Ndb2010's Blog

"Kiedy wyeliminuje się niemożliwe wówczas to, co zostanie, bez względu na to, jak byłoby nieprawdopodobne, musi być prawdą." Arthur Conan Doyle

About

Ta strona powstała 24 maja 2010 i wymaga wiele pracy nad nią. W założeniu będzie ona prezentować materiały z własnego e-śledztwa oraz materiały, które nie były prezentowane nigdzie lub nie są powszechnie znane.

Kontakt:  in.konrad@yahoo.co.uk

Bruksela 2010.

Wersja w języku angielskim:

Bruksela-Smolensk(2)

Wersja w języku polskim

prezentacja- druk – język polski

********************************************************************************************************

Pamiętam doskonale ten sobotni poranek

Smolensk – Warszawa – Londyn 10.04.2010

Pamietam doskonale ten sobotni poranek. Wstałem wyjątkowo wcześnie. Włączyłem program informacyjny BBC News. Po 5 minutach na pasku ekranu pokazała sie pierwsza informacja o katastrofie. Była ona bardzo krótka oraz lakoniczna. “Samolot Tu-154m z prezydentem Polski na pokładzie rozbił sie w okolicach Smoleńska. Trwa akcja ratunkowa”. Każda nowa minuta przynosiła nowe fakty. Liczba ofiar zmianiała się z minuty na minutę aż pojawiło się oficjalne oświadczenie:

“ Samolot Lecha Kaczyńskiego Tu154 rozbił się na lotnisku w Smoleńsku. Nikt nie przezył katastrofy- powiedział gubernator obwodu smolenskiego.”

Zadzwoniłem do rodziny w Polsce, oni jeszcze nie wiedziali o tym oświadczeniu gubernatora. W słuchawce słychać było w oddali głos spikera, po chwili usłyszalem słowa mojej siostry – „właśnie o tym mówią, nikt nie przeżył…” Zaległa cisza, powiedziałem, że zadzwonię później.

Ogarnął mnie smutek, choc nie byłem zwolennikiem PiS oraz prezydenta to ogrom i okoliczności tragedii wsztrząsnęły mną. Cały weekend spędziłem na oglądaniu informacji z miejsca katastrofy. Byłem w szoku. Potem zaczęła się żałoba narodowa, do ktorej się przyłączylłm (zrezygnowałem z kilku spraw, które zazwyczaj robiłem).W miedzyczasie oglądałem prezentacje na portalach internetowych oraz filmiki na youtube przedstawiające ofiary katastrofy[1]. Nie tylko te znane postacie, ale także filmy o tym kim była załoga Tu-154m. Między innymi filmik o Natalii Januszko. Film, który obejrzało 1,133,684 osob (dane z dnia 05.05.2010) [2]. Piękne filmy zrobione przez przyjaciół tych którzy zginęli – przedstawiające osoby z pasją oraz marzeniami, które zostały zakończone 10.04.2010 w Smoleńsku.

Pod koniec żałoby zaczęły sie pojawiać  pytania. Jak to mogło się stać? Dlaczego oni zginęli? Wiedziałem, że te pytania zawsze się pojawiają gdy śmierć zabiera w sposób nagły. Pięknie oraz mądrze wyraża to język – angielski oraz polski. W informacjach z katastrofy w języku angielskim pojawiają się słowa [3]:

– President Lech Kaczynski and scores of other senior Polish figures have been killed in a plane crash in Russia.

– Russian officials said 97 people were killed in the crash, including eight crew.

Słowo killed oznacza naglą -niespodziewaną śmierć, która jest przeciwieństwem słowa died — umierania w sposób bardziej świadomy.

W języku polskim używamy słowa “zginęli” zamiast “umarli” co pokazuje rownież różnice w odejściu z tego świata. Zwykłe słowa a potrafią przekazać istotę tego co naprawdę się stało.

Pytania te choć nie przeszkadzały mi w normalnym życiu wciąż nie opuszczały moich myśli. Zacząłem sobie przypominać sentencje z wielu książek, opowiadań, wypowiedzi mentorów oraz filmów mówiące że tylko żywi mogą rozwiązać zagadkę śmierci oraz przekazać to wiedzę dalej. Wciąż miałem przed oczami zdjęcia usmiechniętych osób, których marzenia oraz życie zostały zakończone w sposób gwałtowny.

********************************************************************************************************

1. http://www.tvn24.pl/popup_flash.html

2. http://www.youtube.com/watch?v=HKsoBxXKE70&feature=related

3. http://news.bbc.co.uk/1/hi/8612825.stm

********************************************************************************************************

Przeżyj to sam – Lombard.

*********************************************************************************************************

Utwór upamiętniający smoleńską katastrofę z 10 kwietnia 2010 roku, zarejestrowany w SM Studio w Gorzowie Wlkp. http://www.smstudio.com.pl/ w dniach 27-30 kwietnia 2010 roku.

FG10 – Biały Orle

http://www.youtube.com/watch?v=XLfk7KkocVw

*********************************************************************************************************

Powstała nowa bardzo ważna podstrona. Zapraszam do bieżącego czytania. https://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-prasy-i-ekspertow-prl-bis-po-04-07-2010-demontaz-dezinformacji/

————————————–————————————————————————————————————————————————-

E-śledztwo zakończone. Walka Trwa. Budujemy nowe społeczeństwo.

Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały całkowitą kompromitację polskich elit. Na palcach ręki można policzyć uczonych, naukowców, ekspertów, dziennikarzy, publicystów,  którzy mając zaplecze intelektualne oraz zawodowe zrobili coś, aby wyjaśnić sprawę Smoleńską. Nic nie usprawiedliwia bierności w obliczu tragedii Smoleńskiej, która okazała się morderstwem 96 osób. Ja sam, choć mam wykształcenie socjologiczne, wykorzystałem moje doświadczenia ze służby w radiolokacji oraz zdolności w zakresie matematyki oraz logiki, aby zgodnie z nakazem sumienia pracować nad wyjaśnieniem prawdy, gdyż zdaje sobie sprawę z jednej podstawowej zasady:

My, ludzie nie będziemy rozliczani z tego co zrobiliśmy złego, ale z tego co mogliśmy zrobić dobrego, ale nie zrobiliśmy.

Ostatnie dwa m-ce były czasem, gdy trzeba było bronić płomyka prawdy w naszych sercach. Nie mogliśmy pozwolić, aby kłamstwo weszło do naszych serc i zgasiło ten płomyk. W taki sposób powstało PRL, które było oparte na kłamstwie katyńskim. W taki sposób zaczyna się budowa nowego PRL-bis opartego na kłamstwie smoleńskim.

Wygraliśmy bitwę o nasze serca.

https://ndb2010.wordpress.com/2010/07/01/wygralismy-bitwe-podziekowania/

Zadziwiające jest to, że nikt z kim rozmawiałem nie jest załamany, również ja nie jestem załamany. W każdej armii jest zasada, że najważniejsza jest pierwsza bitwa. To w niej żołnierze przechodzą tzw. chrzest bojowy stając się wojownikami. W życiu codziennym każde serce wojownika musi przejść swoją bitwę o prawdę. Jest to zasada, która funkcjonuje od tysiącleci w rożnych wymiarach oraz aspektach życia. Dzięki tej bitwie stajemy sie ludźmi. Utwierdzamy nasze człowieczeństwo. Wygraliśmy pierwszą bitwę, tą najważniejszą, o nasze serca. Nasze serca zostały ochrzczone prawdą i nikt, ani nic tego nie zmieni.

Elity w Polsce skompromitowały się milczeniem, biernością i pomaganiem zamachowcom. Automatycznie wykluczyli siebie z grona elit. Walka trwa, ale widocznie przyszedł czas budowania nowego społeczeństwa, nowych elit w oparciu o prawdę smoleńską. Ona musi jednoczyć. Będzie wciąż rozwijana i będzie kamieniem węgielnym nowego społeczeństwa. Na razie wirtualnego, bez granic ale do czasu.

Ktoś kogo podziwiam najbardziej na świecie powiedział:

“Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania, gdyż łata obrywa ubranie, i gorsze robi się przedarcie. Nie wlewa się też młodego wina do starych bukłaków. W przeciwnym razie bukłaki pękają, wino wycieka, a bukłaki się psują. Raczej młode wino wlewa się do nowych bukłaków, a tak jedno i drugie się zachowuje”

To nie my przegraliśmy, to przegrało społeczeństwo, które powiedziało: ”krew ofiar Smoleńska na nas i na nasze dzieci”. A elity: dziennikarze, naukowcy, publicyści milczeli oraz klaskali.

Tak więc widocznie przyszedł czas, aby stworzyć wszystko nowe. Apeluję do każdego, by rozwijał najlepiej jak potrafi swoje talenty. Apeluję, aby pogłębiał swoją edukację oraz swoje umiejętności. Ja sam planuję w kraju, w którym mieszkam zrobić doktorat, aby poprzez wiedzę oraz doświadczenie, służyć innym w prawdzie oraz poprzez prawdę. Liczę, że wielu z nas, każdy zgodnie ze swoimi talentami oraz powołaniem, zbuduje nowe społeczeństwo. Społeczeństwo oparte na prawdzie oraz służbie innym. Społeczeństwo pamiętające Tych i składające hołd Tym, którzy polegli za jego wizję.

Jeśli chodzi o e-śledztwo to wynik jest taki, że nie zyskaliśmy sprzymierzeńca, ale też nie przegraliśmy bitwy. Tak jak wspomniałem, nie znam osobiście nikogo wśród znajomych oraz czytelników tego bloga kto byłby załamany. Jest nam smutno, ale nasze ochrzczone serca dają nam silę, której nigdy nie będą mieli nasi przeciwnicy.

Doskonale pamiętam fragment III części Dziadów A. Mickiewicza:

“…Ludzie! każdy z was mógłby, samotny, więziony,

Myślą i wiarą zwalać i podźwigać trony…”

(źródło) http://literat.ug.edu.pl/dziadypo/0000.htm

Cierpliwość i wiara kluczem do zwycięstwa.

Historia nie raz pokazała, że to działa. A najdobitniejszym współczesnym przykładem jest postać Mahatma Gandhi (http://www.mkgandhi.org/), którego cytaty oraz wypowiedzi byly oraz są inspiracją dla wielu.

http://www.cytaty.info/autor/mahatmagandhi/1

Również dobitnie o tym świadczą komentarze czytelników tego bloga. Oto kilka z nich:

Weronika

Nie mogę w to uwierzyć
Nie zamierzam się jednak poddawać!
Długa droga przed nami, cel pozostał ten sam – niezmieniony, klarowny, oczywisty.

Marie2010

Dzisiaj przyjechały moje dorosłe dzieci, zobaczyłam je pierwszy raz od Świąt Bożego Narodzenia. Przeczytałam im wyniki pracy z tej strony, a potem puściłam na cały regulator pieśń „Zdrada” i słuchaliśmy jej we łzach. Cześć mojej Ziemi i moim Rodakom Patriotom.

Magda

Zrobili wszystko, żeby ich …było na wierzchu. Jak zapowiadali, tak zrobili. Ale na ich miejscu bym się tak nie cieszyła.

Andre

Nic to!
Walka przed nami i nie możemy poprzestać!
Oprócz walki pozostało nam nieść kaganiec wiedzy – przekazywać POLSKOŚĆ innym, swoją postawą udowadniać, że nie z takich terminów NASI PRZODKOWIE wychodzili zwycięsko.

Dzieło przed nami – pamiętając o przeszłości dążmy w swych działaniach do odnowy NARODU, odnowy PATRIOTYZMU- stójmy kamieniem w około rzeczy najważniejszej: RZECZYPOSPOLITEJ.

Stójmy jak te kamienie, głazy milowe- kiedyś te kamienie drgną- tocząc się zburzą istniejący ład i porządek – a przez to ukształtują nową powierzchnię życia:

Bardzo dużo przed każdym z nas – zwątpienie jest rzeczą ludzka- ale wiem, że nie poddamy się, historia oceni sprawiedliwie nas wszystkich. Nie pora na załamania – przegrana potyczka nie świadczy o przegranej batalii.
Mamy to – czego nie posiada kilka milionów zaślepionych w Polsce- mamy swoje Marzenia o Wolnej, Niepodległej Rzeczypospolitej.
Niech ta JEDYNA RZECZPOSPOLITA będzie naszym celem i dążmy do niej wszelkimi drogami i sposobami!!

NIGDY W DZIEJACH ZMIANA SYSTEMU NIE PRZEBIEGAŁA ŁAGODNIE – W INDIACH POKOJOWE DZIAŁANIA GANDHI’EGO NIE PRZYNIOSŁY OCZEKIWANYCH REZULTATÓW- ZAWSZE TA ZMIANA BYŁA PIECZĘTOWANA KRWIĄ – I O TYM PAMIĘTAJMY!!


Mając w sobie iskrę romantyzmu wierzmy, że Bóg będzie nam sprzyjał w tym dziele ODNOWY, wiedząc, że zstąpi DUCH BOŻY I ODNOWI OBLICZE, TEJ, NASZEJ ZIEMI – zaczynajmy TO Dzieło – W IMIĘ BOGA – do ostatniej kropli krwi (naszej lub ich).

Prawda tworzy jedność

Prawda o Smoleńsku będzie wciąż rozwijana. Z wiedzy socjologicznej wiem, że aby powstało społeczeństwo, musi powstać wcześniej jedność. Ta jedność, która była blokowana, rozbijana oraz paraliżowana przez stulecia. Tak, jak napisałem wcześniej wierzę, że prawda smoleńska oraz pamięć o Tych, którzy zginęli stanie się kamieniem węgielnym nowej Polski, nowego społeczeństwa. Wierzę, że już wkrótce wszyscy Ci, którzy niezależnie od siebie walczyli o prawdę połączą siły, aby przekazywać prawdę o Smoleńsku dalej. Prawdę,  która jest w stanie skruszyć każde mury.

Wersja z angielskimi napisami (english subtitles version)

E.Fromm – „Ucieczka od wolności”

Na koniec chciałbym polecić wszystkim książkę E. Fromma “Ucieczka od Wolności”. Książka ta jest obowiązkową lekturą na studiach socjologicznych, a wierzę głęboko, że powinna być też obowiązkową lekturą każdego,  kto ma prawa do glosowania oraz zamierza z niego skorzystać. Książka ta pokazuje mechanizmy powstawania totalitaryzmów oraz pomaga chronić się przed ich iluzją.

Nowa Podstrona

Powstała nowa podstrona bloga. Strona ta przeznaczona jest dla Tych, którzy zginęli w dziwnych okolicznościach oraz dla osób, które zostały zwolnione z pracy lub zawieszone w obowiązkach tylko dlatego, że starały się walczyć o prawdę oraz pytać o nią. Myślę, że pamięć o nich oraz ich trud i odwaga musi zostać odnotowana i zapamiętana.

https://ndb2010.wordpress.com/ofiary-prl-u-bis/

Jeszcze raz dziękuję wszystkim. Walka trwa aż do ostatniego tchnienia.

Na koniec jeszcze raz dla tych, którzy są pierwszy raz na blogu.

https://ndb2010.wordpress.com/pamieci-tym-ktorzy-zgineli-w-smolensku/

********************************************************************************************************

Powstała kolejna nowa bardzo ważna podstrona. Zapraszam do bieżącego czytania.

https://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-prasy-i-ekspertow-prl-bis-po-04-07-2010-demontaz-dezinformacji/

04 lipca 2010 roku. Punkt zwrotny numer 3

Wydarzenia ostatnich dni pokazują, że rozpoczęto tworzenie nowej rzeczywstości i zupełnie przestano się przejmowac prawdą. Więc teraz przyszła kolej na nową podstronę: Wypowiedzi „ekspertów” PRL-bis  p0 04.07.2010- Demontaż dezinformacji.

Będe starał się analizowac każdy nowy artykuł i znajdowac dezinformację. Bardzo proszę o zamieszczenia każdego artykułu po 04.07.2010 roku, który dotyczy wyjaśnienia Smoleńska.

——————————————————————————————————————————————–—————————————–

_Biesiada(2)

Tusk kłamie – fragment książki

zdjęcie (2)

Reklamy

Komentarzy 58 to “About”

 1. zenobiusz said

  Opublikował/a zenobiusz w dniu Czerwiec 4, 2010

  Was też, może to spotkać.Kopiujcie materiały.Pozdrawiam.

  Od NDBN
  Przepraszam zredagowalem troche twojego wpisu. Staram sie trzymac sztywno zasad, bo na tym jest opierane zwyciestwo.

 2. zenobiusz said

  Ustawienia dyskusji
  Domyślne ustawienia nowych artykułów Domyślne ustawienia nowych artykułów Attempt to notify any blogs linked to from the article.
  Zezwól na powiadomienia (pingbacki i trackbacki) z innych blogów
  Zezwól na komentowanie nowych artykułów
  (Te ustawienia mogą zostać zmienione dla poszczególnych artykułów.)
  Pozostałe ustawienia komentarzy Pozostałe ustawienia komentarzy Autor komentarza musi wprowadzić swój podpis i e-mail
  Użytkownicy muszą być zarejestrowani i zalogowani, aby móc komentować
  Automatycznie wyłączaj możliwość komentowania artykułów starszych, niż dni
  Włącz 2345678910-poziomowe zakorzenianie komentarzy
  Podziel komentarze na strony zawierające po komentarzy pierwszego poziomu i domyślnie wyświetlaj ostatniąpierwszą ich stronę
  Na górze strony wyświetlaj
  Ustaw zakorzenienie komentarzy na 10 nie będzie przerzucać postów i dyskusja bedzie sprzwniejsza.

 3. Vaclav vel Andre ect said

  @ KONRAD
  WYSŁAŁEM CI PYT-PROŚBĘ NA TWÓJ STARY E-MAIL.
  CZEKAM

 4. albun said

  Lipiec 5, 2010 @ 10:14 pm e

  aż po dziś dzień Polski nie ma a przecież Polska jest najważniejsza

  afera 1989 – czyli rzecz dotycząca naszego kraju. W rzeczywistości realnej nasz kraj znajduje się w stanie rozkładu. Obserwujemy rozkład struktur państwa, a jest to rezultatem pewnej gigantycznej operacji przeprowadzonej pod koniec XX wieku. De facto jako naród utraciliśmy suwerenność już w 1939 roku i od ponad 71 lat, aż po dziś dzień Polski nie ma. To, co mamy teraz możemy nazywać PRL bis lub według najnowszej poprawności: Polską Socjalistyczną Republiką Europejską (od 1 grudnia 2009 roku). Twór państwowy, z którym jesteśmy zmuszeni teraz walczyć to de facto obcy okupant polskiego narodu. Media, sądy, najważniejsze sektory gospodarki, korporacje, banki, infrastruktura, przedsiębiorstwa – to wszystko jest w rękach ludzi wrogich Polsce i Polskości, często w rękach ludzi opowiadających się za globalizmem bądź syjonizmem. I o to właśnie w tym wszystkim chodzi. Celem ‘transformacji’ roku 1989 było po pierwsze: przetrwanie układu stricte komunistycznego, agentury, bezpieki itp w miarę nienaruszonej formie. Układ ten przetrwał w mediach, sądach, służbach, spółkach pośpiesznie prywatyzowanych przez speców od prywatyzacji. Szacuje się, że 99% prywatyzacji w Polsce odbyło się z naruszeniem prawa. Celem drugim ‘transformacji’ w 1989 roku było włączenie Polski w tryby globalizacji. Czyli na arenę naszego kraju wkroczyły międzynarodowe koncerny i banki, zaś nasi politycy zmienili wielkiego brata z Moskwy na syjonistyczny, ponadnarodowy krąg powiązań i koligacji znany z Zachodu. Polakom dano fałszywą iluzję wolności i pensję 1200 zł brutto. To nie zdarzyło się nawet w Grecji, gdzie dziś mówi się o tzw ‘pokoleniu 700 euro’. Układ przetrwał, zaś Polacy dalej są traktowani na własnej ziemi jako obcy, ewentualnie jak tania siła robocza.

  Bez zmiany obecnych elit nie ma mowy o budowie nowej Polski, nie ma mowy o wolności, a lepsza przyszłość dla nas i przyszłych generacji nie będzie możliwa. Ja jednak jestem spokojny. Obecny układ, jak pijawka sączący z nas życiodajne soki, zbiera na siebie gniew narodu, a z pewnością budzi się nasza świadomość. Oni też będą mieć swój Dzień Sądu. Rok 1989 i wydarzenia z nim związane z pewnością nim nie były. W dodatku, proces dekomunizacji, deubekizacji i odzyskiwania wolności został definitywnie zakończony w 1992 roku podczas tzw ‘nocnej zmiany’. Negatywnymi bohaterami nocnej zmiany byli: Lech Wałęsa, Donald Tusk, Stefan Niesiołowski, Waldemar Pawlak, Bronisław Geremek i inni. Większość z tych osób była narodowości żydowskiej, pod przybranymi, Polsko brzmiącymi nazwiskami.

  http://astral-projection.blog.onet.pl/PIKANTNY-SKANDAL-hazardowa-wym,2,ID403105467,n

  Odpowiedz
  ndb2010 powiedział/a

  Lipiec 5, 2010 @ 11:01 pm e

  Bardzo proszę wszelkie tematy nie związane z tezą zamachu umieszczac na podstronie:
  https://ndb2010.wordpress.com/wolne-slowa-miejsce-dyskusji-zwiazanych-z-10-04-2010/comment-page-1/#comment-3176

  Jednocześnie informuję, że blog ten jest przeznaczony dla tematyki Smoleńska i wpisy nie związane z tematem będą usuwane.

 5. janosik said

  Lipiec 5, 2010 @ 10:31 pm e

  Znany jasnowidz ostrzega Platformę

  http://wybory.wp.pl/kat,1025913,title,Znany-jasnowidz-juz-wie-kto-wygra-w-wyborach,wid,12433734,wiadomosc.html?ticaid=1a786

 6. hjk said

  Lipiec 6, 2010 @ 2:43 pm e

  „To nie my przegraliśmy, to przegrało społeczeństwo, które powiedziało: ”krew ofiar Smoleńska na nas i na nasze dzieci”. A elity: dziennikarze, naukowcy, publicyści milczeli oraz klaskali.”

  Mocne słowa, prawdziwe, z tym, ze społeczeństwo tego tak do końca swiadomie nie powiedziało, otumanione propagandą i socjotechniką, tkwiące we mglę i jakimś obłędnym śnie, z którego nie obudził cios obuchem, jakim była ta katastrofa… faktycznie gorzej z tymi „dziennikarzami, naukowcami, czy publicystami, co milczeli”, bo o klaskaniu szkoda mówić…
  Martwi mnie jedno – jak walnięcie obuchem nie pomogło, to czego tu trzeba? bo przecież niemozliwe jest ciągłe tkwienie w jakimś lunatycznym śnie…

  • Dorota said

   Lipiec 8, 2010 @ 3:13 pm e

   Ja do dnia 10.04.2010 w ogole sie nie interesowałam polityką, zyłam z dnia na dzien i narzekałam jak to w Polsce jest żle, cały rząd to złodzieje i głupcy. W sobote rano właczyłam telewizor , bo chciałam ogladac uroczystosci Katynskie ale jak zaczeli mowic ze samolot sie rozbił, ze prezydent i wszyscy na pokładzie nie zyją ( cudem to tak szybko stwierdzili) , to tak jakbym własnie dostała ” patelnią w łeb „, dosłownie oświeciło mnie, i od tamtej pory do dzisiaj ,jestem prawie politykiem , detektywem i BÓg wie kim jeszcze, przez całe moje zycie nie miałam pojęcia jak tak naprawde jest w Polsce i o co tu tak na prawdę chodzi, przy okazji poznaje PRWDĘ o całym globie, o USA, Unii Europejskiej, ROSJI i wiele wiele innych ( nie dajmy sie zaczipować !!) Dziekuje Bogu za to ze poznaję PRAWDĘ, ze nie zyję w świecie iluzji, ZŁO czycha kazdego dnia….

 7. Magda said

  Lipiec 6, 2010 @ 3:17 pm e

  Budujemy nowe społeczeństwo-tak budujemy świadome społeczeństwo,które dokonuje świadomych wyborów.I ja wraz z rodziną,sąsiadami i znajomymi od poniedziałku wdrażam w życie bojkot platformy i ich wyborców.
  Nie pojadę do Wisły,ani do Rewala.
  Wyborów dokonujemy codziennie.Przyjmijmy,że banknot,który wydajemy jest kartą do głosowania,jest naszym głosem wyborczym.
  Nie głosuję zatem w marketach.Nie korzystam z usług firm popierających p.o.Kupuję w sklepach,które popierały mojego kandydata.
  Mam wybór i codziennie go dokonuję.Teraz trzeba robić to świadomie.
  Trzeba się jednoczyć wokół pewnych wartości odrzucając inne wartości

 8. Lipiec 8, 2010 @ 12:14 pm e

  Wybory są nieważne, bo powodzianie nie mogli głosować?

  http://www.pardon.pl/artykul/11926#komentarz_2695541

 9. albun said

  Lipiec 8, 2010 @ 1:05 pm e

  Tupolew wypuszczał podwozie z oderwanym skrzydłem?

  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8580&Itemid=2

 10. weronika said

  Lipiec 8, 2010 @ 6:50 pm e

  Posłowie PiS poinformowali marszałka Sejmu, że powołali zespół parlamentarny ds. zbadania katastrofy smoleńskiej.
  – Zawiadomienie o powstaniu zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej zostało złożone dzisiaj marszałkowi Sejmu. Pod informacją o powołaniu zespołu podpisało się ponad 60 posłów – poinformował Antoni Macierewicz (PiS).

  Zdaniem posła PiS zespół będzie się zajmował „dążeniem do wyjaśnienia katastrofy”, zbieraniem dokumentów, kontaktami z instytucjami zajmującymi się sprawą oraz „publicznym wysłuchiwaniem osób, które posiadają wiedzę na ten temat”.

  Macierewicz wyraził nadzieję, iż do pracy zespołu włączą się posłowie wszystkich klubów.

  Poseł PiS podkreślił, że zespół może zwracać się o materiały dotyczące katastrofy np. do prokuratury, ale nie ma gwarancji, że je otrzyma. – Mamy nadzieję, że powaga instytucji sejmowej pomoże ten skutek osiągnąć – powiedział.

  Według Macierewicza prace zespołu zakończą się „podsumowaniem w formie raportu”, przedstawiającym stanowisko posłów na temat przebiegu wydarzeń. Jego zdaniem, pierwsze posiedzenie może odbyć się jeszcze w lipcu.

  Poseł PiS dodał, że posłowie będą korzystali m.in. z wyników pracy wewnątrzpartyjnego zespołu, na czele którego stał Jarosław Zieliński. – Członkowie zespołu wchodzą w skład nowo powołanego zespołu parlamentarnego – zaznaczył.

  Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński w niedzielę podczas wieczoru wyborczego, po zakończeniu głosowania w II turze wyborów prezydenckich, wspominając Lecha Kaczyńskiego i inne ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia, podkreślił, że to z „ich męczeńskiej śmierci wyrósł ruch”, który doprowadził do uzyskania przez niego wyniku wyborczego.

  Dodał, że pozostało po nich „wielkie zadanie, które jest przed nami, wielkie pytanie, na które musimy odpowiedzieć”. – Zawiesiliśmy tę sprawę w trakcie kampanii, musimy uzyskać właściwą odpowiedź, w każdym wymiarze moralnym, politycznym i tym prawnym – oświadczył Kaczyński.

  Według regulaminu Sejmu posłowie mogą tworzyć w Sejmie zespoły. Aby powołać zespół, jego przedstawiciele muszą podać do wiadomości marszałka Sejmu jego skład osobowy oraz regulamin wewnętrzny.

  W Sejmie istnieje kilkadziesiąt zespołów. Posłowie zrzeszają się zarówno w grupach zajmujących się, np. bezpieczeństwem ruchu drogowego, energetyką, rozwojem komunikacji i turystyki rowerowej.

  http://wiadomosci.onet.pl/2195479,11,specjalny_zespol_pis_ds_katastrofy_smolenskiej,item.html

 11. weronika said

  Lipiec 8, 2010 @ 6:59 pm e

  wypowiedź z blogu Rexturbo osoby pod nickiem ossala1703
  piękna!

  „Nic nie zaczyna spływać.
  To jest kwestia wrażliwości. Nie tylko wśród rodzin ofiar są ludzie uparci, zajadli (w najlepszym tego słowa znaczeniu), chcący dojść do prawdy.
  Nie spływa, rexturbo.
  Ja tam codziennie z nimi jestem. Przez te ostatnie kilkanaście sekund. Nie mogę się uwolnić tej myśli.
  A z punktu widzenia pokrewieństwa czy stopnia zażyłości, dla każdej z tych ofiar jestem nikim.
  Tylko człowiekiem. To miłość do człowieka (a nie do PiS), miłość do życia, którego nikomu nie wolno odbierać, miłość do bliźniego. I umiłowanie prawdy.
  Tak mnie wychowano.
  Zabrzmiało patetycznie?
  Nawet jeśli, to mam to gdzieś.”

  ——————–
  podpisuję się obiema kończynami górnymi i obiema dolnymi!

 12. zenobiusz said

  Lipiec 8, 2010 @ 9:39 pm e

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zespol-PiS-ds-zbadania-katastrofy-to-quasi-komisja-sledcza,wid,12457608,wiadomosc.html

  Posłowie PiS poinformowali marszałka sejmu, że powołali zespół parlamentarny do spraw zbadania katastrofy smoleńskiej. – Zawiadomienie o powstaniu zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej zostało złożone dzisiaj. Pod informacją o powołaniu zespołu podpisało się ponad 60 posłów – poinformował Antoni Macierewicz. Posłowie innych partii zareagowali natychmiast: – To quasi-komisja śledcza – grzmiał poseł PO Waldy Dzikowski.

  – Zespół będzie się zajmował dążeniem do wyjaśnienia katastrofy, zbieraniem wszystkiego rodzaju dokumentów, kontaktami z instytucjami zajmującymi się sprawą, publiczną konfrontacją osób, które posiadają wiedzę na ten temat – dodał. Macierewicz wyraził nadzieję, iż do pracy zespołu włączą się posłowie wszystkich klubów.

  Poseł PiS podkreślił, że zespół może zwracać się o materiały dotyczące katastrofy np. do prokuratury, ale nie ma gwarancji, że je otrzyma. – Mamy nadzieję, że powaga instytucji sejmowej pomoże ten skutek osiągnąć – powiedział.

  REKLAMA Czytaj dalej

  Według Macierewicza prace zespołu zakończą się „podsumowaniem w formie raportu”, przedstawiającym stanowisko posłów na temat przebiegu wydarzeń. Jego zdaniem, pierwsze posiedzenie może odbyć się jeszcze w lipcu.

  Poseł PiS dodał, że posłowie będą korzystali m.in. z wyników pracy wewnątrzpartyjnego zespołu, na czele którego stał Jarosław Zieliński. – Członkowie zespołu wchodzą w skład nowo powołanego zespołu parlamentarnego – zaznaczył.

  Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński w niedzielę podczas wieczoru wyborczego, po zakończeniu głosowania w II turze wyborów prezydenckich, wspominając Lecha Kaczyńskiego i inne ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia, podkreślił, że to z „ich męczeńskiej śmierci wyrósł ruch”, który doprowadził do uzyskania przez niego wyniku wyborczego.

  Dodał, że pozostało po nich „wielkie zadanie, które jest przed nami, wielkie pytanie, na które musimy odpowiedzieć”. – Zawiesiliśmy tę sprawę w trakcie kampanii, musimy uzyskać właściwą odpowiedź, w każdym wymiarze moralnym, politycznym i tym prawnym – oświadczył Kaczyński.

  Według regulaminu sejmu posłowie mogą tworzyć w sejmie zespoły. Aby powołać zespół, jego przedstawiciele muszą podać do wiadomości marszałka sejmu jego skład osobowy oraz regulamin wewnętrzny.

  W sejmie istnieje kilkadziesiąt zespołów. Posłowie zrzeszają się zarówno w grupach zajmujących się, np. bezpieczeństwem ruchu drogowego, energetyką, rozwojem komunikacji i turystyki rowerowej.

  „Chodzi o podgrzewanie atmosfery”

  Według wiceszefa klubu PO Waldy Dzikowskiego posłowie PiS zaproponowali stworzenie „quasi-komisji śledczej”. – Będzie to bardziej ciało polityczne niż profesjonalne, które ma się zająć sprawą – ocenił.

  – Doszło do wielkiej tragedii. Trzeba profesjonalnie podejść do problemu. To są niezmiernie ważne aspekty. Z całym szacunkiem dla parlamentarzystów – nie są chyba tymi, którzy mają być nadzorcami prokuratury. Raczej chodzi o to, żeby podgrzewać atmosferę – powiedział. Dzikowski dodał, że osobiście nie wziąłby udziału w pracach zespołu. – Po pierwsze nie znam się na tym. Mam zaufanie do polskich organów i do tych komisji, które badają sprawę – uzasadnił.

  „Powołajcie komisję, jeśli trzeba”

  Wątpliwości dotyczące zespołu mają też posłowie Lewicy. – Jeżeli jest potrzeba, żeby sejm sprawował rolę kontrolną ws. katastrofy w Smoleńsku to powinna powstać komisja, może speckomisja. Wtedy takie gremium będzie miało mandat do tego, żeby mieć możliwości decyzyjne i wykonawcze – uważa Krzysztof Matyjaszyk.

  Jego zdaniem praca zespołu nie wniesie nic więcej od tego, co każdy poseł może zrobić sam, np. kierując pytania do odpowiednich instytucji.

  • zenobiusz said

   Lipiec 8, 2010 @ 9:43 pm e

   Sądzę, że zebrane przez was materiały,wraz z wnioskami, powinny trafić w komplecie do tej Komisji.
   Zauważyłem że ludzie działają w jakichś niszach informacyjnych.dla tego najlepiej wysłać,nie wiem linki,poprzez strony posłów PiS.Pozdrawiam

   • JWS said

    Lipiec 9, 2010 @ 12:26 am e

    Oni już też są zahipnotyzowani. Uważają, że potrafią kontrolować wszystko. A sytuacja nawet w najczarniejszych wyobrażeniach Antoniego, wygląda jeszcze gorzej.

 13. zenobiusz said

  To nie wygląda na dowcip.

  http://zenobiusz.wordpress.com/

 14. Ado said

  ”Gdy odrzucisz to, co niemożliwe, wszystko pozostałe, choćby najbardziej nieprawdopodobne, musi być prawdą.”

  Ciekawy cytat.Co bardziej ciekawsze autor cytatu był wolnomularzem,masonem wokół których kraży wiele nieprzyjemnych teori spiskowych,głównie powiązanymi z działalnością w służbie Lucyfera.Również uważa się że mają coś wspólnego z NWO,New World Order.Owe teorie również mają jakieś luki,lecz duża cześc ich jest ciekawa,związana z wypowiedziami byłych członków,którzy potem dziwnie zniknęli.Ludzie ci twierdzili że na 33 stopniu dowiadują się komu tak naprawde służą….
  Się rozpisałem xd,ale tak jakoś spodobał mi się cytat że chciałem zobaczyć kto jest jego autorem.Ciekawe czy autor stronki wiedział o tym co napisałem czy zwyczajnie spodobał mu się ten cytat idealnie pasujący do tematyki tej stronki.Pozdrawiam.

 15. Gabby said

  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Osobnym-lotem-po-smierc-w
  prosze o komentarze

 16. Gabby said

  http://salski.nowyekran.pl/post/5392,gen-walter-jajko-katastrofa-w-smolensku-mogla-zostac-od-poczatku-swiadomie-zaplanowana

 17. Gabby said

  Wywiad z Mec Hamburą
  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=18747
  może coś się przydać
  Pozdrawiam

 18. Gabby said

  http://niepoprawni.pl/files/Smolensk%20-%20medialna%20dzungla%20luster%2015.pdf
  obszerne informacje

 19. Gabby said

  http://obnie.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=128%3Aanalizy-po-wypadku&layout=blog&Itemid=77&limitstart=15

 20. Gabby said

  http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100518/KRAJ_SWIAT/424272350

 21. Gabby said

  http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100510/KRAJ_SWIAT/643233151

 22. Gabby said

  http://freeisoft.pl/?p=34724
  cały film 10.04.10

 23. Gabby said

  http://www.polskatimes.pl/fakty/334766,mamy-nowe-materialy-nie-mam-watpliwosci-co-do-przyczyn,id,t.html

 24. Gabby said

  http://wpolityce.pl/view/7628/Eugene_Poteat_byly_analityk_wysokiego_szczebla_w_CIA___Rosja_realnie_skorzystala_na_tej_katastrofie.html

 25. Gabby said

  http://borish.salon24.pl/171232,film-z-youtube-po-katastrofie-podsumowanie-tropow

 26. Gabby said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,48996,title,Widzialem-SMS-katastrofe-spowodowali-piloci,wid,13313904,komentarz.html?ticaid=1c430&_ticrsn=5

 27. Gabby said

  http://www.tvn24.pl/1,1698468,druk.html

 28. Gabby said

  Wtedy ten człowiek powiedział, żeby pilot natychmiast kontaktował się z ziemią i żeby przez cały czas był na linii z tymi ochroniarzami, bo jak powiedział: „Jezus Maria, będzie druga tragedia”, i mówił jeszcze coś o tym, że „ten samolot też chcą zestrzelić”.
  http://foxmulder.blox.pl/2010/12/Smolensk-Tajemniczy-oficer-oraz-nielegal-Turowski.html

 29. Gabby said

  http://smolensk-2010.pl/2011-05-07-rosjanie-zacieraja-slady-po-eksplozji.html

 30. Gabby said

  http://www.aferyprawa.eu/Polityka/Zawalcza-o-gwarancje-skutecznego-sledztwa-w-sprawie-katastrofy-smolenskiej-w-Trybunale-Sprawiedliwosci-Unii-Europejskiej-w-Luksemburgu

 31. Gabby said

  Wiceszef Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin szedł jak zahipnotyzowany. Z zamyślenia wyrwał go nieznajomy starszy mężczyzna -dopadł go w bramie memoriału. Pewnie był z Rodzin Katyńskich, bo na ramieniu miał biało-czerwona opaskę.
  – Panie ministrze, panie ministrze – dyszał. – To prawda, że Ruscy zestrzelili prezydenta?

  http://rebelya.pl/discussion/21038/smolensk-zapis-merci-nowa-narracja/

 32. Gabby said

  http://chomikuj.pl/Edi5150/*e2*80*a0+Smole*c5*84sk+*e2*80*a0/Akta+*c5*9aledztwa+-+Zapis+*c5*9amierci

 33. Gabby said

  Wiedzą dużo o funkcjonowaniu MAK, przebiegu badania katastrofy lotniczej, o procedurach, ekspertyzach. Kiedy w końcu dopuszczono ich do pełnej dokumentacji sprawy linii Pulkovo Airlines, przez dwa dni fotografowali akta
  „Przerwany Lot” vs. MAK

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110505&typ=sw&id=sw01.txt

 34. Gabby said

  Urzędnicy Tuska nie chcą zeznawać

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110505&typ=sw&id=sw03.txt

 35. Gabby said

  Prokuratura próbuje wydobyć dodatkowe informacje z zapisów rozmów przeprowadzonych w czasie lotu do Smoleńska
  Do Duńczyków odesłali prokuraturę Amerykanie
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110506&typ=po&id=po03.txt

 36. Gabby said

  Myślę, że niezbyt ufali temu kontrolerowi, bo Rosjanie zbyt mało przekazywali informacji podczas podejścia do lądowania i piloci raczej oparli się jako na głównym źródle na sygnałach i informacjach przekazywanych przez urządzenie GPS.

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110507&typ=po&id=po05.txt

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110507&typ=po&id=po06.txt

 37. Gabby said

  Rozmowa Niezależna – Antoni Macierewicz – 10.05.11

  http://www.youtube.com/user/NiezaleznaTV#p/a/u/1/HHlOFkDaKAI

 38. Gabby said

  Mec Hambura
  http://www.youtube.com/user/NiezaleznaTV#p/a/u/1/vF2uVN8GfvM

 39. Gabby said

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110511&typ=po&id=po15.txt

 40. Gabby said

  Wszystkie urządzenia Tu-154 zatrzymały się w chwili, gdy samolot był kilkanaście metrów nad ziemią i się wznosił – wynika z danych zawartych w raporcie MAK. Jeśli liczby podawane przez Rosjan są prawdziwe, oznacza to, że tupolew uległ zniszczeniu jeszcze w powietrzu.

  http://niezalezna.pl/10422-czarne-skrzynki-przestaly-dzialac-juz-nad-ziemia

 41. Gabby said

  Prof. Marek Żylicz – członek komisji Millera przed zespołem A. Macierewicza

  http://www.youtube.com/user/NiezaleznaTV#p/a/u/1/MPqlF_-oxWk

 42. Gabby said

  Mija 13 miesięcy od tragedii w Smoleńsku w czasie których społeczność międzynarodowa wciąż nie ma dostępu do prawdziwych informacji dotyczących katastrofy i jest skazana na pseudoprawdy w wydaniu komisji MAK i jej medialnych sojuszników.

  http://niezalezna.pl/10537-zakonczmy-monopol-mak-na-informacje

 43. Gabby said

  Gazem zostali potraktowani manifestanci w Gdańsku, którzy protestowali przeciwko podwyżkom czynszów.

  http://niezalezna.pl/10549-gazem-w-manifestujacych

 44. Gabby said

  Dymisja Tuska ,wniosek do TS czy zamiatamy?

  http://1maud.nowyekran.pl/post/13043,dymisja-tuska-wniosek-do-ts-czy-zamiatamy

 45. Gabby said

  Spór o aneks 13

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110512&typ=po&id=po02.txt

 46. Gabby said

  Oficer BOR w dwóch miejscach naraz

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110513&typ=po&id=po02.txt

 47. Gabby said

  prof.Żylicz: Nie wiemy, dlaczego nie zamknięto lotniska
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110513&typ=po&id=po03.txt

 48. Gabby said

  TAWS – klucz do tajemnic smoleńskich

  http://niezalezna.pl/10551-taws-%E2%80%93-klucz-do-tajemnic-smolenskich

 49. Gabby said

  Rosjanie grają zmarłymi jeńcami

  http://niezalezna.pl/10571-rosjanie-graja-zmarlymi-jencami

 50. Gabby said

  Tajny pakt Tusk-Putin

  http://niezalezna.pl/10666-tajny-pakt-tusk-putin

 51. Gabby said

  Macierewicz: Kulisy śledztwa smoleńskiego

 52. Gabby said

  Odpowiedź jest w okienku wysokościomierza

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110521&typ=po&id=po01.txt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: