza, że w całą sprawę zamieszane są „różne interesy niemieckie i amerykańskie”, przez co trzeba było zmieniać, już wynegocjowane, zapisy.”

  http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/305215,pawlak-zdradza-kto-stoi-za-problemami-z-gazem.html

 5. Andre said

  „Antoni Macierewicz, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej odniósł się do stanowiska zaprezentowanego przez prokuratora w tejże sprawie.”

  http://www.polityczni.pl/macierewicz_w_odpowiedzi_na_stanowisko_prokuratury,audio,50,5357.html

 6. Andre said

  W temacie UMOWY (ZMOWY?) Prokuratorów polskich i sovieckich

  Skany umowy i tłumaczenie :

  http://niezalezna.pl/artykul/nocny_protokol/40177/1

 7. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/polska-dostala-protokoly-sekcji-zwlok-ale-tylko-52,1,3734350,wiadomosc.html

  „(…)polska strona nadal nie jest w posiadaniu broni borowców, którzy zginęli na pokładzie samolotu, ani telefonu satelitarnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak dodał [przyp. Seremet], szanse na znalezienie tych rzeczy są małe, ponieważ prawdopodobnie roztrzaskały się w wyniku katastrofy.”

  Czy broń mogła się roztrzaskać, skoro bukiet kwiatów i telefony komórkowe nie uległy najmniejszemu zniszczeniu?

 8. Aśka said

  Może ma to związek ze sprawą smoleńską, może nie, ale wiedzieć warto.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tajemnicze-znikniecie-b-wiceministra-apel-corki,1,3735791,wiadomosc.html

  Tajemnicze zniknięcie b. wiceministra, apel córki
  dzisiaj, 18:31 PG / PAP 16.10.2010
  Policja oraz rodzina i znajomi poszukują Eugeniusza Wróbla – byłego wicewojewodę katowickiego i wiceministra transportu. Mężczyzna zniknął w piątek około południa, po raz ostatni był widziany przy swoim domu w Rybniku. Apel o pomoc w odnalezieniu zaginionego przesłała dzisiaj PAP jego córka, Maria Wilgus. Osoby, która mają informacje na temat zaginionego, proszone są o kontakt z policją w Rybniku pod numerem telefonu (32)429-52-00.

  Maria Wilgus powiedziała, że po raz ostatni jej ociec był widziany w piątek po południu. Nikt z rodziny nie widział go od czasu, gdy minął furtkę domu przy ul. Hibnera. – Nie zabrał żadnych rzeczy ze sobą. Dlatego sądzimy, że ktoś – listonosz czy kurier – wywołał go z domu albo komuś poszedł wskazać drogę – powiedziała córka.

  Wychodząc z domu Wróbel prawdopodobnie nawet nie założył butów, wyszedł w kapciach, miał na sobie polar. Wróbel ma 59 lat, 1,92 m wzrostu.
  […]
  W latach 1998-2001 jako ekspert Sejmowej Komisji Transportu i Łączności oraz doradca kolejnych ministrów transportu i gospodarki morskiej uczestniczył m.in. w opracowaniu projektu prawa lotniczego. Od listopada 2005 do grudnia 2007 roku pełnił funkcję wiceministra w resorcie transportu. Ostatnio zaangażowany był m.in w powstanie Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej przy Politechnice Śląskiej.

 9. Andre said

  Uprzejmie proszę PRZECZYTAĆ (z cholernym) ZROZUMIENIEM.
  Spawy naprawdę bardzo istotne.

  http://www.wpolityce.pl/view/3075/_Bezpieczenstwo_polski_znajduje_sie_na_rowni_pochylej__pogarsza_sie_.html

 10. Andre said

  do postu nr 9 —oczywiście wcześniej PROSZĘ ZIGNOROWAĆ ostrzeżenie-

  a treść postu
  „Uprzejmie proszę PRZECZYTAĆ (z cholernym) ZROZUMIENIEM.
  Spawy naprawdę bardzo istotne.

  http://www.wpolityce.pl/view/3075/_Bezpieczenstwo_polski_znajduje_sie_na_rowni_pochylej__pogarsza_sie_.html

 11. Andre said

  do postu nr 9 —oczywiście wcześniej PROSZĘ ZIGNOROWAĆ ostrzeżenie-

 12. Andre said

  CZY SŁOWEM ZDRADA MOŻNA OKREŚLIĆ PODPISANIE DOKUMENTU PRZEZ MINISTRA RP J.MILLERA W KTÓRYM DECYDUJE ON O JEDNYM Z NAJWAŻNIEJSZYCH DOWODÓW W SPRAWIE SMOLEŃSKIEGO CRASH’U ŻE :

  ‚może zostać dokonane na podstawie decyzji właściwego organu Federacji Rosyjskiej’
  PRZECIEŻ ODDAJE POLSKA WŁASNOŚĆ W RĘCE SOVIETÓW DO UZNANIA( czyli DECYZJI) JAKIEGOŚ NIE SPRECYZOWANEGO ORGANU WROGIEGO NAM PAŃSTWA.
  TO JEST ZDRADA – jeśli prokuratura nie działa to zadziała TRYBUNAŁ POSPOLITEGO RUSZENIA

  „Wynika to z treści Memorandum podpisanego 31 maja b. r. przez ministra Jerzego Millera i ministra transportu Federacji Rosyjskiej. W artykule 3-cim zapisano:

  „Przekazanie Rzeczpospolitej Polskiej oryginałów zapisów rejestratorów pokładowych może zostać dokonane na podstawie decyzji właściwego organu Federacji Rosyjskiej po zakończeniu śledztwa lub dochodzenia sądowego”.”
  http://www.wpolityce.pl/view/3088/Czy_Polska_kiedykolwiek_dostanie_czarne_skrzynki__WSZYSTKO_zalezy_od__dobrej_woli__Rosji.html

  WCHODZĘ NA TE STRONY IGNORUJĄC GOOGLOWSKIE OSTRZEŻENIA 🙂

 13. Andre said

  „2010-10-22

  Na konferencji prasowej zaprezentowano 300 tys. podpisów poparcia dla idei powołania Międzynarodowej Komisji dla zbadania przyczyn tej katastrofy”

  http://www.polityczni.pl/300_tys._podpisow_poparcia_dla_stowarzyszenia_rodzin_katynskich_2010,audio,50,5370.html

  Bez komentarza

 14. Andre said

  http://player.omroep.nl/?aflID=11565491&tt888=true
  bez komentarza

 15. Andre said

  CZYLI CO!!!!:
  NAJPIERW RADA WZAJEMNEJ POMOCY GOSPODARCZEJ (RWPG) A ZA CHWILE UKŁAD WARSZAWSKI!
  OŻEŻ Q…WA MAĆ!!!!

  Razem z Rosją możemy być silniejsi, nasze gospodarki się uzupełniają – wyjaśnił Sikorski w TVN24.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/z-rosja-mozemy-byc-silniejsi,1,3754117,wiadomosc.html

 16. Aśka said

  to trzeba przeczytać! http://www.scribd.com/doc/38779869/Ci%C4%99%C5%BCkie-czasy-dla-agentow

  pośrednio o 10 kwietnia, o celach, sposobach, wpływach, itp;
  dużo ale warto

  • greczyn said

   Strona 7

   3. Dedykacja
   W listopadzie AD 2002 rozmawialem ze s. p. Slawomirem Skrzypkiem.
   Przedstawil mi program polityczny. Za najwazniejszy problem uznał infiltracje Polski przez szpiegow panstw wrogich. Zneutralizowanie ich bylo głównym celem programu.
   Program zostal zrealizowany czściowo. S. p. Lech Kaczyński zostal prezydentem Polski (2005^-2010). Prawo i Sprawiedliwosc wygrato wybory parlamentame. Ale szpiedzy panstw wrogich nie zostali zneutralizowani.
   S. p. Slawomir Skrzypek swoją walkę ze szpiegami panstw wrogich przegral 10 kwietnia AD 2010.
   Pamięci s. p. Sławomira Skrzypka i wszystkich poległych
   10 kwietnia AD 2010 w Smoleńsku poświęcam.
   ?????????????
   A tego to chyba żeśmy nie podejrzewali.
   i Sławomira Skrzypka z tym nie wiązali
   Przynajmniej ja
   ????????
   Rzeczywiście książka warta przeczytania i rozpowszechnienia

 17. Andre said

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101103&typ=po&id=po01.txt

  „21 kwietnia oraz na początku maja operator ERA odnotował połączenia z telefonu osobistego należącego do funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu Pawła Krajewskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Informację tę potwierdziła przed polskimi prokuratorami jego żona Urszula. ”

  CZY JEST AKT ZGONU POTWIERDZAJĄCY ŚMIERĆ PAWŁA KRAJEWSKIEGO?
  BO JEŚLI NIKT NIE POSIADA AKTU ZGONU TO ZNACZY ZE TA OSOBA ŻYŁA I UŻYWAŁA TEL JESZCZE W MAJU!!!!
  KTO JEST W TRUMNACH– BEZROBOTNI ZE SMOLEŃSKA – I DALEJ CO SIĘ STAŁO Z POZOSTAŁYMI OSOBAMI KTÓRZY POSIADALI POLSKIE OBYWATELSTW W ROSJI!!!!
  !!!!!!!!!!MATRIX!!!!!!!!!!

 18. Andre said

  http://www.youtube.com/user/ukji80?feature=mhum#p/a/f/0/j6y3TFdXRCA

  sugestie?, komentarze?, analizy?

 19. Andre said

  „Reporterom RMF FM udało się dotrzeć do informacji, że na telefon Joanny Krasowskiej-Deptuły ponad godzinę po tragedii nagrał się znajomy jej męża.”
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/posel-psl-nie-dzwonil-do-zony-z-pokladu-tu-154-byl,1,3765745,wiadomosc.html

  1. jaki znajomy
  2. z CZYJEGO telefonu dzwonił
  3. czy Pani Joanna może potwierdzić ze było to połączenie z telefonu jej męża!!!!
  4, gdzie znajdował się telefon z którego wykonano połączenie- w POLSCE???

 20. Andre said

  http://niezalezna.pl/artykul/czy_dzialali_na_szkode_polski_sledztwa_nie_bedzie/40898/1

  „Prokurator uznał, że Tusk i Komorowski nie popełnili zbrodni dyplomatycznej. Jak argumentował, nie jest możliwe zawieranie umowy tego kalibru przez telefon.”

  Czy istnieje droga odwoławcza np sądowa
  od „UZNANIA” prokuratorskiego?

 21. Andre said

  http://www.polityczni.pl/briefing_antoniego_macierewicza,audio,50,5396.html

 22. Andre said

  2010-11-05

  Briefing Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu do Spraw Zbadania Katastrofy Smoleńskiej Antoniego Macierewicza poseł PiS

  http://www.polityczni.pl/briefing_antoniego_macierewicza,audio,50,5396.html

  Po kilku miesiącach ‚wyciekło’ słynne Memorandum podpisane przez przedstawiciela Rządu Tuska(celowo!!!).
  Prezentacje najważniejszych elementów tegoż Memorandum omówił w swym wystąpieniu nieoceniony pan Macierewicz.
  w początkach swej wypowiedzi (1:29 słowa do dziennikarzy : ” Państwo dostaniecie po Konferencji ten dokument w całości”)
  Jako ze ,osobiście byłem zainteresowany zapoznaniem się z treścią Memorandum na podstawie dostępu do informacji publicznej, poświęciłem chwile czasu na „przekopanie” netu celem znalezienia kopi dokumentacji wręczonej dziennikarzom obecnym na briefingu.
  I co – odpowiedzieć można słowem Cambronne’a : merde!

  Ukrycie treści „Memorandum”(tak jak i innych dowodów) przed społeczeństwem , było jednym z priorytetowym działań tzw komisji Miller.
  Brak kopii tegoż dokumentu w necie ( np Niezależna, Nasz Dziennik) nie najlepiej świadczy o działaniu tzw niezależnych mediów.
  Czyżby zaczynało dochodzić do pewnych ustaleń i uzgodnień z ekipa trzymającą władzę z Zespołem Pana Macierewicza?
  Wierzyc mi się nie chce , ale z faktami się nie dyskutuje.
  Moze to moja nadmierna wyobraźnia podsuwa mi te pomysły, niemniej wdzięczny będę za linki do stron ukazujących kopie sławnego MEMORANDUM.

  • Magda said

   Witaj Andre
   nie mam niestety treści Memorandum,ale mam wypowiedź Macierewicza z wczoraj-ciekawa i momentami wręcz zadziwiająca,nie doczekała się żadnego komentarza w mediach mainstreamu:
   http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23461

   i jeszcze jedna wypowiedź,też z wczoraj:
   http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23467

   • Andre said

    Witaj Magda

    Dzięki – czytałem słuchałem i…. rozmyślam!
    Wnioski nasuwają się nieciekawe.
    Zdziwiony jestem brakiem publikacji Memorandum tak jak to było w przypadku UMOWY PROKURATORSKIEJ z 10 na 11 kwietnia w np Naszym Dzienniku, na Niezależnej,etc.
    Na co to wskazuje- na blokadę tychże informacji w TYCH informatorach, do tej pory uznawanych za „NASZE”.
    Jest to przecież dokument ZDRADY NARODOWEJ- więc…..
    porozumienie ponad społeczeństwem?
    Sama wiesz jakie boje toczyłem w sprawie tego dokumentu, a KTOŚ zaczyna tym dokumentem jeszcze grać….
    Coraz gorzej to wszystko widzę
    Serdecznośći

   • ndb2010 said

    sprawdz e-mail.

   • Andre said

    @Ndb2010
    Niestety ZERO wiadomości- jak coś wrzuć na S24

   • ndb2010 said

    Andre, wysłam ci e-maila.pozdrawiam

   • Andre said

    Ndb2010
    brak poczty od Ciebie
    Sprawdziłem WSZYSTKIE skrzynki!

   • ndb2010 said

    andre napisz do mnie na in.konrad@yahoo.co.uk

  • Magda said

   Każdy,kto poświęcił tej sprawie czas,widzi ją coraz gorzej-tak sądzę.
   Zamiast się klarować – gmatwa się jeszcze mocniej.

   W ostatniej „Gazecie Polskiej” jest art.Anity Gargas,w którym przytoczone zostały wypowiedzi świadków ze Smoleńska.Jeden z nich-lekarz pogotowia ratunkowego,opowiada,że ok. godz. 10 był na działce i widział nisko przelatujący nad jego głową samolot.
   Samolot leciał tak nisko,że powietrze z silników powaliło go na ziemię.Samolot ściął brzozę a ścięty kawałek poleciał na północ .Samolot leciał dalej ,prosto,on nie widział urwanego kawałka skrzydła.

   Nie wiem,czy to czytałeś,ale tam jest podana godzina 10.
   Później są w tym artykule jeszcze wypowiedzi innych świadków i podawane są inne godziny,ale ten świadek mówi o godz.10.

   Pasowało by to nam do wcześniejszej godziny wylotu i wcześniejszego czasu katastrofy.

   Także pozdrawiam

 23. Andre said

  Notka która zniknęła z S24 -Kopia z Googli

  http://sobiepan.salon24.pl/246607,przypadkowa-zbieznosc-nazwisk-czy-cynk.

  Przypadkowa zbieżność nazwisk czy „cynk”?

  Andrzej Klich

  Edmund Klich

  3 listopada 2010 roku w Łodzi zaginął Andrzej Klich. Ma 74 lata, 169 cm wzrostu i niebieskie oczy. W dniu zaginięcia ubrany był w szarą kurtkę, jasnożółtą koszulę w kratę, jasnobrązowe spodnie i czarne półbuty

  Pan Andrzej wyszedł na spacer do parku im. Poniatowskiego w Łodzi ok. godz. 13. Być może przebywa w okolicach Gąbina k. Gostynina (woj. mazowieckie).

  Pan Andrzej może potrzebować pomocy medycznej.

  Ktokolwiek widział Andrzeja Klicha lub ma jakiekolwiek informacje o jego losie proszony jest o kontakt z ITAKĄ – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pod całodobowym numerami: 22 654 70 70 oraz 801 24 70 70. Można również napisać w tej sprawie do ITAKI: itaka@zaginieni.pl. Naszym informatorom gwarantujemy dyskrecję.

  http://rss.feedsportal.com/c/32536/f/482352/s/f5dfda7/l/0L0Srp0Bpl0Cartykul0C4584770H5596520Bhtml/story01.htm

  Zadziwiające podobieństwo, ale może być zwodne ciekawe dlaczego tak nagle pan Edmund zamilkł????

 24. Andre said

  ILE BYŁO I JAKIE SAMOLOTY W SMOLEŃSKU?

  • Andre said

   http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101108&typ=po&id=po15.txt
   ” Żołnierzy poinformowano, że przylecą trzy samoloty z Polski, w jednym z nich będzie prezydent RP.”

   Ile do cholery było samolotów z Polski i jakie?

  • Magda said

   kto mówi na tym materiale z polsat news?

   • Andre said

    @Magda
    Tu masz całość — wysłuchaj całości

    Paweł Włodarczyk mówi o Jaku którym przylecieli dziennikarze a w ostatnich 15 sekundach mówi o DELEGACJI która przyleciała INNYM samolotem – że miał z nimi kontakt ale wg OFICJALNEJ WERSJI Ci przedstawiciele przecież nie mieli prawa żyć bo …. się rozbili Tutką prezydencką.
    Czy to jest DOWÓD?

  • greczyn said

   A co to są za samoloty
   Może ktoś rozpoznać
   Zdjęcie wg Google z 11 04 2010

   Google Earth uaktualniło zdjęcia okolic Smoleńska na 11 kwi 2010
   i z tego źródła to zdjęcie

   • max said

    tak to sa zdjecia z pogrzebu ! ale to jest chyba przy okazji ta obiecana amerykanska pomoc ! jedna ta niewazna czesc lotniska jest zindeksowana 9 go kwietnia a ta interesujaca 11 – teraz mozna przesledzic rozklad szczatkow – moze dojdziemy do jakichs wnioskow.

   • Andre said

    @ Greczyn — możesz podać link do Googli z 11.04?

   • max said

    pozwole sobie pomoc:

    http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=54.824562,32.047784&spn=0.009209,0.027466&t=h&z=16

   • greczyn said

    Nie to nie są zdjęcia z pogrzebu, nie jest jeszcze usypana droga z piasku do szczątków samolotu

    12 kwietnia droga z piasku już była, na zdjęciu z Digital Globe

    Budowę drogi dojazdowej rozpoczęto w nocy 10 kwietnia jak pamiętam z telewizji
    Rano 11 kwietnia pokazywano w telewizji już częściowo zbudowaną – w trakcie budowy.
    A tu nie ma nawet śladu rozpoczęcia prac
    Może ktoś sprawdzi ten wątek?

    Mam przeczucie, widząc zestaw samolotów, że to zdjęcie z 10 kwietnia
    Na pewno zdjęcie jest zrobione w południe, widać to po cieniach.

    Osobna sprawa to dlaczego na obydwu zdjęciach satelitarnych nie widać pojazdów i śladów pracy ludzi którzy mieliby pracować przy wraku.
    Może zdjęcie jest pocięte i poskładane ale to mało prawdopodobne

   • max said

    Przeciez stoi tam na pasie startowym CASA – widac chyba katafalk z trumna i troche ludzi. Cialo prezydenta sprowadzano przeciez do kraju CASA wlasnie 11 stego ?

   • greczyn said

    Coś mi w tym zdjęciu nie pasuje
    Rzeczywiście widać koło Casy jakby przygotowania do pogrzebu
    ale nasypu budowanej drogi nie widzę.

   • greczyn said

    Czyli ten duży to samolot rosyjskich władz
    Casa , śmigłowiec, a te dwa niby Jaki ?

   • max said

    tak ale chyba rzeczywiscie jest i jakis tupolew na tym zdjeciu http://ifotos.pl/img/samoloty_anxqea.JPG sylwetka samolotu jakby znajoma – choc moze to byc tu-134

   • http://members.chello.pl/w.dmitriew/tupolew.html

    http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Tupolev_Tu-22_BLINDER.png&filetimestamp=20050506125951

    [audio src="http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Aircraft_Tu-154M.ogg" /]

   • 1. Droga była wykonana na przyjazd Putina już 10 kwietnia. Wzmianki były w DTV, Gazecie Polskiej, wspominał Jan Tomaszewski krewny pp Kaczyńskich, także sam J.Kaczyński w kwestii „zaproszenia” pod namiot do Putina-Tuska celem przyjęcia kondolencji.
    2. Moim zdaniem te dwa „niby” Jaki to nie te same samoloty- różnią się kątem nachylenia skrzydeł do kadłuba. Samolot zidentyfikowany jako Jak (1) wydaje się być TU (22?), ma taki sam kąt nachylenia skrzydeł co stojący równolegle TU większy, drugi Jak wydaje się być Jakiem, skrzydła padają prawie prostopadle.


    3. Trzy wojskowe pojazdy mnie przypominają maszyny do robienia mgły TMC-65, i może to głupia hipoteza, ale może właśnie Casą mieli je wywieźć? Nie jest to najlepsze zdjęcie maszyny, widziałam lepsze, które wizerunkowo odpowiadają tym trzem pojazdom.

   • Cięzki śmigłowiec transportowy to za prof. Mirosławem Dakowskim prawdopodobnie MI-26

   • „…Po ugaszeniu pożaru ratownicy zaczęli budować drogę, by można było wywieźć ciała. Pierwsza ciężarówka z pokrytymi fioletowym aksamitem trumnami wjechała na lotnisku w Smoleńsku o 17.20 (15.20 czasu polskiego)…” [10 kwietnia!]

 25. Magda said

  czynnik polski,wschodni i zachodni:

 26. Magda said

  ndb

  Strona chwilowo niedostępna
  Przepraszamy, strona chwilowo niedostępna. Spróbuj ponownie później.
  http://ndb2010.salon24.pl/

  dlaczego niedostępna???????????

 27. Magda said

  List z Polski z napisami:

 28. Andre said

  TEN DOKUMENT PODPISAŁ PRZEDSTAWICIEL POLSKIEGO RZĄDU MINISTER MILLER.
  Uważam , że jest to dokument potwierdzający ZDRADĘ INTERESÓW POLSKI w swych zapisach.

  Memorandum
  O porozumieniu w sprawie przekazania Stronie Polskiej
  zapisów rejestratorów pokładowych
  samolotu Tu-154 M numer pokładowy 101 Rzeczypospolitej Polskiej,
  który uległ katastrofie 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem

  Państwowa komisja do spraw ustalenia przyczyn katastrofy samolotu Tu-154 (Federacja Rosyjska), zwana dalej Stroną Rosyjską, Komisja Badania Wypadków Lotniczych lotnictwa Państwowego (Rzeczpospolita Polska), zwana dalej Stroną Polską, oraz Międzypaństwowy Komitet Lotniczy, zwany dalej MAK,
  biorąc pod uwagę, że badanie przyczyn katastrofy samolotu Tu-154 M, numer pokładowy 101, Rzeczypospolitej Polskiej, który uległ katastrofie 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem jest prowadzone zgodnie z Załącznikiem 13 (Badania lotniczych wypadków i incydentów) do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym z 1944 roku, zwanym dalej Załącznikiem do Konwencji,
  uwzględniając fakt, że zgodnie z Załącznikiem do Konwencji badanie przyczyn katastrofy prowadzone jest przez Federację Rosyjską jako Państwo miejsca zdarzenia, Rzeczpospolita Polska zaś uczestniczy w badaniu jako Państwo Operator tego statku powietrznego oraz Państwo jego Rejestracji, posiadające odpowiednie prawa oraz ponoszące odpowiedzialność, określone w Załączniku do Konwencji,
  kierując się zasadą niezależności prowadzonego badania od jakiegokolwiek sądowego lub administracyjnego dochodzenia prowadzonego przez Federację Rosyjską i Rzeczpospolitą Polską,
  biorąc pod uwagę, że dla przeprowadzenia niezależnego badania technicznego Rząd Federacji Rosyjskiej wyznaczył MAK, zarejestrowany w Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) w charakterze międzynarodowej organizacji regionalnej,
  uważając, że wstępne opracowanie informacji dotyczącej lotu wykonano w MAK i w Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie przez ekspertów rosyjskich i polskich i nie budzi ono niejednoznacznych interpretacji i konkluzji,
  biorąc pod uwagę prośby Strony Polskiej o przekazanie jej kopii zapisów rejestratorów pokładowych samolotu Tu-154 M numer pokładowy 101 Rzeczypospolitej Polskiej, który uległ katastrofie 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem (zwanych dalej zapisami rejestratorów pokładowych),
  uzgodniły, co następuje,

  Artykuł 1
  Strona Rosyjska przekazuje Stronie Polskiej kopie zapisów rejestratorów pokładowych, wykonane przy udziale obydwu Stron, w obecności przedstawicieli Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej i Prokuratury Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodność wskazanych kopii z oryginałami potwierdzona będzie w odrębnym dokumencie, podpisanym przez obie Strony oraz MAK.

  Artykuł 2
  Strona Rosyjska przekazuje Stronie Polskiej kopie wszystkich dokumentów dotyczących sprawy, w tym wyniki odczytu zapisów rejestratorów pokładowych i zapis rozmów członków załogi między sobą oraz ze służbami naziemnymi w trybie przewidzianym w Załączniku do Konwencji, które Strona Polska może wykorzystać wyłącznie w celu przewidzianych w załączniku do Konwencji.

  Artykuł 3
  MAK, jako organ prowadzący badanie techniczne, zabezpiecza przechowanie opieczętowanych przez obie Strony oryginałów zapisów rejestratorów pokładowych w celu wykluczenia jednostronnego dostępu do nich. Przekazanie Rzeczypospolitej Polskiej oryginałów zapisów rejestratorów pokładowych może zostać dokonane na podstawie decyzji właściwego organu Federacji Rosyjskiej po zakończeniu śledztwa lub dochodzenia sądowego.

  Artykuł 4
  Kwestia udziału specjalistów MAK w pracach prowadzonych przez polskich ekspertów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nad przekazanymi przez Stronę Rosyjską Stronie Polskiej kopiami zapisów rejestratorów pokładowych, zainicjowana przez jedną ze Stron, będzie uzgadniana w drodze odrębnego porozumienia między Stronami i MAK.

  Artykuł 5
  Strony poinformują ICAO o niniejszym Memorandum.

  Artykuł 6
  Memorandum niniejsze stosuje się od dnia jego podpisania.

  Sporządzono w Moskwie, dnia 31 maja 2010 roku w trzech egzemplarzach, każdy w języku rosyjskim i polskim.

  W imieniu
  Państwowej Komisji do spraw ustalenia przyczyn katastrofy samolotu Tu-154
  (Federacja Rosyjska)

  Minister Transportu Federacji Rosyjskiej
  I. Lewitin

  W imieniu
  Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (Rzeczpospolita Polska) Mister Spraw Wewnętrznych i Administracji Rzeczypospolitej Polskiej
  J. Miller
  W imieniu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego

  Przewodniczący Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego
  T. Anodina

  PROTOKÓŁ
  przekazania Stronie Polskiej kopii zapisów rejestratorów pokładowych
  samolotu Tu-154 M numer pokładowy 101 Rzeczpospolite Polskiej
  oraz zapisów rozmów członków załogi między sobą oraz ze służbami naziemnymi

  Moskwa, dnia 31 maja 2010 roku

  Zgodnie z Memorandum z dnia 31 maja 2010 roku o porozumieniu w sprawie przekazania Stronie Polskiej zapisów rejestratorów pokładowych samolotu Tu-154 M numer pokładowy 101 Rzeczypospolitej Polskiej, który uległ katastrofie 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, w dniu 31 maja 2010 roku w Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym (MAK) w obecności przedstawicieli obydwu Stron, Prokuratury Generalnej Rzeczypospolite Polskiej, Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej i MAK skopiowano i przekazano kopie zapisów rejestratorów pokładowych i zapisów rozmów członków załogi wskazanego wyżej samolotu Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji Rzeczypospolite Polskiej, Panu Jerzemu Millerowi.
  W laboratorium MAK wykonano następujące prace:
  1.Otwarcie sejfu, opieczętowanego przez przedstawicieli MAK oraz Naczelnej Prokuratury Wojskowej Rzeczypospolitej Polskiej, z oryginałami zapisów rejestratorów pokładowych (tzw. czarnych skrzynek) samolotu Tu-154 M numer pokładowy 101.
  2.Skopiowanie informacji z:
  taśmy magnetycznej parametrycznego rejestratora pokładowego MSRP-64M-6 (awaryjnego) nr 90969;
  taśmy magnetycznej rejestratora dźwiękowego MARS-BM (awaryjnego) nr 323025 (kaseta zapisu bloku 70 A-10 M);
  kasety KS-13 serii 2 nr 461195 zasobnika KBN-1-1 serii 2 nr 390130 rejestratora pokładowego parametrów lotu MSRP-64M-6 (eksploatacyjnego).

  3.Zapis skopiowanej informacji, wskazanej w pkt. 2, na płyty CD (3 szt.), w dwóch egzemplarzach.
  4.Przekazanie przedstawicielom Rzeczypospolitej Polskiej zapisów rozmów członków załogi samolotu Tu-154 M numer pokładowy 101 i jednego egzemplarza płyt CD (3 szt.) z zapisami informacji wskazanej w pkt. 2.
  5.Zwrot oryginałów zapisów rejestratorów pokładowych i drugiego egzemplarza płyt CD, przekazanych Stronie Polskiej (wskazanych w pkt. 2) do sejfu i wspólne opieczętowanie sejfu.
  6.Niniejszym Protokołem, obecne przy kopiowaniu upoważnione osoby ze strony Rzeczypospolitej Polskiej, Federacji Rosyjskiej i MAK potwierdzają zgodność przekazywanej Stronie Polskiej kopii zapisów rejestratorów pokładowych z oryginałami zapisów rejestratorów pokładowych samolotu Tu-154 M numer pokładowy 101 Rzeczypospolitej Polskiej.
  7.Niniejszy Protokół sporządzony został w trzech egzemplarzach, każdy w językach rosyjskim i polskim.

  Ze strony
  Rzeczypospolitej Polskiej
  J. Miller

  Ze strony
  Federacji Rosyjskiej
  W. Titow
  Ze strony Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego
  T. Anodina

 29. Andre said

 30. hjk said

  http://wirtualnapolonia.com/2010/11/06/andrzej-kumor-volksdeutsche-czwartej-grupy/#comment-37516
  analiza dezinformacji medialnych i kreowania z powietrza obrazów medialnych
  czyli
  „Fakt smoleński” jako produkt dezinformacji – Free Your Mind polis
  (jak jest to wyrzućcie
  http://wirtualnapolonia.com/2010/11/06/andrzej-kumor-volksdeutsche-czwartej-grupy/#comment-37520)
  ZDJĘCIA ZE SMOLEŃSKA: KOMPROMITACJA POLSKICH SŁUŻB

 31. Andre said

  @ Ndb2010—-Wielkie dzięki
  jeszcze poczekaj!!!!

  http://www.polityczni.pl/umiedzynarodowienie_%C5%9Bledztwa,audio,50,5401.html

  2010-11-08

  Europoseł PiS Ryszard Czarnecki zapowiedział, że działacze tej partii będą działali na rzecz umiędzynarodowienia śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej m.in. na forum Rady Europy.

 32. Andre said

  NÓŻ W KIESZENI SIĘ …..

 33. Andre said

  @ Konrad — wywal 32 i 33

 34. Andre said

  @ Dzieki Max 🙂

 35. http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101109&typ=po&id=po31.txt
  „…. do 16 kwietnia „w zasadzie zakończono czynności dochodzeniowe bezpośrednio na miejscu katastrofy samolotu”. Do tego czasu zidentyfikowano 76 ofiar. 21 kwietnia rosyjska minister zdrowia i rozwoju społecznego Tatiana Golikowa poinformowała, że zakończyła się ekspertyza genetyczna wszystkich ofiar – dopiero tego dnia do Rosji ponownie wyjechała polska delegacja z minister Kopacz na czele….”

 36. Andre said

  http://rebelya.pl/discussion/11402/stenogramy-z-przesluchan-kontrolerow-lotu-w-smolensku/#Item_0

 37. „….Przerywająca radiolatarnia, wadliwy GPS

  W aktach śledztwa znajduje się także – według naszych informatorów – zeznanie świadczące o zakłóconym działaniu bliższej radiolatarni. Artur Wosztyl, opisując swoje lądowanie w Smoleńsku Jakiem-40, powiedział, że zbliżając się do niej, zauważył, iż po przełączeniu na nią automatycznego radiokompasu (ARK) nie ma jednoznacznych wskazań. Wskazówka ARK na głównym wskaźniku nawigacyjnym w jaku wychylała się o ok. 10 stopni – raz w prawo, raz w lewo. „To świadczyło, moim zdaniem, o nieprawidłowej pracy radiolatarni” – zeznał Wosztyl. Pilot jaka, wobec zakłóconego działania bliższej radiolatarni, postanowił przełączyć automatyczny radiokompas na dalszą radiolatarnię i kontynuować podejście według jej wskazań. Wciąż nie wiadomo, jak w takiej sytuacji zareagowała załoga Tu-154. Należy zaznaczyć, że bliższa radiolatarnia znajduje się 1,1 km od progu pasa. Według stenogramów piloci tupolewa odebrali jej sygnał o 10:40:56 – nawigator pokładowy podał, że samolot znajdował się wtedy na pułapie zaledwie 20 m, a powinien być na wysokości… co najmniej 70 m. Ponadto Tu-154 nie przeleciał nad tą radiolatarnią, lecz 40 m obok…..”
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Katastrofa-smolenska-niewygodne-fakty,wid,12835473,wiadomosc_prasa.html

 38. Andre said

  • moim skromnym zdaniem – bez alternatywy

   • Andre said

    @Pro Publico Bono

    Przecież rezydent nie rozumie co mówi- albo nie potrafi nauczyć się tekstu napisanego na dane wystąpienie.
    Co ma do cholery żałoba z procedurami demokratycznymi.
    On nie kojarzy co mówi- naprawdę nie rozumie swoich słów!!!!

   • @Andre
    wystarczył wiec przedwyborczy w Sopocie: nie chodżcie po krzakach i po rowach, chodżcie ze mną środkiem drogi,…. [podobnych wypowiedzi jest bez liku, i jak bardzo się różnią od wypowiedzi mądrych i przemyslanych śp.Lecha Kaczyńskiego. Moja subiektywna ocena: tego się niestety nie da słuchać]
    Pytałeś o mozliwość odwołania się od umorzenia postepowania /chodziło o DT i BK/ przez prokuratora na skutek braku znamion czynu zabronionego, można się odwołać do sądu w terminie nieprzekraczalnym do 30 dni. Musiałby to zrobić autor doniesienia. Nie jesteśmy jednak tak demokratycznym państwem, aby odniosło to niezawisły skutek. Wystarczyła wizyta BK w Trybunale Konst.- będą 4 wakaty- aby przekazać info, ze TK będzie musiał respektować w wyrokach interes PObliczny. Zobacz też na google afera w SN Pozdrawiam –

   • Andre said

    @Pro Publico Bono

    WIEM,wiem,wiem i JESZCZE RAZ wiem.
    Q…a zawłaszczyli wszystko, ale też WIEM-ZIMA WASZA WIOSNA NASZA.
    Sledztwo będą przeciągać, gnoić ale to i tak w dłuższej ( jak długiej) perspektywie nic nie da.
    Nakładają się na to kłopoty gospodarzcze Polski, spada zamożność społeczeństwa- To walnie, oby po raz ostatni.
    Nigdy w dziejach nie było bezkrwawego przejęcia władzy!
    NIGDY
    A to co się stanie będzie katharsis dla Polski

   • W 2007 był medialny zamach stanu-pisałam i podawałam linki, autor Balcerowicz, JK Bielecki. Anna Walentynowicz mówiła o próbie zmiany historii pod Geremka i Balcerowicza. Wtedy J.Kaczyńskiego „wymienili” na DT. Uwaga umacnia się złoty, wg prezesa Skrzypka taka polityka ekonom-finans nie była dobra dla Polski i gospodarki !!!

 39. „…To właśnie pan generał Majewski był przez ostatnie trzy lata asystentem Sztabu Generalnego i nadzorował wszystkie dokumenty, które przechodziły przez jego ręce, a wcześniej zajmował bardzo wysokie stanowiska………..Na temat tych zaniedbań w lotnictwie najwięcej miałby do powiedzenia pan generał dywizji Leszek Cwojdziński, który był głównie szefem szkolenia. Ci dwaj panowie: Majewski i Cwojdziński, powinni dziś zabierać publicznie głos, a milczą…….. Winni też są tu szefowie Sztabów Generalnych, mam na myśli pana generała Tadeusza Wileckiego i generała Czesława Piątasa……Absolutnie nie wierzę stronie rosyjskiej i MAK, nie zdziwiłabym się, gdyby teraz, po tych moich wystąpieniach, ślady DNA męża podrzucili do wraku kabiny……”
  Wywiad z panią Ewą Błasik, żoną gen. Błasika [czy istnieje związek pomiędzy wspomnianymi osobami, a śmiercią G.Michniewicza?]
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101110&typ=po&id=po01.txt

 40. Zeznanie Dariusza G:”Ja zadzwoniłem o 10:43 do dyrektora Bartkiewicza i powiedziałem mu, że samolot się rozbił i że jest rozbity na kawałki. Następnie zadzwoniłem do Tadeusza Stachelskiego do Katynia i do dziennikarza Wiktora Batera, który był w Moskwie”
  http://wyszkowski.com.pl/index.php/component/content/article/27/1651-urzdnik-msz-o-rannych-ze-smoleska

 41. http://www.globalnaswiadomosc.com/prezydentzginalnowe.htm
  – zdjęcie :start rządowego samolotu do Smoleńska o 7,23 a.m.
  Czy naprawdę nikt nie zauważył że z silnikiem w TU154 dzieje się coś dziwnego ?
  [przepraszam jesli powtarzam]

  • greczyn said

   to jest lampa pozycyjna która po prostu miga
   To widać na filmie z którego pochodzi klatka
   Oglądałem kiedyś ten film w sieci
   Na kilku forach już o tym dyskutowano, i takie właśnie były ustalenia

 42. Andre said

  ABW: usunięto siedem zdjęć z feralnego lotu do Smoleńska
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,ABW-usunieto-siedem-zdjec-z-feralnego-lotu-do-Smolenska,wid,12841564,wiadomosc.html?ticaid=1b38d&_ticrsn=3

  uważam,ze to dziwne, prawie setka ludzi leci z Prezydentem do smoleńska na obchody Ważnej uroczystości i „Biegli wyselekcjonowali i zarchiwizowali 21 zdjęć, zgromadzonych na pięciu różnych nośnikach”
  Tylko 5 aparatów lub telefonów.
  Nieprawdopodobne, ale cóż sam pstrykam nałogowo, gdzie się da.
  Ale myślę że na pokładzie TU154M (jeśli to była tutka) leciało o wiele mniej osób z Panem Prezydentem.
  Reszta DELEGACJI leciała „drugim samolotem”
  To z tymi DELEGATAMI kontaktowali się telefonicznie reporterzy, po ich wylądowaniu(SZCZĘŚLIWYM) w Smoleńsku.
  Pisałem o tym wcześniej z linkami do wypowiedzi na YT.

 43. Magda said

  • Magda said

   on tutaj mówi m.in. ,że służby miały informacje,że jest przygotowywany zamach terrorystyczny ,na samolot jednego z krajów europejskich.

 44. Magda said

  http://www.niezalezna.pl/artykul/katastrofa_smolenska_kolejne_niewygodne_fakty/41228/1

 45. http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101112&typ=po&id=po02.txt
  „….Według informacji „Naszego Dziennika” „przesłuchania” rosyjskich kontrolerów lotów: Pawła Plusnina i Wiktora Ryżenki, wykonujących swoje zadania 10 kwietnia na smoleńskim lotnisku wojskowym, w ogóle nie było. Oficerowie podpisali przygotowane już rzekome zeznania….”
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101112&typ=po&id=po21.txt
  „….Strona polska nigdy nie występowała o współudział w rosyjskim śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej – przyznał premier Donald Tusk na spotkaniu z rodzinami ofiar…..Premier nie deklaruje też poparcia dla starań o umiędzynarodowienie tego postępowania. – Na pytanie, czy rząd poprze naszą propozycję, Stowarzyszenia Katyń 2010, o międzynarodowe postępowanie, odpowiedział: nie poprze, nie widzi takiej możliwości i potrzeby – relacjonuje Melak……”
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101112&typ=po&id=po22.txt
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101112&typ=po&id=po51.txt
  „…macierzystą jednostką Iła-76, który 10 kwietnia br. dwukrotnie podchodził do lądowania na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj, był 708. Samodzielny Pułku Wojskowego Lotnictwa Transportowego w Taganrogu. ….”

  • „…Opinii prokuratury nie podzielają pełnomocnicy rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. – Przepisy, na które powołał się płk Szeląg, nie mają zastosowania do tych protokołów – podkreśla mecenas Piotr Pszczółkowski. Prawnik wskazuje, że polski kodeks postępowania karnego nie precyzuje sytuacji, kiedy protokół przesłuchania można uznać za nieważny. – Nawet gdyby Rosjanie uznali go za nieważny, to w Polsce żaden protokół, w którym byłby błąd co do daty czy do godziny przesłuchania, przez żaden sąd nie zostałby anulowany. Wykładnia prokuratury jest z sufitu – ocenia adwokat. Rosjanie już zdążyli przysłać nowe, „poprawione” zeznania Pawła Plusnina i Wiktora Ryżenki. Nie ma już w nich mowy o podawaniu załodze polskiego samolotu nieprawdziwych informacji o warunkach pogodowych, a w budynku kontroli lotów nie było trzeciej osoby. Szeląg nie chce komentować tych informacji. Inny pełnomocnik rodzin ofiar mecenas Bartosz Kownacki podkreśla, że unieważnienie zeznań rodzi pytanie, dlaczego tak się stało. – Prokuratura powinna zbadać, dlaczego Rosjanie żądają unieważnienia, czy nie jest to pretekst do przedstawienia nowych zeznań – mówi mecenas. – Ta decyzja Rosjan powinna być oceniana pod kątem innego czynu – kontynuuje. – Być może mamy tutaj do czynienia z fałszowaniem dokumentów…”
   Wykładnia prokuratury jest z sufitu

   http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101120&typ=po&id=po01.txt

 46. greczyn said

  Oni właśnie już wszystko ustalili między sobą.
  I jak widać są bardzo zadowoleni, ze współpracy.

  • Zainteresował mnie znak dłonią na zdjęciu z Berlusconim (z tyłu Merkel), „podobne” układy dłoni pokazywano na przemówieniach Obamy, Hilary Clinton, od pewnego czasu Sarkozy. Dogadali się już w Pradze 08 kwietnia br.

 47. greczyn said

  Gotowa jest nowa analiza ostatnich metrów lotu Tu-154.

  https://ndb2010.wordpress.com/ostatni-odcinek-lotu-od-13-km-do-rozbicia/

  Dziękuję Konradowi za udostępnienie miejsca i pomoc w umieszczeniu tego materiału na stronie.

 48. Andre said

  http://www.blogpress.pl/node/6527

  zbiór wiadomości ( długie)

 49. http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101113&typ=po&id=po01.txt
  „…Prowadząca śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej polska prokuratura przekazuje sprzeczne informacje na temat obecności funkcjonariuszy BOR na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj w dniu katastrofy rządowego Tu-154M. Już po ujawnieniu przez „Nasz Dziennik” pisma rosyjskiej Federalnej Służby Ochrony, które potwierdza tę obecność, przyznaje to również płk Zbigniew Rzepa, rzecznik prasowy naczelnego prokuratora wojskowego. Jednak jest to sprzeczne z jego własnymi słowami sprzed zaledwie miesiąca.
  Obecni na Siewiernym 10 kwietnia rano, przed planowanym przylotem Tu-154M z Warszawy:
  1. Jerzy Bahr, ambasador RP w Moskwie
  2. Tomasz Turowski, ambasador tytularny
  3. Grzegorz Wiśniewski, attaché wojskowy
  4. Mirosław Czarnota, zastępca attaché wojskowego
  5. Stanisław Łątkiewicz, radca
  6. Emilia Jasiuk, I sekretarz
  7. Wioletta Sobierańska, radca
  8. Grzegorz Cyganowski, II sekretarz
  9. Justyna Gładyś, III sekretarz
  10. Andrzej Lasocki, starszy inspektor
  11. Gerard Kwaśniewski, inspektor
  12. Artur Geisel, inspektor
  13. Marek Kusak, kierowca attaché wojskowego
  14. Aleksandr Slepian, kierowca
  15. Wasilij Subbotin, kierowca
  16. Jurij Simogutin, kierowca
  17. Jarosław Drozd, konsul generalny w Sankt Petersburgu
  18. Krzysztof Czajkowski, konsul generalny w Irkucku
  19. Dariusz Górczyński, naczelnik wydziału Federacji Rosyjskiej w Departamencie Wschodnim MSZ. „

 50. http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/pomoc-usa-ws-katastrofy-to-skandal,1557257
  „…Pomoc USA ws. katastrofy? „To skandal”
  Niedziela, 14 listopada (12:02)
  Absolutny skandal, ocierający się wręcz o zdradę – tak rzecznik rządu Paweł Graś określił pomysł, by Antoni Macierewicz i Anna Fotyga zwrócili się do republikańskich kongresmanów z USA o pomoc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej…..”

  • ndb2010 said

   Z dedykacją dla P.Grasia

   Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala, Czy ten, co mówić o tym nie pozwala? — Cyprian Kamil Norwid.

   Czy znacie sytuacje, gdy mąż zdradza żonę, żona wielokrotnie prosi go o zmianę. on ja ignoruje, znieważa, nagle, żona mówi, że nie może tego już wytrzymać, zaczyna szukać pomocy na zewnątrz.

   Jak reaguje mąż? oburzony oskarża ją o zdradę i „pranie brudów” na zewnątrz.

   Jeśli brudy męża smierdzą za bardzo to nie ma takiego człowieka, który nie zacznie szukać pomocy na zewnątrz.

   Panie Graś, historia i pscyhologia są przeciwko Panu, a Pana złość oznacza początek Pana końca, bo początek zwycięstwa zdradzonej żony (zdradzonego społeczeństwa) to przełamanie się i szukanie pomocy na zewnątrz.

 51. Andre said

  [audio src="http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2010/11/2010.11.12.akt01.mp3" /]
  Spotkanie Rodzin z Tuskiem

 52. Andre said

  http://lubczasopismo.salon24.pl/wiaromania/post/250290,katastrofa-tu-154m-zdjecie-satelitarne-11-kwietnia-2010

  Katastrofa TU-154M – zdjęcie satelitarne 11 Kwietnia 2010

  Pluszaczek – jest WIELGACHNY !!! 🙂

 53. http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/57/3950
  „…..Dociskany przez śledczego Pliusnin dopowiedział: – Na podstawie obcowania z załogą samolotu TU-154 w dniu 10 kwietnia 2010 r. doszedłem do wniosku, że załoga samolotu włada wystarczająco językiem rosyjskim i że stopień ten jest wystarczający do poprawnego rozumienia komend wydawanych przez dyspozytora lotów w trakcie prowadzenia komunikacji radiowej w celu zapewnienia bezpieczeństwa lotu…..”

 54. Andre said

  Jeśli ktoś ma linki do stron w tej sprawie — byłbym wdzięczny

  „Przy tej okazji w epoce transparentności decyzji i pewności informacji chciałbym się dowiedzieć, co się dzieje z ze sprawą Herculesa. Jakiego? A no tego, który rozbił się w Afganistanie. Tego, na który tak długo czekaliśmy. Mimo, że interesuję się sprawami lotnictwa w Polsce, jakoś w tym wypadku natknąłem się na czarną dziurę.”

  http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/lot-ku-smierci,1,3786247,kiosk-wiadomosc.html

 55. P.s.
  Nie na darmo ten artykuł ukazał się na Onecie, sponsorowanym przez TVN. Pilot pan Margański zapomniał jednak, że raport o warunkach pogodowych dotarł ze Smoleńska do Warszawy po godz. 8,00 trafił więc w tzw. pusta dziurę, bo o ile pamiętam obsługa lotniska w Warszawie miała obowiązek przekazywać raporty o pogodzie co godzinę wg schematu, czego nie uczyniła. Samolot rządowy wyleciał zaś prawdopodobnie o 7,23!.
  „Dzięki” jednak wyborom „uwolniono” informację, że (sic!) piloci byli na miejscach i nie było podmiany osób w kabinie pilotów.
  http://www.rp.pl/artykul/566364_Blasik-nie-pilotowal-rzadowego-tupolewa.html
  „Podczas katastrofy piloci byli na swych miejscach”

  i jeszcze jedno
  zachęcam, do czytania stron Jane Burgermeister „CASE ABOUT BIRD FLU” znajdzie się tam wyjaśnienie dlaczego „bombka” z Al Kaidy trafić ma do NIemiec, a to w związku z planowanym bojkotem przez Niemców banków i ogłoszenim 07 grudnia dniem bojkotu globalistów i winnych krachu finansowego, poprzez wybieranie w tym dniu pieniędzy z kont bankowych.
  A może „my” za ich przykładem…

 56. http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101119&typ=po&id=po09.txt
  „…Z Moskwy na cały świat poszedł wyraźny przekaz, firmowany przez szefową MAK gen. Tatianę Anodinę: polscy piloci są – w porównaniu z rosyjskimi – fatalnie wyszkoleni. To prawda?…”

 57. Andre said

  http://www.blogpress.pl/node/6612

  Magdalena Merta: Bądźcie po stronie prawdy! [rozmowa – wideo]

 58. http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101120&typ=po&id=po06.txt
  17 marca 2010 nieformalna wizyta Tomasza Arabskiego w Moskwie [wynika z relacji jednego z funkcjonariuszy BOR Łukasza D. ]

 59. Andre said

 60. Andre said

  JAKĄ INFORMACJĘ PRZEKAZAŁA PANI EWA KOCHANOWSKA

  Z Ewą Kochanowską, wdową po Rzeczniku Praw Obywatelskich dr. Januszu Kochanowskim, rozmawia Marta Ziarnik

  To samo dotyczy chociażby rozpowszechniania Z Ewą Kochanowską, wdową po Rzeczniku Praw Obywatelskich dr. Januszu Kochanowskim, rozmawia Marta Ziarnik

  To samo dotyczy chociażby rozpowszechniania nieprawdziwych wiadomości o przemieszczeniu generałów z CASY do Tu-154 w dniu 10 kwietnia albo twierdzenia, że premier Donald Tusk 7 kwietnia nie leciał do Smoleńska Tu-154M.

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101207&typ=po&id=po31.txt

 61. Andre said

  Te największe leżą na płycie lotniska. To, co było w środku samolotu, siedzenia, poszycia, części kadłuba, mechanizmy znajdują się magazynach i podzielone są na trzy części: duże, średnie i małe – wyjaśniał archeolog.

  Zdaniem profesora Buko, w magazynach znajduje się około dwóch trzecich samolotu, jedna trzecia wciąż znajduje się na terenie, na którym doszło do katastrofy

  http://www.polskieradio.pl/7/179/Artykul/275985,W-poszukiwaniu-prawdy-o-Tu154

  • ndb2010 said

   http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=24365

   Ogromnie ważna relacja o zmanipulowanej książce

  • Magda said

   Dziś Anodina od Putina powiedziała,że samolot był sprawny,lotnisko jeszcze sprawniejsze o kontrolerach nie wspomnę,bo też oczywiście byli sprawni.
   To polscy piloci,brawurowo (cóż-jak się ich szkoli na drzwiach od stodoły) lecieli,nie słuchali dobrych rad z kraju rad i się rozbili.
   No i oczywiście były naciski-tym razem trafiło na pijanego generała.
   Nasz Tusek-rusek do tego odnosić się raczej nie zamierza,bo na urlopie jest i nie będzie sobie d.. zawracał pierdołami.
   Czyli ze słynnego hasła „raport jest nie do przyjęcia” nie zostało nic,ale to przecież nie pierwszy raz,gdy z tego,co mówi nie zostaje nic.
   Odpowiadać ma ponoć Miller.Ale on raczej nie wygląda na zbyt rozmownego,raczej taki mrukowaty,więc cudów znów nie będzie-niestety.
   Czyli to by było na tyle-arcybanalnie proste.

   • max said

    sa jednak ciekawe spostrzezenia – wysokosciomierz pokazywal falszywe dane i zapewne dlatego zaloga przestawila go po pierwszym komunikacie taws – mylil sie o … 170 metrow ! Moglo byc jednak inaczej – fms pokazywał odpowiednia odleglosc do pasa i zwizualizowal w postaci linni przerywanej os pasa. Zaloga jednak miala troche inne odczucia co do swojej pozycji. Nie tylko wzgledem radiolatarni ale i wedle potwierdzen kontrolerow i rzekomo przestawila go na nastaw ktory teoretycznie na oko zlikwiduje roznice pomiaru wzgledem rzeczywistosci. Ale co to moze oznaczac:

    – probe uzycia wysokosciomierza barycznego przez zaloge
    – FAKE ktory jest tylko proba zatuszowania przez MAK falszywej radiolatarni zwodzacej pilotow a co za tym idzie wymuszajacej nieco nizsza sciezke od tego obiektu

   • Magda said

    Max
    Już w kontekście stenogramów MAK jest niewiarygodny.Tu pokazali swoją radosną twórczość lub -jak kto woli-kilkumiesięczne wypociny.
    Nie odniosę się do wyliczeń, bom humanista i cyfry działają na mnie drażniąco,gdyż zwykle widuję je na rachunkach do zapłacenia.
    Myślę jednak,że Konrad będzie w stanie to przeanalizować.

   • max said

    generalnie tlumaczenie w tvn – przyznaje trudne choc w czasie rzeczywistym bylo technicznie masakryczne. Mylono predkosc horyzontalna z wertykalna , zakrety na kregu lotniskowym z kolejnymi kregami ?!! Stad moze obiegowa opinia ze samolot probowal podejsc 3 razy – czy to tylko freudowska pomylka ??

    No i jeszcze jedna smutna sprawa – wrak chyba zostanie przynajmniej narazie zatrzymany na potrzeby …sledztwa.

   • max said

    jest koszmarnie duzo danych do analizy – nie z tej kryptoreklamy MAK ale oczywiscie dolaczonych tekstow raportu. Ja tez nie jestem najlepszy w matematyce – ale sprobuje to rozebrac w inny sposob. Niestety szczegolow stricte technicznych nie podano za wiele wiecej. Jest to utajnione dla profesjonalistow jak podkreslano z 10 razy.

   • Magda said

    Dziwne,że coś utajniają,bo raport końcowy-kończy sprawę,więc dowody już zostały przeanalizowane i zinterpretowane czyli nie zachodzi żadna wątpliwość i można je już pokazać,ale tu z dowodami też może być problem.Jak pisał wczoraj „Nasz dziennik” próbki przysłane do analiz są w 5% błędne.
    „Prokuratura ukrywa przed rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej i opinią publiczną rażące niechlujstwo, z jakim Rosjanie przeprowadzali dokumentację szczątków ludzkich znalezionych na Siewiernym
    Zniknęła próbka ciała prezydenta
    „Nasz Dziennik” dotarł do protokołu niezgodności, który został sporządzony przy podjęciu przez specjalistów z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie próbek zabezpieczonych w Smoleńsku na potrzeby badań identyfikacyjnych ofiar. Skala błędów popełnionych przez Rosjan w dokumentacji materiału biologicznego zebranego po katastrofie samolotu Tu-154M nie mieści się w żadnych standardach. Rosjanie mylili nie tylko liczby, ale nawet próbki włosów z próbkami tkanek miękkich. Co więcej, niektórych dowodów – mimo że figurowały w przekazanej dokumentacji – w rzeczywistości nie było. Dotyczy to m.in. fragmentu mięśnia z klatki piersiowej prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Próbka opatrzona takim opisem przyjechała z Moskwy pusta.”
    http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110111&typ=po&id=po02.txt

   • max said

    no coz – pierwszy wygrywa. Spiegel juz pisze ze pijany Blasik spowodowal katastrofe.

   • Zbieramy gorzkie owoce beztroskiej postawy rządu, akredytowanego Klicha. Info o zawartości alkoholu 0,6 promila w krwi gen. Błasika, jest nie do przyjęcia, jest oburzająca. Dlaczego nie zbadano pod względem zawartości alkoholu obsługi wieży kontrolnej i osób tam przbywających. [poniżej to co znalazłam „na gorąco”
    http://www.gadu-gadu.pl/5561228280743933381/mak-ujawnia-raport-o-przyczynach-katastrofy

    @Max w kontekście alkoholu staje się aktualny link który podałeś dot śmierci chyba Obiedina z 2009 – tajemnicza śmierć w Smoleńsku oraz link do ujawnionych szczegółów dot. śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszko – [krolowapokoju. wordpress,com chyba?]
    też pojawia się alkohol metylowy w krwi- jako typowe działanie służb powiżanych z KGB.
    —–
    Tyle komentarz na gorąco pozdrwiam wszystkich

   • włączcie Radio Maryja – !!!

   • Magda said

    Max
    To nie tylko Spiegel.
    Brytyjskie,niemieckie,rosyjskie stacje podają to samo.Brak odpowiedzi z Polski utwierdza ich w tym,że MAK ma rację.
    A u nas cisza.
    Premier-wraca
    prezydent-chory(kurcze, okaz zdrowia i chory-czemu Palikot nie grzmi ,żeby dostarczył raport o stanie zdrowia ?)

   • ndb2010 said

    Przyjaciele Patrioci !
    Kłamstwa MAK opublikowane w raporcie są porażające. Pomijając fakt, że przez 9 m-cy nie udalo im się rozpoznać rzekomego dyrektora (komisja MAK potwierdza brak oficjalnego rozpoznania głosu) wmawia się teraz ze to głos dyrektora Kazany.
    Zapraszam do wpisu:
    http://www.niepoprawni.pl/blog/1903/smolensk-%E2%80%93-genblasik-mkazana-niewinnie-oskarzani
    Cały raport zawiera kwestie tak absurdalne i zaprzeczające sobie, że zastanawiam się czy to jest błąd tłumacza czy naprawdę coś takiego MAK opublikował:
    1. Kto podejmuje decyzję o lądowaniu,
    (…)Następnie Anodina podała bezpośrednie przyczyny katastrofy:
    – podejście do lądowania mimo braku zgody z wieży kontrolnej
    chwile dalej broniac kontrolerow:
    MAK: To był lot międzynarodowy, którego dowódca podejmuje samodzielną decyzję o lądowaniu bądź opuszczeniu lotniska – podała Anodina. Mówiąc o statusie lotu z 10 kwietnia 2010 r., Anodina powiedziała, że rejs ten był „jednorazowym lotem dotyczącym międzynarodowego transportu osób”.
    – Zgodnie z przepisami rosyjskimi i normami międzynarodowymi, dowódcy tych załóg podejmują samodzielne decyzje o lądowaniu bądź opuszczeniu lotniska, biorąc na siebie wszelką odpowiedzialność za podjętą decyzję – dodała. Podkreśliła, że analogiczne przepisy obowiązują także w Polsce. (…)
    2. Jakiego wysokościomierza używali. Czy komisja MAK przyznała się do zamachu i zmylenia przez błędne podanie ciśnienia oraz do błędnego naprowadzania?
    (…)Samolot schodził do lądowania zbyt stromo i za szybko. Wysokościomierz w samolocie mylił się o 170 metrów.(…)
    Komisja MAK nie jest w stanie podważyć i nie podważyła faktu, że w odległości 6 km uzywany był wysokościomierz ciśnieniowy gdyż pomiar był dokonywany w chwili gdy poziom gruntu (Radiowysokościomierz) był taki sam jak poziom pasa startowego (wysokościomierz ciśnieniowy).
    (…)Międzypaństwowy Komitet Lotniczy podał też w raporcie końcowym, że załoga, zgodnie z tym, co przekazał jej kontroler, ustawiła na wysokościomierzu barometrycznym ciśnienie lotniska 745 mm, jednak „w odległości 4700 metrów od progu pasa i na wysokości około 300 metrów na wysokościomierzu WBE-SWS (barometrycznym) dowódcy statku powietrznego ustawiono standardowe ciśnienie 760 mm, co doprowadziło do zawyżenia wskazania wysokościomierza WBE-SWS o około 165 metrów i wyłączenia sygnalizacji dźwiękowej systemu (ostrzegania przed przeszkodami) TAWS”.
    Pytanie: kto i na jakiej podstawie w odległości 4.7 km od lotniska zmienił ustawienia wysokościomierza poprzez ponowne wprowadzenie ciśnienia i czy włąsnie komisja MAK przyznała się, że odległość 4.7km to rzeczywiste położenie samolotu w chwili podawani komunikatu 4km na kursie i scieżce. (nasze analizy wykazały dokładnie taki błąd podawania błednej odległości.
    511]. 08:40:13,5-08:40:14,6 Kontroler 4 na kursie i ścieżce.
    512]. 08:40:16,7-08:40:17,6 Mjr.Protasiuk Na kursie i ścieżce.
    513]. 08:40:18,6-08:40:20,1 Anonim (niezrozumiałe)
    514]. 08:40:19,6-08:40:21,1 Nawigator 300
    I jak wielkim cynizmem trzeba się wykazać aby sugerować, że załoga w połowie lądowania zmieniła sposób pomiaru wysokości z BARO na RW. To jest taki absurd, że tylko potomkowie Stalina, którzy w kieszenie pomordowanych żołnierzy w Katyniu wkładali niemieckie gazety z 1941 mogli wymyśleć.
    Podsumowując wstępnie: treść raportu to pomówienia słowne o presji, natomiast część merytoryczna z tych szczątkowych kwestii, którą mam w chwili obecnej dostęp jest tak absurdalna że aż dziwi że Rosjanie opublikowali takie coś.
    Szkoda tylko że prasa zachodnia informuje o wersji Rosjan.
    Raport jest obrzydliwy. Nic nowego, w zasadzie złamana została zasada konwencji z Chicago, która mowi wyraznie ze nie mozna wskazywac winnych ani nie tworzyć raportu ktory w osobisty sposob narusza dobra osobiste innych osob.
    Jest ogromna ilość nieprawdziwych informacji. Czuja sie bezkarni. Stosuja starą metodę zastraszania.
    Wysyłam życzenia sił i wytrwałości w tych trudnych chwilach gdy bedą się ujawniali wszyscy agenci wpływu. Proszę mi uwierzyć, że ja jako były sympatyk PO (czego się bardzo wstydzę) i osoba której bardzo trudno bylo uwierzyć w zamach sprawdzałem dane na wszystkie możliwe sposoby. Nie wiem jakby sie starali winy pilotom nie udowodnią i każdy ich fakt zaprzecza innemu co gloszą.
    Porazające są tylko ich kłamstwa i buta. Ale to Rosja tam od wielu lata nie muszą przestrzegać niczego.
    W przyszłym tygodniu mam spotkanie z ważnym brytyjskim ekspertem, który może umiędzynarodowić fakty zwiazane z katastrofa. Mysle, że juz teraz trzeba organizować tłumaczy oraz kontakty aby ujawnione przez nas kłamstwa MAK przekazać zagranicznej opinii publicznej.
    Pozdrawiam serdeczenie i życzę nam wszystkim wytrwałości. Od dziś oni bedą z każdym dniem słabnąć bo każde kłamstwo mo swoje granice.
    Wierze gleboko, ze prawda zwycięży bo nauczony doświadczeniem nie waątpiłem i nie poddawałem się ani w trakcie raportu wstępnego ani w trakcie innych zmasowanych medialnych ataków kłamstw. Robilem swoje, nie przerywając pracy i zawsze przynosilo to duże efekty.
    W psychologii jest takie powiedzenie:

    Zlo czerpie sile z naszego strachu,

    dlatego nie pozwolmy sie zastraszyc.

    Prawda jest silniejsza od kłamstwa a służąc jej mamy siłe, której nasi przeciwnicy nie są w stanie zrozumieć.
    Dzis odpoczywam (miałem ostatnio dużo do zrobienia) a jutro zabieramy sie do pracy.
    Większość analiz już jest gotowych więc trzeba tylko odnieśc się bezpośrednio do raportu MAK, punkt po punkcie, słowo po słowie.
    Prawda zwycięży.

   • max said

    tak – no wlasnie !! Nie dziwi mnie podstępnie szybka odpowiedz MAK. Polska odpowiedz (w zakresie oczywiście tez niewykraczających ponadnormatywnie poza oficjalnie ustalenia) – jest bardzo dobra i profesjonalna. Jest to dobry materiał do przejrzenia – bowiem w ramach polemiki występują tam rzeczy nieuchwytne w raporcie MAK.

   • Magda said

    rekonstrukcja w/g MAK:
    http://wiadomosci.onet.pl/wideo/ostatnie-sekundy-lotu-tu-154,8436029,1,klip.html#

   • max said

    Warto przeczytać i …przetłumaczyć na angielski polska odpowiedz na raport 😉 A co do przestawienia barowysokosciomierza – MAK-owcy ubezpieczaja sie na wypadek sprawdzania sie alternatywnych wyjasnien katastrofy. Moga powiedziec – tak no pewnie – nawet ndb2010 ma racje 🙂 ale to nie nasza wina. Szkoda ze tak pozno opublikowalismy kwestie not dyplomatycznych – prosto wyjasniajacych wojskowy status lotu. Szkoda ze nie powiedzielismy swiatu ze pierwsza karetka przyjechala 17 minut po katastrofie – a samochod gasniczy jechal z lotniska 14 minut. Szkoda ze strona polska dopiero teraz zauwazyla ze sprowadzając ił-a zlamano wiekszosc przepisow AIP federacji rosyjskiej. A przezedewszystkim szkoda ze ujawinili to wlasnie Rosjanie. Oni dostali od strony polskiej prawo do prawnego usankcjonowania swojej tezy – co z tego za ICAO powie po cichu że moze i mamy racje w rzeczywistości ale na wlasne zyczenie sie jej pozbawilismy.

   • max said

    Przykre to i smutne ale czy Ktoś z Was jest w stanie wsluchac sie w slowa odliczania wysokosci ?? ja jakos nie moge – czy sa one odliczane spokojnie czy wykrzykiwane – odnosze wrazenie ze oni …ladowali – przeklenstwa pojawily sie wtedy kiedy zobaczyli drzewa zamiast pasa startowego — no i ten straszny krzyk …

   • http://birdflu666.wordpress.com/2011/01/12/polish-lawyer-says-russias-smolensk-crash-report-scandal/ {Jane Burgermeister]
    http://www.reuters.com/article/idUSTRE70B2XK20110112
    „…Polish lawyer says Russia’s crash report „scandal”

    WARSAW | Wed Jan 12, 2011 6:25am EST

    WARSAW (Reuters) – Russia’s final report on the April 10 plane crash that killed Polish President Lech Kaczynski and 95 others is one-sided and absolutely unacceptable, a lawyer for families of the victims said on Wednesday.

    Russian aviation officials told a news conference in Moscow the Polish pilots’ decision to land in bad weather caused the crash and said their fear that Kaczynski would get angry if they aborted the landing contributed to the disaster.

    „I am shocked by the report … it is an absolute scandal and is not in line with reality,” lawyer Rafal Rogalski told Reuters in the first Polish reaction. Rogalski represents a number of families including Kaczynski’s twin brother Jaroslaw.

    „It is absolutely unacceptable. In the matter of the investigation, the families want the truth… not the presentation of just one side without considering arguments which lie also on the Russian side.”

    (Reporting by Piotr Pilat, writing by Gareth Jones)..”

   • http://www.youtube.com/watch?v=TniEe4ay_0Y&feature=related Może nie w zielone gramy, ale z ZIELONYM gramy
    http://www.youtube.com/watch?v=16KoUgNjJTw&feature=related z dedykacją dla Konrada, korzystając z zaproszenia „jutro zabieramy się do pracy” Róbmy swoje !!!
    na przekór staraniom Edmunda Klicha i jego popleczników:

 62. http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110111&typ=po&id=po02.txt ZNIKNĘŁA Próbka Ciała Prezydenta
  „….”Nasz Dziennik” dotarł do protokołu niezgodności, który został sporządzony przy podjęciu przez specjalistów z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie próbek zabezpieczonych w Smoleńsku na potrzeby badań identyfikacyjnych ofiar. Skala błędów popełnionych przez Rosjan w dokumentacji materiału biologicznego zebranego po katastrofie samolotu Tu-154M nie mieści się w żadnych standardach. Rosjanie mylili nie tylko liczby, ale nawet próbki włosów z próbkami tkanek miękkich. Co więcej, niektórych dowodów – mimo że figurowały w przekazanej dokumentacji – w rzeczywistości nie było. Dotyczy to m.in. fragmentu mięśnia z klatki piersiowej prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Próbka opatrzona takim opisem przyjechała z Moskwy pusta…..”

  ku pamięci i przestrodze:
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110111&typ=po&id=po08.txt

  czyżby Edmund Klich sobie przypisywał winę za wybranie załącznika 13 konwencji chicagowskiej ???- oszczerstw c.d. [wyłącznie dla osób o niskim ciśnieniu !!!]
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Plk-Klich-jak-skrzydlo-walnelo-o-drzewo-to-sie-urwalo,wid,13025632,wiadomosc_prasa.html
  „….Mniej więcej w jakiej odległości od lotniska tupolew odwrócił się na plecy? Kiedy nastąpił moment obrotu?

  W pozycji plecowej już był za szosą.

  Przekręcił się za szosą?

  Za szosą był już całkiem w pozycji plecowej, można powiedzieć…..”

  Dla tych osób, które nie czytają Gazety Polskiej – bez komentarza o umorzeniu afery hazardowej
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,38200,title,Kwasniewscy-agent-Tomek-i-tajemnice-willi-w-Kazimierzu,wid,13002244,wiadomosc_prasa.html

  • max said

   Ale brzózka nie jest oddalona od osi o 20 m, tylko znacznie więcej.

   Proszę dosłuchać. Jest drugi dowód. Między skrzydłem a anteną bliższej radiolatarni przeskoczyła iskra, co zeznał jeden ze świadków. By taka iskra mogła przeskoczyć, odległość skrzydła od odciągu radiolatarni nie mogła być większa niż jeden, najwyżej 3 m – to mogliby określić fizycy. Należy do tego dodać połowę rozpiętości samolotu, tj. ok. 17 m. Wynika z tego, że kadłub samolotu nie mógł być odchylony od osi pasa więcej niż 20 m.

   REKLAMA Czytaj dalej

   Ale jest też kwestia wysokości nad radiolatarnią. Samolot odbierał sygnał markera NDB. Jak twierdzi jeden z ekspertów, który wystąpił podczas wysłuchania w Brukseli, ten sygnał mylnie wskazywał większą wysokość niż w rzeczywistości.

   Nie skomentuję tego, bo wskazania markera nie mają nic wspólnego ze wskazaniem wysokości. Problem leżał gdzie indziej – załoga tupolewa zbyt późno rozpoczęła zniżanie i w początkowej fazie była nad ścieżką, a później pod ścieżką.

   ——————————————————————-

   to tez jest „ciekawe”

 63. Magda said

 64. Andre said

  ROSJA UMYŁA RĘCE i………..co dalej?

  Z raportu MAK jednoznacznie wynika, że Polska i Rosja porozumiały się co do stosowania tylko załącznika 13, a nie całej konwencji – potwierdza tę interpretację adw. Piotr Schramm, ekspert prawa międzynarodowego z kancelarii GESSEL.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Raport-MAK-jest-ostateczny-i-nie-ma-od-niego-odwolania,wid,13038550,wiadomosc_prasa.html

 65. Magda said

 66. Magda said

  W RM jest poseł Macierewicz

 67. Magda said

  Dziś w Polskim punkcie widzenia na tv Trwam będzie p.E.Błasik godz.21:40

  • ndb2010 said

   ALL

   Dzisiejsze prezentacja milera pokazała, że fragment o mechanizacji skrzydeł który rzekomo miał byc wypowiadany przez gen.Błasika (jedyny oznaczony jako wypowiedz generała) był w rzeczywistości wypowiedziany przez II pilota.

 68. Andre said

  @ NDB2010
  Proszę – sprawdź e-mail!

 69. Magda said

  Robert Kowalewski:W ogóle lub mało znanym tematem/zagrożeniem jest Masoneria w kościele i polityce. Czy zgodzi się ksiądz, że powinna zostać powołana służba/zespół w celu ujawnienia tych osób i eliminacji z życia publicznego, tym samym ujawnienie jej prawdziwych i destrukcyjnych celów ?

  Ksiądz Stanisław Małkowski: Tak, zgadzam się z tym. Zresztą co do katastrofy smoleńskiej, która niewątpliwie była aktem nie tylko zamachu stanu, ale aktem wojny przeciwko Polsce, to jak przypuszczam nie tylko czynnik wewnętrzny i wschodni wchodzą w grę, ale prawdopodobnie również zachodni. Być może niemiecki i rosyjski.

  Czołówka Platformy i polityczna czołówka rosyjska zachowują się w sposób typowy, dla wspólników zbrodni, następnie mimo zacierania śladów, niszczenia dowodów, likwidowania i zastraszania świadków. Zachowało się wystarczająco dużo świadectw i obserwacji, które świadczą o precyzyjnie przygotowanym zamachu. Np. zmasakrowanie ciał i kształt wielu części rozerwanego samolotu, świadczą, nie o zgnieceniu, a o wybuchu wewnątrz samolotu. Zakaz ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej, świadczy o tym że jeszcze w ciałach ofiar można znaleźć ślady działania bomby paliwowo-powietrznej. Polecam oba tomy „Zeszytów Smoleńskich”, z aneksem dołączonym do drugiego tomu. Tam została zawarta dostępna wiedza na ten temat. Wiele można dowiedzieć się z lektury „Naszego Dziennika”, „Gazety Warszawskiej”, „Gazety Polskiej” i „Naszej Polski”.

  Zamach stanu jest sprawą wewnętrzną, gdyby Platforma zrobiła go sama, można by mówić o zamachu stanu. Ponieważ wystąpiły tu czynniki zagraniczne, bez których ten zamach by się nie dokonał, można mówić o działaniu wojennym.
  http://dakowski.salon24.pl/275845,zamach-stanu-a-dzialania-wojenne-ks-st-malkowski

 70. Magda said

  Zbadać, a nie ulegać sugestiom
  Nasz Dziennik, 2011-02-14

  Aż pięć zespołów dochodzeniowych bada przyczyny katastrofy samolotu linii Manx2, który rozbił się podczas podchodzenia do lądowania w mieście Cork. Sprawą zajmują się specjaliści nie tylko z Irlandii oraz Wielkiej Brytanii, ale także śledczy z Hiszpanii i USA. Na prośbę miejscowych władz do Irlandii przylecieli najwybitniejsi amerykańscy śledczy, aby pomóc w zbadaniu przyczyn katastrofy. Jedną z pierwszych czynności będzie dokładna rekonstrukcja wraku.
  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=110186
  ————————
  a czemu u nas tak nie jest?

 71. Magda said

  trzeba obejrzeć całość:

 72. Andre said

  APEL ROLEXA Z :

  http://freeyourmind.salon24.pl/#

  „Mógłbym prosić o rozpowszechnienie tego adresu e-mailowego?

  anankestenai@rocketmail.com

  To skrzynka dla chcących anonimowo podzielić się wiedzą.

  Pozdrawiam serdecznie

  ROLEX 16.02.2011 13:49″

 73. Andre said

  @ do tych wszystkich co „nie posiadają dostępu do polskiej telewizorni”/

  http://www.waszapolska.tv/inne/tvn24

  oczywiście musisz mieć zainstalowane silverlight

 74. Andre said

  Czy ktoś wie co się dzieje ze str.
  http://www.salon24.pl
  od wczoraj nie mogę wejść….

 75. Magda said

  http://www.solidarni2010.pl/n,176,13,warto-zadzialac-czyli-pospieszalski-nawet-o-tym-ka-nie-mysl.html

 76. Pro Publico Bono said

  Na tragedię 10.04. nie wolno patrzeć przez pryzmat „własnej wyobraźni”

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=3115&Itemid=100

 77. Pro Publico Bono said

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110309&typ=po&id=po06.txt

  Jarosław Marek Rymkiewicz – pisarz i poeta, apeluje o przybycie na proces, który wytoczył mu Adam Michnik. Pierwsza rozprawa odbędzie się 17 marca przed Sądem Okręgowym w Warszawie. – Zapraszam na tę rozprawę wszystkich, którzy chcą żyć w Niepodległej Polsce – apeluje autor „Wieszania”.

  Już za tydzień, w czwartek, o godz. 11.20 w Sądzie Okręgowym w Warszawie, IV Wydział Cywilny, przy al. Solidarności 127, w sali 219, odbędzie się pierwsza rozprawa w procesie, który „Gazeta Wyborcza” wytoczyła pisarzowi Jarosławowi Rymkiewiczowi. Chodzi o wypowiedź pisarza, która znalazła się w udzielonym przez niego wywiadzie dla jednego z czasopism. Stwierdził wówczas, że „Michnik i jego ludzie są spadkobiercami idei Róży Luksemburg w wynarodowianiu Polaków, którą później zapoczątkowała KPP”….”>>
  —————————–
  JAKO SPRZECIW PRZECIWKO manipulacjom, braku etyki zawodowej dziennikarzy, szarganiu dobrego imienia polskich lotników, Prezydenta RP Lecha kaczyńskiego i innym nieuczciwym praktykom quasi mediów Adama M.

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110309&typ=po&id=po05.txt
  „……Jeden z ogólnopolskich tygodników przygotowuje materiał poświęcony dowódcy lotu do Smoleńska jako członkowi „grupy fałszerzy faktur” w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego – dowiedział się „Nasz Dziennik”
  Nie wyszły naciski, to może faktury

  Tekst ma być gotowy przed pierwszą rocznicą katastrofy. Tym razem, po nieudanej akcji implementowania teorii nacisków na pilotów w wykonaniu gen. Andrzeja Błasika, akcenty mają zostać rozłożone inaczej. Dziennikarska wizja zakłada zaprezentowanie osoby Protasiuka jako zdesperowanego pilota, który chciał dowieść swoich umiejętności w pilotażu, ryzykując lądowanie w skrajnie trudnych warunkach. Manewr miałby zostać doceniony przez dowódcę Sił Powietrznych, co z kolei miałoby zapewnić mu jego wstawiennictwo w sprawie anulowania wyroku. Pełnomocnicy zwracają uwagę na niebezpieczne zjawisko, generowane przez dziennikarzy, jakim jest próba emocjonalnego szantażu i konfrontacji rodzin pilotów z rodziną gen. Błasika…..”>>>

  • Pro Publico Bono said

   „….Kapitan Grzegorz Pietruczuk nie sporządził notatki bezpośrednio po przylocie z misji gruzińskiej. „Gazeta Wyborcza” dopuściła się mistyfikacji, „antydatując” dokument
   Notatka na zamówienie Klicha

   Notatka kpt. Grzegorza Pietruczuka na temat tzw. incydentu gruzińskiego powstała dopiero w lutym tego roku, a nie tuż po nim. Informację tę zmuszony był potwierdzić po zapytaniu „Naszego Dziennika” resort obrony narodowej. Pilotowi z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego polecił ją sporządzić szef wydziału kadr. Dziwnym trafem notatka nader szybko „wyciekła” do „Gazety Wyborczej”….”

   http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110310&typ=po&id=po15.txt

 78. Magda said

  Dzisiaj w Trwam i RM będą „Rozmowy niedokończone” z udziałem p.Z.Kurtyki.(godz.18:15)

 79. Pro Publico Bono said

  http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news/pomniejszy-babilon,1615302
  Nieoceniony Rafał Ziemkiewicz – „…..jak to pisał staropolski poeta – „gdy występków nie karzą, grzeszyłby, kto by dobrze czynił”……”>>>

 80. myanielka said

 81. Gabby said

  http://patrz.pl/filmy/pierwsze-relacje-o-katastrofie-w-smolensku-tvn24

 82. Gabby said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7752546,Katastrofa_samolotu_prezydenta__Nikt_nie_przezyl.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: