Ndb2010's Blog

"Kiedy wyeliminuje się niemożliwe wówczas to, co zostanie, bez względu na to, jak byłoby nieprawdopodobne, musi być prawdą." Arthur Conan Doyle

Zyski zamachowców oraz geneza i przebieg zamachu.

Najnowszy wpis w tym temacie: http://ndb2010.salon24.pl/210074,krotki-tekst-o-z-czesc-1

***********************************************************************************************

Odkryjmy co się stało i jak się stało a sprawca/y sam wyjdzie z mgły.

Od samego początku miałem przypuszczenia co do sprawców, ale nie chciałem aby pogoń za nimi przysłoniła e-śledztwo. Z doświadczenia wiem, że aby prowadzić sprawne badania, trzeba panować nad emocjami. Dlatego pomijając małe wyjątki, cały czas unikałem rozmów na ten temat. Jednak wraz z postępami e-śledztwa sprawcy coraz bardziej byli widoczni. Ukazywali swoje oblicze w fałszywych informacjach prasowych, bierności, zakłamaniu. Przyglądałem się im i milczałem. Będę milczał aż do samego końca, bo nie ja, ale prawda osądzi tych, którzy zamordowali 96 osób. Ja mam tylko pracować nad prawdą,  a ona będzie oświetlała każdy najciemniejszy zakamarek, gdzie jest ukryte kłamstwo i gdzie ukrywają się sprawcy.

Jeszcze raz przypominam: Odkryjmy co się stało i jak się stało, a winny sam wyjdzie z mgły.

————————————————————————————————————————————————- 

Analiza możliwych działań.

Przedstawiam na początku możliwą chronologię czasową:

2008/2009

Wśród byłych agentów SB, WSI oraz oligarchów PRL trwają intensywne rozmowy na temat likwidacji przeciwników politycznych, którzy stanowią zagrożenie dla bezprawnych interesów ludzi wywodzących się z PRL-u.

Jesień 2009. Najprawdodpodobniej 1 września 2009 roku – Sopot.

Zapada decyzja o przeprowadzeniu zamachu podczas uroczystości w Katyniu. Strona polska prosi przyjaciół ze starej KGB o zabezpieczenie akcji i o późniejsze tuszowanie sprawy. Strona rosyjska się zgadza licząc na odzyskanie strefy wpływów oraz na zyski z umowy gazowej.

Grudzień 2009

Zapada decyzja o wspólnej akcji. Powstaje duet: SB-KGB. Rozpoczynają się intensywne przygotowania.

Marzec 2010

Prezes NBP podejmuje niespodziewaną decyzję o likwidacji linii kredytowej. Lobby finansowe jest silnie zaniepokojone. Powstają kolejne publikacje również w mediach zagranicznych o planach Polski co do rezygnacji z linii kredytowej.

marzec/kwiecień 2010

polacy z SB/WSI proponują przedstawicielom lobby finansowego likwidację S.Skrzypka w zamian za pewną sumę pieniędzy. Lobby finansowe się zgadza. polacy z SB/WSI „zapominają” poinformować stronę rosyjską o dołączeniu się do spisku grupy finansowej.

10.04.2010

W Smoleńsku ginie 96 osób. Wykonawcami akcji są polacy. Rosjanie zabezpieczają teren i tuszują ślady.

połowa maja 2010

Konferencja w MAK.

Zapisy rozmów zostają sfałszowane. Współpraca polsko-rosyjska w tuszowaniu zamachu przebiega znakomicie.

Koniec maja 2010

Rosjanie odkrywają, że w sprawie Smoleńska był trzeci gracz- lobby finansowe. Obawiają się kompromitacji i tego, że polacy wprowadzili ich w pułapkę. Niepokoją ich też komunikaty Unii Europejskiej w sprawie umowy gazowej oraz dziwne zachowanie polskich władz. Niespodziewanie dla wszystkich postanawiają przekazać polskiej stronie stenogramy. Polska strona naiwnie wierzy, że są one znakomicie podrobione. Niestety dla pomysłodawców zamachu stenogramy wskazują na fałszerstwo i zamach.

21 czerwca

Dzień po I turze wyborów. Rosjanie obawiają się, że wygra J.Kaczyński. Postanawiają zwrócić Polsce część akt spraw, które naprowadzają na wykonawców i zleceniodawców akcji- polakow. Rosjanie z KGB przestają ufać polakom.

Tak więc jeszcze raz podsumowując możliwe, że Rosja jest wystraszona ponieważ podejrzewa, że mogła zostać „oszukana” przez polskich przyjaciół (towarzyszy). Polscy towarzysze najprawdopodobniej zapomnieli poinformować Rosję, że chcą sobie zarobić dodatkowe pieniądze na katastrofie. Rosja boi się, że grupa lobby finansowego chce ją skompromitować i załatwić swoje interesy. Rosja obawia się też, że umowa gazowa, która miała być zapłatą za pomoc w zamachu zostanie anulowana.

Scenariusz 10.04.2010 mógł być taki, że na prośbę towarzyszy z Polski, Rosjanie (KGB/GRU) zgodzili się zabezpieczyć akcję i tuszować ślady. Zleceniodawcami i wykonawcami akcji byli polacy z PRL (SB,WSI).

Później Rosjanie zorientowali się, że był trzeci gracz – dodatkowy sponsor akcji (polacy z PRL chcieli zarobić dodatkową premię i zwrócić sobie koszty). W związku z tym, że Rosja ma swoich oligarchów i nie potrzebuje konkurencji zachodnich oligarchów straciła zaufanie do polaków i postanowiła zwrócić polakom zapisy rozmów (stenogramy).

Gdy Rosjanie po pierwszej turze zorientowali się, że w Polsce może wygrać J. Kaczyński postanowili zwrócić część akt. Niech Ci, którzy tego dokonali się męczą. Rosjanie chcą pozbyć się problemu, bo przestali ufać polakom.

Na pomoc przybywa teraz dodatkowy gracz z akcji. Co będzie dalej…?

Uważam, że jest to dobry znak. Oznacza, że wśród całej trójki (KGB, SB oraz lobby finansowe) są zgrzyty. Przestają sobie ufać i się boją. Wkrótce zaczną się oskarżać i zrzucać na siebie odpowiedzialność. Polacy chcieli zarobić przy okazji zamachu, a mogą stracić wszystko. Chciwość kolejny raz zgubi ludzi i dobrze, bo gdyby nie chciwość, może nigdy nie dowiedzielibyśmy się pełnej prawdy co się stało. A tak przy okazji kolejny raz potwierdza się przysłowie, że zło zgubi samego siebie.

********************************************************************************************************

Postanowiłem dodać tą podstronę by mieć cały czas wgląd dlaczego i dla kogo to robimy. Od samego początku główną silą motywującą mnie do działania jest pamięć o ofiarach katastrofy z 10.04.2010. Nie byłem zwolennikiem PiS ani zmarłego prezydenta, lecz ogrom i sposób tragedii spowodował, że zmieniłem sposób patrzenia na wiele spraw.

Gdy myślę o członkach załogi: stewardesach, pilotach oraz o pozostałych osobach, które zginęły w katastrofie to odczuwam smutek i ból, który mógłbyć ich udziałem. Mam świadomość, że 10.04.2010 marzenia wielu osób zostały przerwane w sposób nagły. Uważam, że w naszym życiu marzenia są najważniejsze, sam kieruję się drogą realizacji marzeń dlatego poprzez e-śledztwo chciałbym oddać hołd ich marzeniom.

                   Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.

https://ndb2010.wordpress.com/pamieci-tym-ktorzy-zgineli-w-smolensku/

*********************************************************************************************************

*********************************************************************************************************

ROSJA – ZABEZPIECZENIE AKCJI ORAZ ZACIERANIE ŚLADÓW.

JAKI INTERES W ZAMACHU MIAŁA ROSJA?

 1. Rosja nigdy nie pogodziła się z utratą strefy wpływów. Liczyła, że je odzyska tak jak odzyskuje wpływy na Ukrainie oraz w pozostałych republikach.

http://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/tydzien-na-wschodzie/2010-04-28/flota-za-gaz-ukraina-wiaze-sie-z-rosja

 2. Druga sprawa, gaz łupkowy. Wbrew pozorom duża część trafi najprawdopodobniej w ręce Rosjan, które wykupiły amerykanska firmę mającą kontrakt na gaz łupkowy w Polsce. Czyli Rosja weszła kuchennymi dziwami. Oddanie polskiego gazu w obce ręce skazuje Polskę na terminy wydobycia ustalone przez zachodnie firmy. To zachodnie firmy będą decydowały kiedy i jak wydobywać gaz łupkowy. Mogą przyspieszać ten proces ale także co jest ważne opózniać proces wydobycia.

Jak można wytłumaczyć informację, że odkrywamy gaz łupkowy który może zaspokoić potrzeby całej Europy a krótko przed zamachem podpisujemy umowę z Rosją aż do 2037 roku na dostarczanie rekordowej ilości gazu.

10.04.2010 zginęło większość przeciwników tej umowy, którzy byli także zarazem zwolennikami przejęcia kontroli nad polskim gazem łupkowym.

Gaz łupkowy to nie tylko USA ale przede wszystkim Rosja. Gdyby Polska przejęła kontrolę nad polskim gazem łupkowym to mógłby to być koniec Rosji. Najprawdopodobniej poniosłaby ogromne straty, gdyż sprzedaż gazu jest jednym z głównych zródeł wpływów do rosyjskiego budżetu.

Rosja najprawdopodobniej zastała skuszona a zarazem jest teraz szantażowana tą umową, czyli polska strona mogła powiedzieć: my podpisujemy umowę utrzymujące wasze profity z eksportu gazu a wy zapewniacie logistykę i pomoc w przeprowadzeniu zamachu na delegację prezydenta RP. Będziecie także tuszowali i zacierali ślady zamachu.

Jednak jak pokazały wydarzenia z maja i czerwca 2010 pojawiły się zgrzyty wśród dotychczasowych wspólników. Świadczą o tym przekazane w sposób niespodziewany i zaskakujący stenogramy zapisu rozmów załogi Tu-154m. Stenogramy te zostały nieudolnie sfałszowane i praktycznie udowodniły zamach przy użyciu fałszywych mobilnych nadajników NDB. Powody napięć wśród dawnych wspólników mogą byc różne. Jednym z powodów może być odkrycie przez Rosjan, że w Smoleńsku był „trzeci gracz”  tzn. Polska nawiązała współpracę z grupą, która pózniej stała się dodatkowym sponsorem akcji, gdyż była zainteresowana likwidacją prezesa NBP S.Skrzypka.

Poniżej przedstawiam skrót wydarzeń związanych z niespodziewaną a zarazem wyjątkowo dziwną umową gazową pomiędzy Rosją a Polską

 

CZĘŚĆ PIERWSZA – WY POMAGACIE I ZACIERACIE ŚLADY A MY PODPISUJEMY.

 

19 lipca 2009 roku.

Prezydent rozpoczyna zainteresowanie kontraktami gazowymi.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezydent-chce-znac-szczegoly-w-sprawie-kontraktow-gazowych-1988078.html

Prezydent chce znać szczegóły w sprawie kontraktów gazowych
Prezydent zwrócił się do rządu o udostępnienie kontraktu na skroplony gaz z Kataru, oraz instrukcji na negocjacje z Gazpromem – nieoficjalnie dowiedział się ’Wprost”.
 

Oba wnioski trafiły na biurko premiera Donalda Tuska.

 

 1 wrzesień 2009

 Gaz i Katyń.

Premier D.Tusk zmienia plany wizyty i zabiera W.Putina na samotną 30 minutową przechadzkę po sopockim molo.

Półgodzinnym spacerem po sopockim molo rozpoczęło się spotkanie Donalda Tuska i Władimira Putina. Premierzy rozmawiali o współpracy gospodarczej. Tusk poruszył też sprawę katyńską.

Po spotkaniu „w cztery oczy” premierów, zaplanowano rozmowy z udziałem delegacji obu rządów w hotelu Sheraton. Nie doszło jednak do nich. Szef gabinetu premiera Tuska Sławomir Nowak wyjaśnił, że zmiany w harmonogramie spotkania spowodowane są nieplanowanym, porannym spacerem obu premierów po molo w Sopocie.

Cytat z : http://www.radiozet.pl/Wiadomosci/Polska/Tusk-zabral-Putina-na-molo

Zdjęcie NR.1: http://www.se.pl/multimedia/galeria/29666/57236/wadimir-putin-i-donald-tusk/

W.Putin i D.Tusk rozmawiają przez 30 minut w cztery oczy bez udziału tłumaczy i dziennikarzy.

Jest to sytuacja bardzo rzadka w świecie polityki.

Zdjęcie nr.2: http://konflikty.wp.pl/gid,11449464,kat,355,title,Tusk-i-Putin-na-molo,gpage,4,img,11449467,galeria.html

Teraz wiem dlaczego, tu jest tak pięknie – zachwycał się premier Władimir Putin po nieoczekiwanym początku spotkania z Donaldem Tuskiem, czyli przechadzce po sopockim molo. Jednak spacer miał swoją cenę – z braku czasu odwołano planowane rozmowy polskiej i rosyjskiej delegacji.

 O czym w cztery oczy rozmawiali odcięci od dziennikarzy przez kordon ochroniarzy szefowie rządów polskiego i rosyjskiego? Nie wiadomo.

O czym rozmowa?  

O czym rozmawiali w cztery oczy Putin i Tusk?

 Rzecznik rządu Paweł Graś już kilka dni temu nie wykluczał, że „jednym z tematów rozmowy może być” sprawa zbrodni katyńskiej. 

– Premier znany jest z tego, że jeśli chodzi o prawdę historyczną, nie owija w bawełnę – mówił 26 sierpnia w TVN24 Graś. Z drugiej strony szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak zapowiadał na początku sierpnia, że rozmów o trudnej historii nie będzie, ponieważ „jest całe mnóstwo innych tematów”.

Są nimi przywrócenie ruchu w Zatoce Pilawskiej, a przede wszystkim dostawy ropy dla Polski i nowy kontrakt gazowy. (cytaty z artykuły TVN24)

 Cytaty z : http://www.tvn24.pl/0,1617369,0,1,tusk-zabral-putina-na-molo,wiadomosc.html

 

27 wrzesień 2009 roku

D.Tusk i W.Putin spotkają się w Katyniu. Pomysł strony polskiej.

 http://www.polityka.pl/kraj/302710,1,tusk-z-putinem-w-katyniu.read

Informacja pochodzi z dobrze poinformowanego kompetentnego źródła. Spotkanie byłoby kulminacyjnym punktem obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej. Jak się dowiedzieliśmy, strona rosyjska pozytywnie odniosła się do pomysłu. 

 

Listopad 2009 r. 

Lech Kaczyński przeciwny nowej umowie gazowej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/369857,prezydent_umowa_gazowa_z_rosja_wysoce_dyskusyjna.html

Prezydent Lech Kaczyński nazwał w środę „wysoce dyskusyjnymi” rozwiązania zawarte w długoterminowej umowie gazowej, którą Polska negocjuje z Rosją. Zdaniem prezydenta kontrakt ten utrudni budowę gazoportu.

L. Kaczyński zaznaczył, że umowa z Gazpromem ma być zawarta aż na 28 lat, a poziom dostaw z Rosji w połączeniu z krajowym wydobyciem pokryje 100 proc. polskiego zapotrzebowania. „To wszystko napawa mnie głębokim niepokojem” – dodał. 

 † Lech Kaczyński zginął 10.04.2010 roku w Smoleńsku.

 

Listopad 2010

Poseł Aleksandra Natalli-Świat przeciwna umowie gazowej.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/umowa;gazowa;z;rosja;coraz;blizej,166,0,560806.html

– Rząd PO-PSL chce uzależnić Polskę od jednego dostawcy– podkreśliła wiceszefowa PiS Aleksandra Natalli-Świat na konferencji prasowej w Sejmie.

† Posłanka Aleksandra Natalia-Świat zginęła 10.04.2010 roku w Smoleńsku.

 

5 grudnia 2009

W.Putin spotka się z D.Tuskiem w kwietniu najprawdopodobniej przyjmie propozycję D.Tuska i przyleci w kwietniu 2010 roku do Katynia

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7334676,Putin_spotka_sie_z_Tuskiem_w_Kaliningradzie.html

Na kwiecień planowane jest spotkanie Władimira Putina i Donalda Tuska – poinformował radca ambasady Rosji Dmitrij Polianski.

Dyplomata podkreślił, że oprócz forum gospodarczego w Kaliningradzie w kwietniu przyszłego roku Rosję i Polskę czeka inne ważne wydarzenie – wspólne uroczystości upamiętniające rocznicę tragedii w Katyniu. Polianski nie podał szczegółów.

Znana rosyjska historyk, członkini rosyjsko-polskiej Komisji ds. Trudnych, profesor Inessa Jażborowska z Rosyjskiej Akademii Nauk nie wykluczyła w ubiegłym miesiącu, że Putin przyjmie propozycję Tuska iwiosną 2010 roku, w 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach, przyjedzie do Katynia, aby uczcić ich pamięć.

 

11 grudnia 2010 roku.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego przeciwny nowej umowie gazowej.

http://www.bbn.gov.pl/portal/pl/2/2014/Seminarium_Strategie_dla_sektora_paliw_nafty_i_gazu.html

W swoim wystąpieniu nawiązał do założeń Strategii Bezpieczeństwa Narodowego podkreślając, że wśród zagrożeń bezpieczeństwa o charakterze zewnętrznym największe znaczenie ma uzależnienie polskiej gospodarki od dostaw surowców energetycznych z jednego źródła, a aby temu zagrożeniu przeciwdziałać należy dążyć m.in. do zapewnienia alternatywnych źródeł energii i zróżnicowanego zaopatrzenia w surowce energetyczne.

Szef BBN zwrócił również uwagę na fakt, że nie znamy jeszcze wyniku prowadzonych obecnie przez administrację rządową i PGNiG negocjacji w sprawie aneksu do umowy międzyrządowej i kontraktu na dostawy gazu z Federacji Rosyjskiej. Odnosząc się do dotychczasowych oświadczeń przedstawicieli rządu i PGNiG w tej sprawie Aleksander Szczygło stwierdził, że przedłużenie umowy międzyrządowej o 28 lat nie będzie sukcesem, tylko związaniem Polski niekorzystnym politycznym zobowiązaniem aż do roku 2037.

Szef BBN Aleksander Szczygło zginął 10.04.2010 w Smoleńsku.

 

Grudzień 2010 r.

Kancelaria prezydenta przeciwna umowie gazowej.

http://gazownictwo.wnp.pl/j-kowalski-kancelaria-prezydenta-umowa-gazowa-z-rosja-jest-zla,96588_1_0_0.html

Polska będzie jedynym państwem w Unii Europejskiej, w którym to rząd podpisuje z rządem obcego państwa 28-letnie zobowiązanie na odbiór 10,25 mld m3 gazu. To blisko 2,8 mld m3 odbieranego gazu więcej aniżeli odbieramy teraz w ramach kontraktu jamalskiego – uważa Janusz Kowalski członek zespołu ds. bezpieczeństwa energetycznego, Kancelaria Prezydenta RP.

Wykaz osób z kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego które zginęły w Smoleńsku.

 † Handzlik Mariusz,            Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP 

Jankowski Dariusz,          Biuro Obsługi Kancelarii Prezydenta RP 

Mamińska Barbara,          Dyrektor w Kancelarii Prezydenta RP 

Stasiak Władysław,            Szef Kancelarii Prezydenta RP 

Wypych Paweł,                     Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

 

Styczeń 2010

Umowa gazowa podpisana.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/umowa;gazowa;z;rosja;-;zyski;i;zagrozenia,119,0,581751.html 

Podpisane wczoraj porozumienie między PGNIG-iem Gazpromem oraz Europolgazem przewiduje przedłużenie kontraktu jamalskiego do 2037. Zakłada także możliwość zwiększenia dostaw tego paliwa do naszego kraju do blisko 10 miliardów 200 milionów metrów sześciennych.

 

Styczeń 2010 roku.

Komentarze dotyczące umowy gazowej z Rosją.

 http://filipstankiewicz.salon24.pl/153848,czy-umowa-gazowa-z-rosja-do-2037-roku-jest-zdrada-polski

 http://interia360.pl/artykul/czy-umowa-gazowa-z-rosja-jest-zdrada-polski,30771

 http://www.wykop.pl/ramka/355019/umowa-gazowa-z-rosja-do-2037r-kwestia-dni-strzelamy-sobie-w-kolano/

 

21 styczeń 2010 roku.

Rząd RP D.Tuska chce umorzyć Gazpromowi 1,2 miliarda złotych długu. Prezes EuRoPol się broni. Rząd planuje zmiany w zarządzie EuRoPol Gaz.

Kancelaria prezydenta L.Kaczyńskiego grozi komisją śledzczą jeśli dług zostanie umorzony a umowa gazowa zostanie podpisana.

http://gazownictwo.wnp.pl/janusz-kowalski-kancelaria-prezydenta-rp-o-kulisach-zawieszenia-zarzadu-europol-gazu,99709_1_0_0.html

Już w grudniu 2009 r. Michał Kwiatkowski pełniący z ramienia PGNiG funkcje prezesa zarządu EuRoPol Gaz kategorycznie odmówił ministrowi skarbu państwa wyrażenia przez niego zgody na umorzenie Gazpromowi ponad miliard złotych długu, pochodzącego z zaniżonych przez Gazprom opłat za przesył gazu w latach 2006- 2009. Zgoda na umorzenie zobowiązań Gazpromu, który kwestionuje suwerenność Rzeczpospolitej lekceważąc decyzje prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, to działanie na szkodę spółki zagrożone karą pozbawienia wolności do lat dwóch – mówi portalowi wnp.pl Janusz Kowalski, członek Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego, Kancelaria Prezydenta RP.

Jeżeli konsekwencją środowych decyzji o zmianie przedstawicieli w EuRoPol Gaz i narzuceniu rosyjskiej kontroli zarządowi tej spółki będzie umorzenie kolosalnego długu rosyjskiemu monopoliście oraz podpisanie niekorzystnej umowy gazowej z Moskwą, można przypuszczać, że sprawa prędzej czy później stanie się przedmiotem zainteresowania prokuratury i sejmowej komisji śledczej. Warto też pamiętać, że strata spółki EuRoPolGaz nie może być „wyrównywana” zwiększeniem przychodów innego podmiotu gospodarczego, np. PGNiG – zauważa Kowalski.

 

25 stycznia 2010 roku.

Polska umorzy wielki dług Gazpromu, który wynosi 1,2 miliarda złotych.

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/108573,polska-umorzy-wielki-dlug-gazpromu.html

Rosjanie nie będą usieli oddać nam 1,2 miliarda złotych za transfer gazu. Rząd chce bowiem umorzyć dług Gazpromu. Co dostaniemy w zamian? Według rosyjskich ekspertów gazowy koncern opuści nam ceny… o jeden procent. Rosjan taki rabat będzie kosztował grosze, a w zamian za to pozbędą się długów i, po podpisaniu umowy, uzależnią nas od swojego gazu.

Komentarze publicystów:

Aleksnader Ścios.

http://bezdekretu.blogspot.com/2010/01/nieme-kino-waldemara-pawlaka.html

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/30499/articlePage/2 

 

3 luty 2010 roku.

Kontynuacja spotkania w Sopocie – początek gry. W.Putin zaprasza D.Tuska do Katynia co było incjatywą obu premierów.

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-putin-zaprosil-tuska-do-katynia,nId,236599

Premier Rosji Władimir Putin zaprosił Donalda Tuska na kwietniowe uroczystości 70. rocznicy mordu katyńskiego. Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, Tusk przyjął zaproszenie.

Według rzecznika polskiego rządu Pawła Grasia, dzisiejsze zaproszenie to naturalna konsekwencja zeszłorocznego spotkania Tuska z Putinem w Sopocie. W tej sprawie żadnych specjalnych zabiegów ze strony dyplomacji polskiej nie było. To była inicjatywa obu panów premierów – podkreślił Graś.

 

10 luty 2010 roku

Rząd zatwierdził umowę gazową z Rosją.  

http://www.tvp.info/informacje/biznes/rzad-zatwierdzil-umowe-gazowa-z-rosja

Rada Ministrów zatwierdziła umowę gazową z Rosją – poinformował w środę rzecznik rządu Paweł Graś. Chodzi m.in. o zwiększenie dostaw gazu do Polski, przedłużenie obowiązywania umowy gazowej oraz o rozliczenia za tranzyt gazu przez Polskę na zachód Europy. Uchwała rządu zatwierdza przygotowane w grudniu porozumienie międzyrządowe dotyczące dostaw gazu z Rosji do Polski.

27 stycznia PGNiG zawarło w Moskwie porozumienie z Gazprom Export w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski do 10,2 mld m3 rocznie oraz przedłużenia ich do 31 grudnia 2037 roku

Dokument między firmami ma wejść w życie po udzieleniu zgód przez organy korporacyjne obu firm. Miały one na to maksymalnie dwa tygodnie. Ten czas kończy się właśnie w środę. Porozumienie firm wraz z porozumieniem międzyrządowym stanowi pakiet uzgodnień dotyczących polsko-rosyjskich relacji gazowych.

 

11 luty 2010 roku.

Rząd Donalda Tuska akceptuje nową umowę gazową z Rosją oraz umorzenie 1.2 miliarda złotych długu Gazpromu.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;i;pgnig;zaakceptowaly;umowe;gazowa;z;rosja,222,0,586206.html 

Rząd i PGNiG zaakceptowały porozumienie z Gazpromem i EuRoPol Gazem

Chodzi m.in. o zwiększenie dostaw gazu do Polski, przedłużenie obowiązywania umowy gazowej oraz o rozliczenia za tranzyt gazu przez Polskę na zachód Europy.

 

18 luty 2010 roku.

Doradca prezydenta: EuRoPol Gaz straci co najmniej 14 mld zł zysku

Doradca Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oświadcza, że podpisanie nowej umowy gazowej z Rosją ustalającej nowy zysk spółki EuRoPol gaz spowoduję ogromne straty polskiej społki.

http://gazownictwo.wnp.pl/doradca-prezydenta-europol-gaz-straci-co-najmniej-14-mld-zl-zysku,102261_1_0_0.html

Liczby nie kłamią. Porozumienie w sprawie zysku spółki oznacza miliardy złotych oszczędności dla Gazpromu, czyli pozbawienie polskiej spółki ogromnych pieniędzy. To klęska – powiedział wnp.pl Janusz Kowalski, członek Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego z Kancelarii Prezydenta RP 

 

23 luty 2010 roku.

Doradca szefa BBN krytykuje rząd za politykę związaną z dostawą rosyjskiego gazu.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7591765,_Niekorzystna_umowa_gazowa_to_wina_rzadu_Tuska___Naimski.html

Szef BBN Aleksander Szczygło zginął 10.04.2010 w Smoleńsku.

 

3 marca 2010 roku

W.Putin daje D.Tuskowi propozycje rozdzielenie uroczystości w Katyniu.

http://wiadomosci.onet.pl/2136671,11,item.html

Z nieoficjalnych informacji tygodnika „Wprost” wynika, że nie jest pewne, iż Donald Tusk oraz Lech Kaczyński wezmą udział w tych samych obchodach rocznicowych w Katyniu. Uroczystości zaplanowano na 10 kwietnia. Informację tą potwierdza Informacyjna Agencja Radiowa.

Właśnie tego dnia odbędzie się centralna część obchodów. Wezmą w niej udział m.in. przedstawiciele rodzin katyńskich. Przybędą one na teren cmentarza specjalnym pociągiem z Polski.Donald Tusk wraz z premierem Rosji Władimirem Putinem wezmą udział w uroczystościach na cmentarzu w Katyniu 7 kwietnia. PrezydentLech Kaczyński

Prezydent i premier nie uczczą razem polskich oficerów zamordowanych w Katyniu – informuje IAR. Premier

Z ustaleń tygodnika wynika, że premier Tusk nie potwierdził jeszcze oficjalnie swojego udziału w obchodach organizowanych 10 kwietnia. Powodem tej zwłoki ma być nieoficjalna propozycja, jaka padła ze strony rosyjskiego premiera, Władimira Putina.

Szef rosyjskiego rządu miał zaproponować, aby premierzy Polski i Rosji pojawili się wspólnie w Katyniu nie 10, a 7 kwietnia.

Dziennikarze „Wprost” twierdzą, iż ostateczna decyzja co do udziału Donalda Tuska w obchodach katyńskich zapadnie prawdopodobnie dopiero w przyszłym tygodniu. To właśnie wtedy do Moskwy wybiera się polska grupa robocza zajmująca się organizacją obchodów.

4 marca 2010 roku

D.Tusk nie czekał na grupę roboczą. Podjął decyzję samodzielnie. Jedzie do Katynia 7 kwietnia. Uroczystości rozdzielone.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/112702,to-juz-pewne-tusk-jedzie-do-katynia.html

To już pewne. Tusk jedzie do Katynia. Premier Donald Tusk będzie w Katyniu 7 kwietnia na zaproszenie szefa rosyjskiego rządu Władimira Putina – poinformował szef kancelarii premiera Tomasz Arabski. Arabski zapowiedział, że 7 kwietnia dojdzie do spotkania bilateralnego Tuska i Putina i dyskusji na temat spraw bieżących.

 

07 kwietnia 2010 roku.

 http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/swiat/artykul157558.html

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział w poniedziałek, że rządowa umowa gazowa między Polską a Rosją powinna być podpisana w przyszłym tygodniu. „Pracujemy nad technicznym uzgodnieniem terminu, to może być w tym tygodniu, ale raczej spodziewałbym się tego po długim weekendzie majowym” – powiedział dziennikarzom w poniedziałek Pawlak.

 

07 kwietnia 2010 roku.

D.Tusk rozmawia w cztery oczy z W.Putinem.

http://www.tvn24.pl/0,1651085,0,1,tusk-i-putin-w-katyniu,wiadomosc.html

Obaj premierzy porozmawiają też w cztery oczy i zjedzą razem lunch. Zaplanowano też wspólną konferencję prasową obu przywódców 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7739768,Tusk_zaprosil__Putin_przyjal_zaproszenie.html

Rozmawialiśmy ze sobą o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości jak przyjaciele – mówi Donald Tusk.

 

07 kwietnia 2010 roku

Rosja wyraża zgodę na propozycję rządu D.Tuska.

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/swiat/putin-obiecal-dlugoterminowe-dostawy-gazu,56350,1

Po środowych uroczystościach rocznicowych w Katyniu Władimir Putin umówił się z Donaldem Tuskiem na długoterminowe dostawy do Polski rosyjskiego gazu.

Rosyjski premier poinformował na konferencji prasowej w Smoleńsku, że dostawy do Polski gazu będą zapewnione do 2037 roku, a kontrakt tranzytowy na dostawy gazu do Europy – do 2045 roku. – Strona polska od dawna wysuwała tę sprawę – podkreślił Putin.

Umowa Gazowa w zamian za…

 

Smoleńsk 10 kwietnia 2010 roku.  

Najwięksi przeciwnicy umowy gazowej z Rosją oraz zwolennicy suwerenności Polski w zakresie surowców energetycznych oraz finansów (linia kredytowa) giną w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

https://ndb2010.wordpress.com/pamieci-tym-ktorzy-zgineli-w-smolensku/

 

20 kwietnia 2010 roku.

Michał Kwiatkowski, przeciwnik umorzenia długu Gazpromowi i podpisania nowej umowy gazowej z Rosją został odwołany ze stanowiska.

http://gazownictwo.wnp.pl/miroslaw-dobrut-nowym-szefem-europol-gazu,107719_1_0_0.html

 

21 kwietnia

Nowa umowa gazowa zostanie podpisana w przyszłym tygodniu. Zarząd EuRoPol gazu zmieniony.

http://www.qazeta.pl/gospodarka/nowa-umowa-gazowa-z-rosja/

W przyszłym tygodniu rządy Polski i Rosji podpiszą gazowy kontrakt stulecia. A wczoraj zmieniono zarząd polsko-rosyjskiej spółki – właściciela tranzytowej rury do Niemiec

Rychłe podpisanie gazowej umowy zapowiedział premier Rosji Władimir Putin po rozmowach 7 kwietnia w Katyniu z premierem Donaldem Tuskiem. W rozmowie tej uczestniczył wicepremier Igor Sieczyn, który podpisze umowę w imieniu Rosji. Z polskiej strony będzie ją sygnować wicepremier Waldemar Pawlak. – Ustalany jest termin podpisania umowy – poinformowało wczoraj “Gazetę” biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki. Ale pisma, o którym mówił prof. Rychlicki, resort jeszcze nie ma.

Na podstawie umowy rządów PGNiG ma do 2037 r. sprowadzić z Rosji gaz za 100 mld dol. To jeden z największych kontraktów na sprzedaż gazu podpisanych dotąd przez Gazprom.

Przed sygnowaniem nowych kontraktów PGNiG i Gazprom wprowadzają nowe porządki w EuRoPol Gazie. Wczoraj dokończono walne zgromadzenie akcjonariuszy tej spółki, które zawieszono przed miesiącem w oczekiwaniu na podpisanie umowy przez rządy. Na walnym wymieniono polskich członków zarządu spółki. 

 

5 maja 2010 roku

Komisją Europejska zaniepokojona nową umową gazową. Początek spięć.

http://gazownictwo.wnp.pl/ustalenie-terminu-podpisania-umowy-gazowej-z-rosja-czasowo-wstrzymane,108972_1_0_0.html

Ustalenie terminu podpisania polsko-rosyjskiego porozumienia międzyrządowego ws. dostaw gazu do Polski jest czasowo wstrzymane – poinformowała w środę PAP szefowa biura prasowego resortu gospodarki Agnieszka Gapys. Resort wyjaśnia pytania KE w tej sprawie.

 

06 maja 2010 roku

Unia Europejska zadowolona z opóźnienia umowy Polski z Rosją 

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/unia;zadowolona;z;opoznienia;umowy;polski;z;rosja,238,0,617454.html

Wiemy o ogłoszeniu opóźnienia umowy. Komisja wita tę zapowiedź z zadowoleniem, ponieważ daje ona możliwość przedyskutowania naszego punktu widzenia. Uważamy, że nasze zastrzeżenia powinny być wzięte pod uwagę – powiedziała rzeczniczka KE ds. energii Merlen Holzner.sprawdzić, czy są one zgodne, czy nie, z prawem UE. Bez tego nie możemy powiedzieć, czy występuje zagrożenie niezgodności z prawem UE – dodała 

– W kwietniu wysłaliśmy list do polskiego rządu, w którym wyraziliśmy bardzo jasno nasz niepokój, że to porozumienie może nie być zgodne z prawem UE. Poprosiliśmy też o przesłanie nam handlowego porozumienia między PGNiG a Gazpromem, tak byśmy mogli się przyjrzeć szczegółom…

 19 maja 2010 roku.

Czy to Nowy „ekspert prawa Unii Europejskiej” i polskiej konstytucji?

Wiceszef Gazpromu: umowa gazowa Polski z Rosją zgodna z prawem UE

http://www.wprost.pl/ar/195751/Wiceszef-Gazpromu-umowa-gazowa-Polski-z-Rosja-zgodna-z-prawem-UE/

Porozumienie dotyczące dostaw rosyjskiego gazu do Polski jest zgodne z prawem Unii Europejskiej, prawem polskim i rosyjskim – powiedział w środę na Uniwersytecie Warszawskim wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew. 

 

23 maja 2010 roku.

Umowa gazowa. Czy rząd D.Tuska chce złamać prawo konstytucyjne?

http://www.rp.pl/artykul/55675,484110.html

 

26 czerwca 2010 roku.

http://www.tvn24.pl/0,1654988,0,1,umowa-gazowa-z-rosja-stanela,wiadomosc.html

Ustalenie terminu podpisania polsko-rosyjskiego porozumienia międzyrządowego zwiększającego dostawy gazu do Polski jest czasowo wstrzymane – poinformowała szefowa biura prasowego resortu gospodarki Agnieszka Gapys.

 

27 czerwca 2010 roku

Bronisław Komorowski w debacie prezydenckiej uchyla się od jasnej odpowiedzi na temat umowy gazowej z Rosją.

http://wybory.gazeta.pl/wybory/10,106974,8070930,Umowa_gazowa_z_Rosja__B__Komorowski_.html

 

29 czerwca 2010 roku

Umowa gazowa z Rosją to kwestia tygodni.

http://www.wprost.pl/ar/200254/Pawlak-umowa-gazowa-z-Rosja-to-kwestia-tygodni/

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak sądzi, że podpisanie umowy gazowej z Rosją może być kwestią kilku tygodni.

 

29 czerwca 2010 roku.

Czy Bronisław Komorowski kłamał czy nie wiedział?

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/komorowski_nie_wiedzial_o_umowie_gazowej_146421.html

Odpowiadając na pytanie Joanny Lichockiej w niedzielnej debacie B. Komorowski zapewniał, że umowa z Gazpromem nie jest podpisana i można ją negocjować. Okazało się, że ją podpisaliśmy.

Dziennikarka podważała sens podpisywania umowy na okres 20 lat w chwili, gdy nie wiemy, czy jak wielkie złoża gazu łupkowego posiadamy.

– Dobrze pani zauważyła, że chodzi o umowę negocjowaną, a nie podpisaną – ripostował marszałek. I brnął dalej: – Trzeba równolegle prowadzić negocjacje z dostawcami gazu klasycznego i jednocześnie budować szanse na pozyskanie gazu łupkowego. Jak się okaże, że jest jedno i drugie, to musimy zrobić to, co zrobili Niemcy – mieć możliwość renegocjowania umowy ze stroną rosyjską, albo będziemy mieli szansę jej niepodpisywania – tłumaczył.

Umowy jednak negocjować się nie da. Zawarliśmy ją na 20 lat – informuje dziennik Rzeczpospolita. – Podpis złożył zarząd PGNiG. Możliwa jest jej renegocjacja. – Na to muszą się jednak zgodzić Rosjanie.

 

PODSUMOWANIE:

Rosja najprawdopodobniej zdezorientowana niespodziewanymi dziwnymi wypowiedziami polskiego rządu po 05 maja 2010 roku postanowiła przestać zacierać ślady związane z zamachem w Smoleńsku i 1 czerwca dość niespodziewanie postanowiła przekazać polskiej stronie stenogramy zapisów rozmów załogi Tu-154m. Stenogramy te były niedopracowane a rząd D.Tuska kierując się naiwnością i nie mając podstawowej wiedzy z logiki i matematyki zawierzył E.Klichowi, którego logika a w zasadzie jej brak był szczególowo analizowany na jednej z podstron tego bloga.

https://ndb2010.wordpress.com/analiza-wypowiedzi-sledczych-po-19-maja-2010-roku/

Czuje, że rząd D.Tuska uważał, że naród Polski tej wiedzy nie miał i kierowany nonszalancją[1] i naiwnością postanowił opublikować te zapisy.

https://ndb2010.wordpress.com/2010/06/01/zapisy-rozmow-pilotow-czarnej-skrzynki-czy-rosja-przestala-kryc-ewentualnych-zamachowcow/

Wątek umowy gazowej z Rosją jest jeszcze nie zakończony. Trzeba uważnie śledzić informację związane z tym tematem, gdyż stanowią one one o przyszłości Polski i kryją za sobą mroczne tajemnice.

STRATY POLSKI NA SKUTEK UMOWY GAZOWEJ Z ROSJĄ wynoszą 15 MILIARDÓW ZŁOTYCH

********************************************************************************************************

TRZECI GRACZ – LOBBY FINANSOWE

http://wiadomosci.onet.pl/2189154,449,do_krakowa_przyjada_dyplomaci_z_calego_swiata,item.html

 Przypuszczalnie dwa dni przed drugą turą wyborów prezydenckichw Polsce zawitał prawdopodobny przedstawiciel dodatkowego sponsora akcji „Smoleńsk”. Dodatkowy sponsor był zainteresowany szybką zmianą na stanowisku prezesa NBP. Prezes NBP Sławomir Skrzypek w marcu 2010 roku ogłosił kilka ważnych informacji. Informacje te prawdopodobnie nie były mile widziane przez pewną grupę osób. Grupa przygotowująca zamach, kierowana chciwością, postanowiła sobie zwrócić koszty oraz być może zarobić na akcji, więc w ostatniej chwili z duetu stworzyła tercet.

Najprawdopodobniej nie poinformowała o tym współpracownika, który miał zajmować się zabezpieczeniem akcji oraz tuszowaniem i usuwaniem śladów. Chciwość zleceniodawcy i wykonawcy najprawdopodobniej przyczyni się do klęski grupy odpowiedzialnej za zamach w Smoleńsku.

Jednak zanim wejdę w szczegóły, chciałbym szerzej przedstawić trzeciego gracza, omawiając bardzo ważny wątek linii kredytowej przed oraz po katastrofie z dnia 10.04.2010 roku.

Na początku wyjaśnię krótko, czym jest linia kredytowa. Linia kredytowa są to wirtualne pieniądze, które znajdują się w posiadaniu Międzynarodowego Funduszu Walutowego. MFW obiecuje pożyczyć Polsce 20 mld dolarów I za tą obietnicę Polska musi płacić 60 mln dolarów rocznie. MFW straszy, że jeśli jakiś kraj nie zapłaci za linię kredytową, to może stać się celem ataku spekulantów, którzy zaatakują gospodarkę. W życiu codziennym nazywa się to szantaż, ale w życiu polityczno-ekonomicznym takie działanie, to propozycja nie do odrzucenia.

Polska uruchomiła taką linię kredytową w 2009 roku, jednak Prezes NBP postanowił nie odnawiać tej linii i zrezygnować z niej w maju 2010 roku. Podsumowując, prezes NBP S. Skrzypek odmówił płacenia 60 mln dolarów (około 200 mln złotych rocznie) za pieniądze, których Polska nigdy nie miała w ręku.

Dlatego pewna grupa była bardzo niezadowolona z decyzji Sławomira Skrzypka. Grupa ta obawiała się, że za przykładem Polski pójdą inne kraje i skończy się najlepszy biznes na planecie.

 

Poniżej przedstawiam podsumowanie działań związanych z polską linią kredytową.

Działania przed 10.04.2010 roku.

 

Marzec 2010

Prezes NBP S. Skrzypek chce zrezygnować z linii kredytowej.

 http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/spor;o;linie;kredytowa;mfw,84,0,603988.html

 “…NBP już na początku marca br. sygnalizował, że uważa odnowienie elastycznej linii kredytowej (tzw. FCL) za niepotrzebne. Jednakże przedstawiciele Ministerstwa Finansów zapowiadali podjęcie rozmów z MFW w sprawie przedłużenia linii kredytowej…”

—————————————————————————————————————————————————————————–

08 kwietnia 2010 roku.

Minister gospodarki popiera działania S. Skrzypka.

http://www.tvn24.pl/12692,1651262,0,6,pawlak-przyznaje-racje-skrzypkowi,wiadomosc.html

 ”…Polska gospodarka nie potrzebuje już elastycznej linii kredytowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego – wynika z wypowiedzi wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. W ten sposób wicepremier podziela opinię prezesa NBP Sławomira Skrzypka, a kwestionuje stanowisko ministra finansów Jacka Rostowskiego…”

 

 08 kwietnia 2010 roku.

Spór o kredyt z MFW: premier D. Tusk za przedłużeniem, minister gospodarki przeciw.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,7746535,Spor_o_kredyt_z_MFW__premier_za_przedluzeniem__minister.html

 „..Elastyczna linia kredytowa (FCL) to kolejna oś sporu między rządem a bankiem centralnym. Rząd chciałby przedłużenia dostępu do ponad 20 mld dol. kredytu z MFW. W maju kończy się umowa podpisana w 2009 r.

Z kredytu MFW nie skorzystaliśmy. Za dostęp do niego zapłacił NBP – około 180 mln zł. Dziś bank centralny uważa, że linia jest już nam niepotrzebna, bo gospodarka jest już w dużo lepszej kondycji. – Poza tym rezerwy walutowe zwiększyły się w ciągu roku o 17 mld dol., czyli niemal tyle, ile wynosi linia kredytowa – powiedział w czwartek wiceprezes NBP Witold Koziński…”

 —————————————————————————————————————————————————————————-

 10 kwietnia 2010 roku

 http://finanse.wp.pl/kat,58434,title,Prezes-NBP-i-szef-RPP-nie-zyje-Co-teraz,wid,12160395,wiadomosc.html?ticaid=1a706

Prezes NBP i szef RPP nie żyje. Co teraz?


(fot. PAP)

„…Sławomir Skrzypek, szef Narodowego Banku Polskiego oraz Przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu, który w sobotę rano rozbił się w Smoleńsku. Jego następcę powinien wybrać Bronisław Komorowski, który jako marszałek Sejmu przejął obowiązki głowy państwa…”

 ———————————————————————————————————————————————————————-

Linia kredytowa po 10.04.2010 roku.

 

30 kwietnia 2010 roku

Rząd się upiera a NBP broni strategii S. Skrzypka

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;upiera;sie;przy;linii;kredytowej;mfw,63,0,615743.html

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nbp;za;rezygnacja;z;elastycznej;linii;kredytowej,252,0,615676.html

 

05 maja 2010 roku.

Rząd się upiera a NBP broni strategii S. Skrzypka część 2.

 http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zielone;swiatlo;dla;przedluzenia;linii;kredytowej;z;mfw,33,0,616993.html

“..Wiceprezes NBP Witold Koziński (na zdjęciu) zapewnia, że choć w ocenie banku centralnego przedłużenie linii kredytowej nie jest konieczne, nikt nie będzie przeszkadzał rządowi, jeśli ten zdecyduje się na taki krok.
W wypowiedziach członkowie rządu wielokrotnie zgłaszali chęć przedłużenia Elastycznej Linii Kredytowej, jednak jak dotąd gabinet Donalda Tuska nie wystąpił z takim wnioskiem…”

 

13 maja 2010 roku

Nowy prezes NBP przed wyborami? Komorowski rozpoczął konsultacje

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,7878235,Nowy_prezes_NBP_przed_wyborami__Komorowski_rozpoczal.html

 

21 maja 2010 roku

Sejm znowelizował ustawę o Narodowym Banku Polskim

http://biznes.onet.pl/sejm-znowelizowal-ustawe-o-nbp,18493,3228819,3207666,177,1,news-detal

 ”…Sejm jednogłośnie znowelizował w piątek ustawę o Narodowym Banku Polskim, która doprecyzowuje reguły zastępowania szefa banku centralnego m.in. w razie jego śmierci…”

 „..W głosowaniu udział wzięło 377 posłów. „W ten sposób ustabilizowaliśmy sytuację w Narodowym Banku Polskim po śmierci prezesa Skrzypka” – powiedział Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski tuż po zakończonym głosowaniu…”

 

27 maja 2010 roku

Bronisław Komorowski: Marek Belka kandydatem na szefa NBP 

http://www.polskatimes.pl/rzeszow/pieniadze/261831,bronislaw-komorowski-marek-belka-kandydatem-na-szefa-nbp,id,t.html

 „…Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował w czwartek, że Marek Belka jest kandydatem na szefa Narodowego Banku Polskiego. Jego kandydatura będzie głosowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Belka zgodził się kandydować…”

 

10 czerwca 2010

Marek Belka wybrany nowym prezesem NBP

http://banki.wp.pl/kat,60916,title,Marek-Belka-prezesem-NBP,wid,12355943,wiadomosc.html?ticaid=1a6f5

 „…Sejm bezwzględną większością głosów wybrał Marka Belkę na stanowisko prezesa Narodowego Banku Polskiego..”  

 

15 czerwca 2010 roku (5 dni przed wyborami)

Decyzja S. Skrzypka zmieniona. Marek Belka podpisuje wniosek o przedłużenie linii kredytowej.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,77367,8019256,Nowy_wniosek_o_linie_kredytowa_w_MFW_zlozony.html

 „…Prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka i minister finansów Jacek Rostowski podpisali we wtorek wniosek o przedłużenie dostępu do elastycznej linii kredytowej (Flexible Credit Line) Międzynarodowego Funduszu Walutowego – poinformowała agencja PAP powołując się na źródło rządowe…”

 

16 czerwca 2010 roku

Międzynarodowy Fundusz Walutowy przyjął polski wniosek.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/428915,mfw_przedluzy_polsce_dostep_do_elastycznej_linii_kredytowej.html

 „…Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) przyjął wniosek Polski o przedłużenie dostępu do elastycznej linii kredytowej funduszu (FCL) i zasygnalizował, że rozpatrzy go pozytywnie…”

 

16 czerwca 2010 roku.

Koszt linii kredytowej 200 milinów złotych rocznie.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8021738,Rostowski_o_sytuacji_w_Europie_i_kosztach_linii_kredytowej.html

 „…Około 60 mln dol. zapłaci polski rząd w tym roku za dostępność elastycznej linii kredytowej (FCL) Międzynarodowego Funduszu Walutowego – poinformował w środę na konferencji minister finansów Jacek Rostowski..”

 

16 czerwca 2010 roku.

Polska przekaże 115 mld zł na ratowanie krajów strefy euro?

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,8010271,Polska_przekaze_115_mld_zl_na_ratowanie_krajow_strefy.html

„…Polska przekaże 115 mld zł na ratowanie krajów strefy euro?

Taką kwotę wyliczył bank Goldman Sachs opierając się na wysokości zebranych przez nasz kraj rezerw walutowych – pisze „Rzeczpospolita”…”

W czasie gdy prezesem Narodowego Banku Polskiego był Sławomir Skrzypek, Polska zdołała wypracować bardzo duże rezerwy walutowe, które pozwalały Polsce na rezygnację z linii kredytowej MFW.

06 listopada 2009 roku.

Rezerwy walutowe Polski największe w historii

http://www.rp.pl/artykul/19420,388586.html

„…Oficjalne aktywa rezerwowe Narodowego Banku Polskiego miały w końcu października wartość najwyższą w historii – było to niemal 56,4 mld euro…”

5 marca 2010 roku

REZERWY WALUTOWE POLSKI NADAL ROSNĄ

http://www.nbpnews.pl/pl/akt/wiadomosci/rezerwy-03-10

„…W końcu lutego stan oficjalnych aktywów rezerwowych liczonych w euro wyniósł ponad 62,6 mld euro, o 2,8 proc. więcej niż przed miesiącem.

Dane opublikowane 5 marca przez NBP potwierdzają, że Polska ma wysoki poziom rezerw walutowych. Rezerwy te są gwarantem bezpieczeństwa finansowego naszego kraju w relacjach zewnętrznych…”

 

02 lipca 2010 roku ( dwa dni przed II turą wyborów prezydenckich)

Dodatkowa umowa sponsorska sfinalizowana.

http://www.dziennik.pl/gospodarka/article638493/Linia_kredytowa_dla_Polski_otwarta.html

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ogłosił, że Polska może już korzystać z elastycznej linii kredytowej na 20,43 mld dolarów. Minister finansów Jacek Rostowski uważa, że „ten dostęp w bardzo znaczący sposób ustabilizuje wahania kursowe złotego”. Dysponentem tych środków będzie rząd.

STRATA POLSKI W ZWIĄZKU Z PRZEDŁUŻENIEM NIEPOTRZEBNEJ LINII KREDYTOWEJ wynsosi 200 MILIONÓW ZŁOTYCH ROCZNIE.

Polska- ludzie wywodzący się z służb specjalnych PRL.

Zleceniodawca i wykonawca zamachu.

(Analiza w przygotowaniu)

Co do ewentualnego szerszego kontekstu geopolitycznego to napewno ma on jakieś znaczenie, jednak ja stosuje zasadę małych kroków i etapów, które są zarazem poszczególnymi poziomami. Żeby pójść dalej trzeba wpierw przejść wcześniejsze poziomy. Dlatego uważam, że należy rozpocząć pracę od własnego podwórka.

http://www.youtube.com/watch?v=e4kwcUuEJlE&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=QIZ4NCOIRdc&feature=related

Tak naprawdę żeby w pełni zrozumieć te wydarzenia powinno się wrócić aż do XVII wieku, czyli początku zdrad Polski przez polaków. Jednak myślę, że współczesnym początkiem genezy Smoleńska jest odwołanie J.Olszewskiego ze stanowiska premiera. Zadziwiające jest to, że główni bohaterowie tamtego czasu są ogromnie aktywni w propagowaniu tezy o naciskach prezydenta na lądowanie w Smoleńsku. Są jak postacie, które wyłaniają się z mgły.

Dlatego postanowiłem rozpocząc tą analizę od roku 1992 roku gdyż uważam, że to wtedy zaczęła się walka o Polskę. Wydarzenia 10.04.2010 roku w Smoleńsku są przedłużeniem tej walki.

Sprawcy wyłaniają się z mgły. Fragmenty moich komentarzy z salonu24.

„…Może na początku wspomnę, że w swoich analizach staram się kierować socjologiczną zasadą unikania postaw ANTY lub PRO w stosunku do narodów, ras, wyznań itd.

W związku z tym staram się nie wysuwać przedwczesnych wniosków, podyktowanych moimi postawami wobec danych narodów ponieważ uważam, że mogą one dezorientować. Staram się z dystansem odczytywać pojawiające się fakty.

W związku z tym wydaje mi się, że Rosja bała się wygranej J.Kaczyńskiego, która mogła oznaczać przyspieszenie prac nad wyjaśnieniem katastrofy w Smoleńsku. Jednak fakt, że poprzez przychylne J.Kaczyńskiemu artykuły przed II turą wyborów prezydenckich starała się załagodzić sytuację według mnie świadczy o dwóch sprawach.

 1. Rosja nie jest głównym graczem (pomysłodawcą i wykonawcą) wydarzeń Smoleńskich i nawet po wyjaśnieniu zamachu jest w stanie z tego wyjść. Będzie wielki skandal dyplomatyczny, poświęci się wielu agentów ale zarazem rząd Rosji być może będzie mógł się od tego odciąć sugerując, że udział w wydarzeniach w Smoleńsku brały niezależne grupy agentów służb.
 2. Pomysłodawca i wykonawca – ci, których dowody najbardziej obciążają nie mogą tak manewrować, gdyż dla nich to być albo nie być. Z prawa karnego wiemy, że wyroki za „wykonanie i pomysł” są dużo większe niż za „pomoc w tuszowaniu”.

Dlatego uważam, że wykonawcę i pomysłodawcę można odkryć po zaciekłych atakach, które trwają cały czas, obejmują moblizację wszystkich sił (byłych i współczensych) i wzrastają wraz z postępem w śledztwie…”

Reklamy

Komentarzy 49 to “Zyski zamachowców oraz geneza i przebieg zamachu.”

 1. ndb2010 said

  Zapraszam do wpisywania w komentarzach materiałów dotyczących roli polskich zamachowców.

  http://www.tvn24.pl/-1,1665408,0,1,tusk-i-putin-grali-na-wyeliminowanie-kaczynskiego,wiadomosc.html

  Poprawka do wypowiedzi TVN. To premier D.Tusk 1 września zaproponował W.Putinowi spotkanie się w Katyniu.

  27 września.

  D.Tusk i W.Putin spotkają się w Katyniu. Pomysł strony polskiej.

  http://www.polityka.pl/kraj/302710,1,tusk-z-putinem-w-katyniu.read

  Informacja pochodzi z dobrze poinformowanego kompetentnego źródła. Spotkanie byłoby kulminacyjnym punktem obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej. Jak się dowiedzieliśmy, strona rosyjska pozytywnie odniosła się do pomysłu.

 2. ndb2010 said

  http://www.prawica.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=132:mier-michniewicza-mafia-zostawia-znak&catid=38:opolityce&Itemid=57

  Sprawa śmierci osoby, która miała dostęp do wielu informacji związanych z działalnością D.Tuska.

 3. Magda said

  Świetna analiza Konradzie,dzięki.
  Jeśli były by potrzebne,to gdzieś mam zmiany w prawie geologicznym,z których wynika,że firma otrzymująca pozwolenie na zbadanie złoża dostaje pierwszeństwo w uzyskaniu koncesji na wydobycie.Zmiany te lansowane były już od dłuższego czasu przez p.o.
  Oznacza to,że tort został już podzielony,wydanymi koncesjami na rozpoznanie złóż.

 4. ndb2010 said

  Tak naprawdę żeby w pełni zrozumiec te wydarzenia powinno się wrócic aż do XVII wieku, początku zdrad ale myślę, że współczesnym początkiem genezy Smoleńska jest odwołanie J.Olszewskiego z stanowiska premiera. Zadziwiające jest, że główni bohaterowie tamtego czasu byli nad wyraz aktywni w propagowaniu nacisków prezydenta na lądowanie w Smoleńsku. Byli jak postacie, które wyłaniały się z mgły.

 5. Magda said

  Skrzydlata Polska 11/2008-fragmenty z art.
  POLSKA – LIDER KORUPCJI

  W latach 2002–2003, za rządów premierów Jerzego Buzka i Leszka Millera, próbowano zrealizować Program wymiany średnich samolotów dyspozycyjnych do przewozu VIP. Rozpisano przetarg, wysłano zapytania ofertowe. Zgłosiło się trzech potencjalnych dostawców: kanadyjski Bombardier, francuski Dassault Aviation i amerykański Gulfstream. Przetargu jednak nie rozstrzygnięto. Obaj pozaeuropejscy oferenci w ostatniej chwili zrezygnowali z udziału w rywalizacji (mówiło się o zmowie), w której istotnym warunkiem był offset. Mimo możliwości prowadzenia rozmów z jedynym w tej sytuacji oferentem – Dassault Aviation, rząd wspomnianego już Leszka Millera podjął decyzję o anulowaniu przetargu. Na jego usprawiedliwienie można powiedzieć, że cała ówczesna, silna opozycja była przeciwko zakupowi. Inaczej niż jest dzisiaj.

  Prace nad przygotowaniem zakupu zamarły. Rozgrywki lobbingowe przeniosły się na poważniejszy temat – wyboru samolotu wielozadaniowego. W kolejnych budżetach przewidywano niewielkie kwoty na ewentualne pierwsze płatności za samoloty dyspozycyjne, ale z zakończeniem roku budżetowego anulowano je lub przeznaczano na inne cele. Dopiero 4 października 2006 minister obrony narodowej Radosław Sikorski, po kilkumiesięcznej, nieudanej próbie wprowadzenia do 36. SPLT starych, używanych Embraerów 145 (opisaliśmy to w SP 12/2006), podjął Decyzję w sprawie wyposażenia Sił Zbrojnych RP w nowe samoloty do przewozu ważnych osób w państwie. Przeprowadzenie przetargu powierzył, wbrew dotychczasowej praktyce, Agencji Mienia Wojskowego. Rola AMW wzrosła nie przez przypadek. Minister Sikorski jej prezesem uczynił Macieja Olex-Szczytowskiego, swego kolegę z Wielkiej Brytanii, której sam był wówczas obywatelem.

  Wówczas też w MON działał już Maciej Wnuk – komisarz polityczny z PiS (tak określał go Sikorski), który pod pozorem walki z korupcją wpływał na postępowania prowadzone w resorcie. Przetarg na samoloty dla VIP bardzo go zainteresował. Gdy tylko uzyskał taką możliwość, usiłował wpłynąć na jego wynik. Pod pozorem oszczędności Maciej Wnuk wymusił ograniczenie wymagań wobec kupowanych samolotów. Wymagany wcześniej zasięg, z 7000 km został zredukowany do 5000 km, prędkość przelotowa zmniejszona z Ma0,8 do Ma0,7, a minimalna liczba pasażerów z 19 do 15. Wszystko po to, by do gry można było włączyć używane przez PLL LOT samoloty Embraer 145 – niewygodne, zawodne i nieekonomiczne.

  W tym miejscu warto zauważyć, że tę opinię o Embraerach potwierdziło tegoroczne sprawozdanie, już nowego i nieuwikłanego w niejasne interesy z brazylijską wytwórnią, zarządu naszego narodowego przewoźnika. Mówi ono o konieczności jak najszybszego pozbycia się tych drogich w eksploatacji samolotów.

  W czerwcu 2007 procedurę ustawianą przez Macieja Wnuka – po doniesieniach medialnych o przekrętach i protestach ekspertów – unieważniono. Oficjalnie poinformowano, że przyczyną rezygnacji były poważne uchybienia w przygotowaniu dokumentacji przetargowej. W lipcu rozpoczęto prace nad kolejnym przetargiem. 24 sierpnia kolejne, zmodyfikowane WZTT (Wstępne Założenia Taktyczno-Techniczne), przygotowane przez Dowództwo Sił Powietrznych, zatwierdziła Rada Uzbrojenia. 21 września nowy minister obrony narodowej, Aleksander Szczygło wydał kolejną Decyzję w sprawie wyposażenia itd., anulując tę z 4 października 2006. Dokumentacja przetargowa miała zostać przygotowana do końca lutego 2009.

  I być może tak by się stało, gdyby odchodzący ze stanowiska (ale nie z MON) Maciej Wnuk nie napisał pisma do nowego premiera, Donalda Tuska. Powtórzył w nim swe wcześ-niejsze pomysły – o konieczności ograniczenia liczby kupowanych samolotów, o korzyściach z obniżenia wymagań technicznych itp. Zaproponował też rozważenie zakupu samolotów… używanych. Nowy rząd, który – jak prawie wszystkie poprzednie – obejmował władzę z hasłem ograniczenia kosztów funkcjonowania państwa, okazał się podatny na argumenty Wnuka. Wszelkie poważne prace nad przygotowaniem przetargu ustały.

  Minister Bogdan Klich zapowiadał duże, realne zmiany w resorcie. Po kolejnych mianowaniach i odwołaniach wiceministrów wkrótce po objęciu urzędów, można było jednak podejrzewać, że nowy szef MON nie jest najlepiej przygotowany do swej misji. Gdy niezależni eksperci zaproponowali powołanie Urzędu ds. Uzbrojenia, Klich podchwycił propozycję, ale na razie jedynym efektem jest projekt Agencji ds. Uzbrojenia, która ma powstać na bazie… Agencji Mienia Wojskowego. Tej samej, którą wcześniej minister zamierzał niezwłocznie zlikwidować. Według obecnie przyjętej przez Bogdana Klicha koncepcji, MON ma zreformować się samo. A w takich przypadkach zwykle zmienia się wiele, by nic się nie zmieniło.

  W wypadku samolotów dla VIP skutek działań ministra Klicha jest taki, że procedura rozpoczęta we wrześniu 2007 nie jest zakończona, a nie ma jej kto kontynuować. I nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie coś się w tej kwestii zmieni. W MON panuje atmosfera niepewności, a to sprzyja raczej zaniechaniu działań niż podejmowaniu choćby najbardziej rozsądnych, ale ryzykownych – z jakiegokolwiek względu – decyzji.

  ROSYJSKA RULETKA

  Czy za kolejne 2 lata znowu będziemy pisać o dziwnych rozgrywkach wokół przetargu na samoloty do przewozu polskich VIP? Wiele wskazuje na to, że tak. Bo w końcu dlaczego w państwie, które nie jest w stanie zbudować kilku autostrad, miałoby udawać się cokolwiek innego, zależnego od sprawnych struktur i kompetentnych, uczciwych polityków? Nawet jeśli kosztem może być ich życie…

  Samoloty VIP: Do krwi ostatniej?

  Tomasz Hypki
  http://www.altair.com.pl/czasopisma-artykuly-2004
  ——————————–
  tekst z 2008 roku

  • JWS said

   Jeden z wielu dowodów na przesłanki wszystkich przetargów : ,,A co ja z tego będę miał”.

  • Magda said

   Embraery w prokuraturze 27.06.2010

   Do prokuratury trafiło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa poprzez wyczarterowanie przez MON bez przetargu 2 brazylijskich samolotów Embraer 175. Nowe samoloty zdążyły się już skompromitować w czasie wylotu do Afganistanu p.o. prezydenta Bronisława Komorowskiego.

   W końcu lutego 2008 pozostający ministrem ON Bogdan Klich otrzymał kompletną dokumentacje przetargową na samolot do przewozu VIP (nr ref. postępowania 195/L/MON/ZIT/ZPU/ZO/2007). Od grudnia 2008 MON dysponowało ofertami dostaw na dogodnych warunkach terminowych i finansowych samolotów dla VIP, nadesłanych przez światowej klasy producentów (Rozgrywki wokół samolotów dla VIP). Przetargu nie ogłoszono, bo stawianych w wymaganiach warunków (szczególnie wymaganego zasięgu) nie spełniał faworyzowany przez Klicha i Idzika Embraer 175.

   Klich nie skorzystał z żadnej z możliwości przeprowadzenia uczciwego przetargu, a decyzją nr 220/MON z 2 lipca 2009 powołał zespół do przygotowania umowy na długotrwałe przejęcie bez przetargu dwóch samolotów Embraer 175 użytkowanych przez PLL LOT. W tym samym czasie w Polsce i Szwajcarii przeszkalano 12 pilotów z 36. splt na te samoloty, w Polsce przeszkolono 30 członków personelu technicznego. Działania te były realizowane bez podstawy prawnej i na długo wyprzedzały katastrofę pod Smoleńskiem. Uzasadnienie towarzyszące umowie o czarterze Embraerów oznacza, że Klich i Idzik musieli przewidzieć tę katastrofę już rok wcześniej… W przypadku Klicha uzasadnione jest twierdzenie, że to on się do niej przyczynił (121 ofiar MON Bogdana Klicha).

   Klich i Idzik narazili budżet państwa na poważne straty. MON twierdzi, że umowa będzie kosztować MON ok. 25 mln zł rocznie. Według nieoficjalnych informacji, ta kwota jest znacznie wyższa i wynosi aż 152,6 mln zł za cały okres umowy (do 2013), nie obejmując wszystkich kosztów, w tym doposażenia i przebudowy wnętrz samolotów, by dostosować je do sensownego standardu wymaganego do przewozu VIP. Trzeba dodać, że w grudniu 2009 minister Skarbu Państwa dokapitalizował EuroLOT (spółka-córka PLL LOT) kwotą ponad 200 mln zł na zakup 2 Embraerów 175. Decyzja Klicha i Idzika oznacza, że podatnicy płacą za te samoloty po raz kolejny. Za te pieniądze i inne marnowane przez MON (Karmienie nowotworu, Polski C-130E na złom?) można by kupić samoloty spełniające wymagania przewozu VIP.

   Według Idzika, umowa z LOT została zrealizowana zgodnie z zasadami transparentności. Komisja ds. czarteru składała się z osób wydelegowanych przez DZSZ, Dep. Budżetowy, była nadzorowana przez Biuro ds. Procedur Antykorupcyjnych, nadzorowały ją Żandarmeria Wojskowa oraz SKW. Problem w tym, że Biuro ds. Procedur Antykorupcyjnych od początku istnienia zajmuje się głównie osłanianiem bezprawnych działań w MON (jego pierwszym szefem był Maciej Wnuk, Rozstrzeliwanie Rosomaka, Odpowiedź na reakcję, Urzędnik MON lobuje za przemysłem USA), a po przejęciu kontroli nad Centralnym Biurem Antykorupcyjnym, rządząca koalicja kontroluje wszelkie działania służb specjalnych (Śledztwa SKW). Obecnie tylko prokuratura dysponuje pewną niezależnością, i to ona może podjąć kroki zmierzające do likwidacji patologii w MON.

   http://www.altair.com.pl/start-4721
   —————————
   ten tekst z 06.2010

 6. weronika said

  http://www.niepoprawni.pl/blog/1634/bilans-smolenska-straty-kontrwywiadowcze-polski-uzysk-rosjan

  do powtórki, z nowymi danymi

 7. car(yca) said

  „Jest rzecza nieodzowna, abysmy wprowadzili na tron Polski Piasta dla
  > nas dogodnego,
  > uzytecznego dla naszych rzeczywistych interesów, jednym slowem
  > czlowieka,
  > który by wylacznie nam zawdzieczal swoje wyniesienie.
  > W osobie hrabiego Poniatowskiego, stolnika litewskiego,
  > znajdujemy wszystkie warunki niezbedne dla dogodzenia nam
  > i skutkiem tego postanowilismy wyniesc go na tron Polski.”
  >
  >
  > Katarzyna II

 8. ndb2010 said

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/31798

  Raporty o polskim gazie.

 9. korngold07 said

  A co sie dzieje z polskim rejestratorem ?
  Ten rejestrator był to jedyny ( ale bardzo ważny !) dowód , który był po katastrofie w polskich rękach , i to za przyzwoleniem Rosjan . No powiedzmy z konieczności , bo Rosjanie nie byli w stanie sami go odczytać .
  Jeżeli nikt wtedy w Polsce , ani śledczy , ani polskie służby , nie skopiowali zapisu tego rejestratora zanim wydali go Rosjanom to jak to nazwać ?
  Amatorszczyzna ?
  Głupota ?
  Kompromitacja ?
  Czy ci ludzie ( jeżeli oczywiście tak się stało ) mają szefów w Warszawie czy w Moskwie ?
  a na koniec cytat z klasyka : “państwo polskie zdało egzamin”
  http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html

 10. szymonek said

  Trochę off topic ale jeśli podążać za pieniądzem to chyba idzie to w dobrym kierunku.

  Olśniło mnie o co chodzi z tymi makami w książce Alefa Sterna Pola Laska i na jego stronie!!!! Od poczatku uważam że zdjęcia. Korespondują z treścią książki i są jej ścisłym elementem. Dlatego trzeba to wszystko razem interpretować.

  Na głównej stronie Alefa http://www.alefstern.pl pojawiają się maki.

  Jeden jest normalny czerwony z czarnym krzyżem pośrodku ale drugi jest czerwony z białym krzyżem.

  Zupełnie jak flaga Szwajcarii.

  Płatków jest w maku 4.

  Mak = platek makowy czerwony z białym krzyżem = flaga Szwajcarii + 4 płatki = CH +4 = CH4 = Metan = gaz

  AMAPOLA S.A. = Ma POLA ASA (w rekawie)

  Dla mnie to genialne!!! Ukryte jak to Alef mówi najciemniej jest pod latarnią 😉

  Więc chodzi o to ze mamy zasoby Gazu. A umowy zostały już podpisane i łapę na tym chce położyć z jednej strony Gazprom a z drugiej strony amerykanie – gdzieś ktoś doszedł ze w kodzie biblii Alef Stern skrzyżowane jest ze słowem szewron – a szewron to nic innego jak V – wywodząca się od słowa chevron czyli kozia bródka – Alef nosi kozia bródkę – a firma która ma najwięcej koncesji na wydobycie gazu u nas to Chevron.

  W necie można znaleźć informacje że w radzie dyrektorów była Condoleza Rice – oraz ze udziały w tej firmie maja Bushowie. Jest wiele organizacji protestujących przeciw Chevronowi na świecie np

  http://truecostofchevron.com/

  zatem Alef wiedział o planach gazowych już w zeszłym roku- może więc Prezydent stanął im na drodze? Co więcej nie tylko Prezydent Polski Rząd również i wątek rosyjski w katastrofie jest tylko zasłoną dymną bo pada cień podejrzeń zupełnie w inną stronę?

  Może chodziło o wykorzystanie naszego narodowego charakteru i spowodowanie jeszcze większego bałaganu i wewnętrznego skłócenia, tak by nas ograbić z odnalezionych niespodziewanie dóbr?

  Prezydent ginie a reszta w trosce o własne życie zgodzi się na wszystko?

  Może dlatego Alef pisze o jedności na koniec. Dlatego piszę byśmy nie zajmowali się tematami zastępczymi tylko skupili się na tym co się dzieje wokół. Nie w świetle reflektorów tylko w gabinetach. jakie są podpisywane umowy. jakie powstają ustawy. Kto dostaje koncesje na wydobycie i na jakich warunkach.

  Jak do tej pory książka przewidziała Smoleńską katastrofę, potem powódź. I teraz jak się okazuje złoża gazu. Na których powinniśmy się skupić.

  Pamiętajmy o tym że Komorowski w debacie prezydenckiej skłamał – ze nie mamy podpisanej umowy gazowej z Rosja, kandydaci na Prezydenta kłamali również w sprawie umów na koncesje i wydobycie. te umowy powinny być upublicznione i tym tematem powinna zając się komisja sejmowa, albo jakaś inna komisja śledcza.

  A Alef Stern powinien być jedną z przesłuchiwanych osób. Zarówno jeśli chodzi o smoleńską katastrofę jak i aferę łupków gazowych!!!!

 11. ndb2010 said

  http://ndb2010.salon24.pl/210074,krotki-tekst-o-z-czesc-1

  Nowy tekst z salonu24

  • Magda said

   Samorządowcy dopytują premiera o zabezpieczenie wizyty prezydenta
   Lecha Kaczyńskiego w Katyniu
   Stanowisko leży w szufladzie, bo nie jest uchwałą

   Rada Powiatu w podbiałostockich Mońkach wzywa Donalda Tuska, by nakazał wszczęcie śledztwa mającego na celu sprawdzenie, czy wizyta w Katyniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, podczas której doszło do katastrofy lotniczej, została należycie przygotowana. Chociaż stanowisko zostało przyjęte przez głosowanie już tydzień temu, niektórzy członkowie Rady, głównie osoby związane z Platformą Obywatelską, robią co mogą, by do premiera ono nie dotarło.

   „Rada Powiatu Monieckiego apeluje do Premiera Pana Donalda Tuska o wszczęcie śledztwa w sprawie zbadania, czy wizyta prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i towarzyszących mu osób na uroczystości oddania hołdu i uczczenia pamięci pomordowanych oficerów polskich przez NKWD w Katyniu była należycie przygotowana przez polskie służby za to odpowiedzialne” – czytamy w przyjętym stanowisku. Przygotowanie tego dokumentu uzasadniają tym, że ze znanych im „relacji obserwatorów wyłania się obraz skandalicznego przygotowania wizyty Prezydenta RP Pana Lecha Kaczyńskiego wraz z delegacja Narodu Polskiego na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej”. W przyjętym stanowisku rada powiatu domaga się, aby osoby – bez względu na zajmowane stanowiska państwowe i polityczne – w przypadku przyczynienia się do katastrofy poprzez zaniedbanie organizacji, niedostateczną ochronę zostały pociągnięte do odpowiedzialności karnej.
   – Stanowisko skierowane zostało do premiera i do wiadomości wszystkich rad powiatów województwa podlaskiego. Z tą myślą, że być może inne rady również zechcą zająć podobne stanowisko w tej sprawie – powiedział „Naszemu Dziennikowi” Zbigniew Dembowski, radny oraz członek zarządu Rady Powiatowej w Mońkach, współautor treści stanowiska i inicjator jego podjęcia. Choć stanowisko rady zostało przyjęte większością głosów już 14 lipca, to jednak do tej pory nie skierowano go do ustalonych jego adresatów. – Są wpływowe osoby w naszej radzie, głównie ludzie związani z PO, które niestety próbują zablokować przekazanie stanowiska, które przecież zostało przyjęte przez głosowanie, premierowi. Starają się znaleźć „dziurę w całym”, żeby tylko ten ważny dokument nie ujrzał światła dziennego – powiedział „Naszemu Dziennikowi” Zbigniew Dembowski.
   – Rada jest władna wydawać uchwały, a nie stanowiska, dlatego poleciliśmy przekształcić je w uchwałę. Nasza prawnik uważa jednak, że uchwał takiej treści rada nie jest władna podejmować. Więc teraz mamy problem i będziemy się zastanawiać, jak go rozwiązać – powiedziała „Naszemu Dziennikowi” Elżbieta Kraszewska, przewodnicząca Rady Powiatu w Mońkach.
   Zbigniew Dembowski zauważa, że trudno jest przebić się z krytycznymi uwagami co do działań rządu w sprawie katastrofy smoleńskiej. – W całym kraju media urabiają opinię publiczną, wmawiając, że wszyscy popierają działania rządu w sprawie katastrofy. Nawet u nas w powiecie zauważam, że wielu poddaje się tej presji i czy to z poprawności politycznej, czy ze strachu przed centralną władzą mówią, że „nie ma co w tej sprawie mieszać, bo rząd wszystko dobrze robi” – podkreśla Dembowski.
   Adam Białous
   http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100721&typ=po&id=po52.txt

 12. hjk said

  http://www.tvn24.pl/0,1665836,0,1,11-usterek-w-trzy-miesiace,wiadomosc.html

 13. […] się skądinąd łagodny i liberalny rząd jeśli zabraknie mu pieniędzy. Twarda postawa Skrzypka wobec fiskalnego dyletantyzmu koalicji rządzącej stanowiła realne zagrożenie dla ‘sukcesu’ rządu Tuska i mogła doprowadzić w […]

 14. krzyh said

  Wszystko fajnie tylko że Bank Światowy jest i zawsze był agendą USA kierowaną przez CIA. Służył tak jak to opisane w kwestii tej pożyczki do uzależniania krajów i przerabiania ich w kolonie płacące haracz. A skoro jeśli Amerykanie mieliby zrobić zamach na Skrzypka, to nie robiliby tego do spółki z Rosjanami. Owszem najwygodniej byłoby im zrobić zamach na terytorium Putina bo sprawę zacierania śladów mieliby załatwioną – Putin informacji o zamachu nie ujawniłby bo wszystkie podejrzenia padłyby na niego. Logika jest taka – jak chcesz popełnić zbrodnię od razu postaraj się znaleźć „winnego” na którego zwalisz winę. Myślę że te dwieście milionów to za mała suma na tak poważne działania. Kontrakt z Gazpromem to co innego, tam chodzi o miliardy. A Putin mógł sobie pozwolić na odstrzał naszego Prezydenta mając aprobatę Tuska. Za tą wersją przemawiają działania legislacyjne po katastrofie – uchwalana jest ustawa pozwalająca nadać klauzulę tajności kontraktom gospodarczym. Czyli kontrakt z Gazpromem może zostać utajniony w majestacie prawa i nigdy się nie dowiemy ile kupiliśmy, za ile, na jaki okres. Hmm.

 15. JWS said

  http://blogmedia24.pl/node/34103

 16. servigo said

  rzeczywiście , wszystko wyjaśnione , zamach zaplanowany przez Tuska i Putina , zamieszane CIA oraz FED , Bank Światowy. Fałszywa mgła, przestawiony marker , dobijanie rannych , wykradzenie tajemnic państwowych w laptopach pasażerów , mafia która kryje przeszłość Tuska , wszystkie oprócz radia Maryja i gazety polskiej media zamieszane w spisek , teraz zaczną ginąć w tajemniczych okolicznościach ludzie którzy poznali prawdę , i co jeszcze się wydarzy ?
  Jeśli w następnych wyborach wygra PO to znaczy że Polacy zostali zahipnotyzowani , czy też wybory będą sfałszowane ? Na tym blogu wszystko układa się w logiczną całość , ale jestem podejrzliwy i nie wiem czy fakty nie zostały przedstawione tak żeby układały się w logiczną całość ? Może to manipulacja mająca na celu zasianie wątpliwości w przyczyny inne niż zamach ? Kto za tym stoi ? Może komuś zależy żeby zdyskredytować rząd , prezydenta , premiera , sejm ?
  Może Rosja nie spowodowała katastrofy , tylko stara się zasiać wątpliwości żeby podzielić polaków i doprowadzić do destabilizacji w Polsce ? Rosji bardziej zależy na słabej Polsce , kłótniach w sejmie , braku współpracy miedzy organami rządowymi , naszemu sąsiad woli żeby Polacy sami się wykańczali kłótniami, sporami. Im wcale nie podoba się że polak jest przewodniczącym UE , że w przyszłym roku przypada nasza prezydentura . Może to nie był zamach , tylko ktoś preparuje dowody które mają ten zamach uwiarygodnić ?

  • JWS said

   Servigo, jeśli twierdzisz, że zarabianie kasy to zabawa i to taka przypadkowa, to taki kit wciskaj Eskimosom.

   • servigo said

    widać że nie czytałeś tego co napisałem , lub nie zrozumiałeś o co mi chodziło.nie twierdze ze zarabianie kasy to zabawa , a szczególnie wielkiej kasy , to jest walka o wpływy , kasa to dodatek , myślisz że Putin czy Tusk odkładają na starość ? , kasa nawet wielka bez władzy i wpływów ,dla Putina nie ma większego znaczenia – do niego i tak należy jeden z największych krajów na świecie. Dlaczego Rosja chce być w strukturach nato ? dlaczego szuka zbliżenia z UE ? Putin to nowoczesny car który szuka legitymizacji swoich działań na arenie międzynarodowej , chce rządzić matiuszką rassiją nie jako samotny dyktator jak w Korei Płn , ale jako uznany mąż stanu.

 17. Prosto said

  Witam wszystkich udzielających się i tworzących to forum. Wasza praca – NDB2010 w szczególności – jest nieoceniona. Ogromny respekt!
  Przesyłam linka do ciekawego artykułu, jeśli to już było to przepraszam.

  Aleksander Rahr, doradca rządu Niemiec dziękuje Bogu za katastrofę smoleńską

  „W Polsce jest bardzo silne lobby biznesowe, które miało dość sporów ideologicznych [Polski z Rosją]. Chce ono współpracy z Rosją, a przykładem takiego zbliżenia ekonomicznego jest podpisane [niedawno] porozumienie o dostawach do Niemiec rosyjskiego gazu polskimi rurociągami. Za Kaczyńskiego tego porozumienia nie mogli popisać, on chciał w ogóle zrezygnować z rosyjskiego gazu i kupować norweski. Teraz, chwała Bogu, sytuacja się uspokoiła.”

  http://bielszym.salon24.pl/270008,doradca-rzadu-rfn-dziekuje-bogu-za-katastrofe-smolenska

  • GAZOPORT. SPĘTANI PRZEZ NORD STREAM – A. Scios
   http://bezdekretu.blogspot.com/2011/01/gazoport-spetani-przez-nord-stream.html
   „….Gdy zatem przed kilkoma dniami poinformowano, że pod koniec marca rozpoczną się prace związane z budową terminala LNG w Świnoujściu, a inwestycja o wartości 2,9 mld zł ma zostać ukończona w połowie 2014 r. – nie można tego komunikatu odebrać inaczej, jak kolejnej porcji „political fiction” służącej przykryciu faktycznej nieudolności grupy rządzącej.
   Wobec realnej groźby zablokowania wejścia do polskich portów przez Nord Stream, tego rodzaju deklaracje mogą świadczyć nie tylko o marnotrawieniu ogromnych środków publicznych, ale też są wyrazem świadomych działań dezinformujących opinię społeczną…..”>>>

 18. ZABILI NAS INTERNAUCI said

  ponoć w 2008 lub 2009 roku putin podpisał z obamą pakt o nie agresji w razie wojny Polska-Rosja!!!!poprostu USA nas wystawiło!!!!!

 19. Gabby said

  http://obiektywnieopolsce.blog.onet.pl/2,ID426175451,index.html

 20. Gabby said

  http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,Czekali-na-rozkaz-z-Moskwy-by-zabic-prezydenta,wid,12563127,wiadomosc.html?ticaid=1ab0c

 21. Gabby said

  http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=9575

  • Pro Publico Bono said

   wklejam bez komentarzy, które warto przeczytać:
   „….

   „Zamach w Smoleńsku”

   Opublikowano 29 marca 2011, autor: demonica

   Autor – Leszek Szymowski (ur. 1981 w Krakowie), absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz śledczy i fotograf, publicysta (Agora, Gazeta Polska, Najwyższy Czas, Warszawska Gazeta, Wprost). Współpracownik „Misji Specjalnej” i „30 minut extra”. Od 10 kwietnia 2010 prowadzi dziennikarskie śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej. W książce wydanej w marcu br opisuje wyniki swego śledztwa.

   Obnaża działania rosyjskiej prokuratury, które nie mają na celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy tupolewa, lecz uwiarygodnienie wersji o błędzie pilotów.
   Przedstawia fakty, wypowiedzi osób związanych ze służbami specjalnymi, z lotnictwem (zwłaszcza wojskowym), świadkami wydarzeń. Ale nie tylko – przedstawia również analizę przyczyn zamachu, zaniechania służb specjalnych, sposoby dezinformacji ze strony naszego i rosyjskiego rządu, naszych i rosyjskich prokuratur, naszych i rosyjskich komisji śledczych.
   Autor przywołuje w książce wypowiedź i zeznania fizyka prof.Mirosława Dakowskiego, autorytetu na skale światową.
   Każde zdanie tej książki jest ważne i przybliża nas do wyjaśnienia zbrodni, dokonanej na najważniejszych, najlepszych, patriotycznych, Obywatelach naszego Kraju.
   Fragment książki dotyczący zdjęć satelitarnych z dnia 10 kwietnia 2010r, przekazanych Polsce :
   „Rozmowa z oficerem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego :
   W jakich okolicznościach te zdjęcia trafiły do Polski ?
   – Amerykańskie służby same, z własnej inicjatywy zorganizowały robocze spotkanie z kilkoma przedstawicielami naszych służb…. Do spotkania doszło poza Polską… Amerykanie powiedzieli, że satelity NSA nagrały cały lot Tupolewa i zarejestrowały też moment tzw. „katastrofy”.
   Co satelity nagrały 10 kwietnia?
   – Nagrały lot Tupolewa i moment jego lądowania. Z tych nagrań wynika, ze samolot wylądował w błocie w tym lesie w pobliżu lotniska, trochę poobijany i pokiereszowany, ale wylądował. Zdjęcie zrobione chwile później przedstawia już wrak Tupolewa, którego fragmenty są porozrzucane. To już efekt wybuchu…
   Co się działo z tymi zdjęciami?
   – Wzięliśmy kilka z nich od Amerykanów, potem napisaliśmy notatke do szefa ABW Krzysztofa Bondaryka, w której przedstawiliśmy przebieg spotkania z Amerykanami i ich ofertę dotycząca zdjęć i załączyliśmy zdjęcia, które dali nam Amerykanie. Myśleliśmy, że natychmiast spotka się to z reakcja i przełożeni każą nam oficjalnie wystąpić do strony amerykańskiej, aby te zdjęcia trafiły w nasze ręce. Ku naszemu zdumieniu tak się nie stało. Z tego, co słyszałem, Bondaryk napisał na ten temat notatkę do premiera Tuska, ale Tusk nie zdecydował się skorzystać z oferty Amerykanów. W każdym razie oficjalnie już do kolejnego spotkania nie doszło.
   A nieoficjalnie?
   – Nieoficjalnie tak. I wtedy Amerykanie mówili, że jeśli polski rząd w taki sposób postąpił, to to jest zdrada interesów narodowych i zdrada sojuszników z NATO, bo to oznacza, że rząd Donalda Tuska wspólnie z Rosją uczestniczy w matactwie. I tuszuje ślady zabójstwa prezydenta państwa NATO.
   A co się dalej działo z tymi zdjęciami ?
   – Nie wiem. Zapytaj o to Tuska, albo Bondaryka. Ale Amerykanie dali nam kopie tych zdjęć i nagrań. „
   Następny fragment, dotyczący bytności płk.Krasnokuckiego na wieży w Smoleńsku :
   „ Major Agencji Wywiadu :
   – Oczywiście, nieprawdziwa jest informacja strony rosyjskiej o tym, że te rejestratory rozmów na wieży nie działały. My zdobyliśmy nagrania rozmów kontrolerów oraz rozmów Krasnokuckiego z „Logiką” – właściwie tylko jednej rozmowy. Nie mogę powiedzieć, w jaki sposób to zrobiliśmy, bo to jest tajemnica państwowa. Powiem tylko tyle, że treści, które my zdobyliśmy sa diametralnie różne od tych treści, które zaprezentował MAK. Zapisy zostały skierowane do przetłumaczenia. Nasza Tłumaczka, która się tym zajęła, po przetłumaczeniu całej rozmowy prawie zemdlała z przerażenia. Na tym nagraniu zarejestrowano polecenie wydane Krasnokuckiemu przez „Logikę”. To było polecenie uwiarygodniające tezę o zamachu. Było to chwilę po 8:20. Sygnał z Moskwy doprowadził do zerwania połączenia z telefonu satelitarnego prezydenta Kaczyńskiego i przerwania jego rozmowy z bratem.„
   Po tym, jak na lotnisku włączone zostały syreny alarmowe, na miejscu zjawiły się ekipy ratunkowe, dochodzeniowcy z OMON-u, lekarze i grupy ratunkowe z FSB. Wśród nich był pułkownik Nikita Siergiejewicz Pawlenko – zastępca szefa. Następnego dnia, w rozmowie z prokuratorem, Pawlenko zeznał, że w sobotę 10 kwietnia miał zaplanowany urlop, ale został wezwany nagłym telefonem przez szefa, który kazał mu jechać na lotnisko Siewiernyj, gdzie rozbił się samolot z polskim prezydentem.
   Zaskoczenie śledczych wzbudziło to, że z drugiego końca miasta pułkownik Pawlenko przyjechał samochodem w ciągu kilku minut. Polski wywiad postanowił zweryfikować tę relację poprzez biling telefoniczny oficera. Okazało się, że jedyny tego dnia telefon pułkownik Pawlenko otrzymał o godzinie 8.31, a więc wtedy, gdy (zdaniem MAK) samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie był jeszcze w powietrzu.
   W rozdziale „Podsumowanie”– „10 najważniejszych kłamstw smoleńskich :
   1. Prezydencki Tupolew leciał do Smoleńska zarejestrowany jako przelot międzynarodowy.
   Nieprawda : Był to Tupolew rządowy, a jego lot do Smoleńska był lotem wojskowym.
   2. Załoga samolotu była niedoświadczona i popełniła kardynalne błędy. Największym było zlekceważenie poleceń kontrolerów lotu i podjęcie próby lądowania.
   Nieprawda : Piloci byli świetnie wyszkoleni i mieli duże doświadczenie, a kontroler wcześniej wydał im zgodę na lądowanie , mówiąc „pas wolny”.
   3. O godz.8:41, po zderzeniu z brzozą, Tupolew odwrócił się na grzbiet i uderzył o ziemię. Siła przeciążenia zabiła wszystkich pasażerów. Nikt nie przeżył.
   Nieprawda : Tupolew ścinał drzewa, ale poobijany wylądował awaryjnie w błocie. O 8:39 rozerwała go siła wybuchu bomby próżniowej i ona też zabiła część pasażerów. Ci, którzy przeżyli, zostali zamordowani strzałami z broni palnej.
   4. Film nakręcony na miejscu tragedii telefonem komórkowym przez Wołodię Safonienkę nie ma żadnego znaczenia dla sprawy, a zarejestrowane tam odgłosy pochodzą od wybuchu amunicji funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.
   Nieprawda : Wołodia Safonienko nie nakręcił tego filmu. Odgłosy wystrzałów pochodziły od broni palnej, a film jest dowodem, że pasażerowie, którzy przeżyli, zostali zamordowani.
   5. Śledztwo było od pierwszych godzin prowadzone wspólnie przez Polske i Rosję, a współpraca układała się znakomicie i była prowadzona według najwyższych standardów.
   Nieprawda : Rząd Tuska oddał Rosjanom śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej i polska prokuratura od pierwszych dni miała bardzo niewiele do powiedzenia. A sami Rosjanie od pierwszych minut mataczyli.
   6. Od pierwszych godzin, największa troska otoczono rodziny ofiar, zapewniono im pomoc prawna, psychologiczną i udział w czynnościach. Wszystkie zwłoki ofiar zidentyfikowano i przywieziono do Polski.
   Nieprawda : Rodziny ofiar od początku upokarzano i utrudniano im dostęp do materiałów śledztwa, a trumny przywiezione do Polski zalutowano i nie pozwolono ich otwierać.
   7. Polscy i rosyjscy śledczy, mając na uwadze wagę sprawy, od samego początku rzetelnie informowali opinię publiczną o postępach w śledztwie i o najważniejszych ustaleniach.
   Nieprawda : Od pierwszych minut po katastrofie mieliśmy do czynienia z dobrze zorganizowaną akcja dezinformacyjną. Kłamali i polscy i rosyjscy śledczy, i MAK, i oba rządy.
   8. Rosyjskie służby nie miały najmniejszego interesu w tym, aby zabijać Lecha Kaczyńskiego, bo za kilka miesięcy przestałby być prezydentem i odszedłby w polityczny niebyt.
   Nieprawda : Lech Kaczyński mógł ponownie wygrać wybory. Szkodził polityce rosyjskiego imperializmu, bo wciągał Gruzję do NATO, umacniał niepodległość Polski, przyczynił się do rozwiązania WSI i sprzeciwiał się niekorzystnym zapisom umowy gazowej.
   9. Po śmierci Kaczyńskiego, relacje z Rosja zostały unormowane, a stosunki między oboma państwami stały się w końcu poprawne.
   Nieprawda : Polska polityka zagraniczna skręciła w kierunku prorosyjskim, a serwilizm rządu i prezydenta wobec Rosji osiągnął rozmiary niewyobrażalne.
   10. Śmierć Lecha Kaczyńskiego była wynikiem katastrofy będącej efektem splotu szeregu nieszczęśliwych okoliczności.
   Nieprawda : Lech Kaczyński został zamordowany.”

   Na zakończenie ostatni cytat z książki Leszka Szymowskiego :
   „ W styczniu 2011 roku sondaże wykazały 40 % poparcie społeczne dla rządu Platformy Obywatelskiej i samego premiera, i równie wysokie poparcie dla urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego.
   QUO VADIS, POLSKO ? „
   Książkę można nabyć :
   http://www.warszawskagazeta.pl

   Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, antypropaganda i oznaczony tagami edukacja, III RP, media, ofiary i zbrodniarze, PO, Polska, prezydent Kaczyński, Rosja, tragedia smoleńska, zamach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. ……….”>>>

   ← Kochani, Niezapomniani… Ś.P. PREZYDENT LECH KACZYŃSKI

 22. Gabby said

  http://www.konin.lm.pl/forum/viewtopic.php?p=1117887&sid=1230889f0b084cb69532a835f4ff438f

 23. Gabby said

  http://www.konflikty.wp.pl/kat,1023303,title,Polska-prosila-USA-o-ochrone-przed-Rosja,wid,12921780,wiadomosc.html

 24. Gabby said

  http://konflikty.wp.pl/title,Rosja-stawia-NATO-ostre-zadania-Przed-kim-chcecie-bronic-Polski,wid,12925684,wiadomosc.html

 25. Gabby said

  http://smolensk-2010.pl/2010-06-25-prawda-o-drugim-katyniu-wywolalaby-trzecia-wojne-swiatowa.html

 26. Gabby said

  wystąpienie pana Macierewicza
  http://www.youtube.com/user/NiezaleznaTV#p/a/u/0/PIDVqpRbeTw

 27. Gabby said

  Kreml już po pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1979 r. wiedział, że nie będzie w stanie skutecznie hamować popularności Jana Pawła II i jego wpływu na masy w Polsce.

  http://www.polskatimes.pl/fakty/402900,esbeckie-sekrety-w-watykanie-czy-sluzby-prl-staly-za,id,t.html

 28. Gabby said

  Grzegorz Braun o korzyściach dla Polaków z zamachu w Smoleńsku

  http://grzegorzbraun.pl/o-korzysciach-z-zamachu-w-smolensku

 29. Gabby said

  TVG-9 Potencjalne Motywy Zamachu Smoleńskiego

 30. Gabby said

 31. Gabby said

  http://grzegorzbraun.pl/czy-zagraza-nam-rosja-spotkanie-z-g-braunem-i-r-kaczmarkiem-prowadzi-tomasz-sakiewicz

 32. […] https://ndb2010.wordpress.com/zyski-zamachowcow-oraz-geneza-i-przebieg-zamachu/ […]

 33. Gabi said

  http://forum.hotnews.pl/fpolska,0,1525,13549438,Donald_Tusk.html

  PRZECZYTAJ KONIECZNIE WAZNE !!!!!!!!

 34. Gabi said

  http://niezalezna.pl/13942-niezaleznapl-ujawnia-matactwa-ws-daty-raportu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: