Ndb2010's Blog

"Kiedy wyeliminuje się niemożliwe wówczas to, co zostanie, bez względu na to, jak byłoby nieprawdopodobne, musi być prawdą." Arthur Conan Doyle

Wypowiedzi – dyskusje o 10.04.2010 część 2.

Strona do dyskusji, wymiany mysli.

minister propagdandy III rzeszy i klasyk kłamstwa J.Geobels wymyślił wiele cytatów, które są powszechnie stosowane przez mafijne systemy władzy.

„Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą”

„Jeśli zdobędziemy władzę, nie oddamy jej już nigdy, chyba że zostaniemy wyniesieni z naszych gabinetów jako trupy”

„Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.”

Na szczęście w chwilach refleksji powiedział też coś o czym zapominaja ci, którzy naśladują geobelsa:

„Pewnego dnia kłamstwa zawalą się pod własnym ciężarem, a prawda powstanie.

Reklamy

Komentarzy 266 to “Wypowiedzi – dyskusje o 10.04.2010 część 2.”

 1. ndb2010 said

  http://tu154sk.salon24.pl/242885,stanowisko-do-raportu-mak-juz-za-15-dni

  Polecam wpis.

  • Aja said

   Tych pytań jest tak wiele, ale już chyba nikt nie spodziewa się odpowiedzi na nie. Przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. Ostatnie „zupełnie niezwiązane” zabójstwa, mam na myśli E. Wróbla i M. Rosiaka w poczeniu ze wszystkimi poprzednimi wyraźnie dały do zrozumienia, że kto będzie drążył zbyt głęboko temat poniesie „przypadkową” śmierć, (również jeśli chodzi o katastrofę Casy). Dlatego teraz będą to już ruchy raczej pozorowane, nie dające szans na powszechną prawdę.
   Czy dowiemy się prawdy za 70 lat, to nie jest takie pewne. Młode pokolenie w większości jest „ukierunkowane myślowo” przez główne media i z natury neguje to, co mówią „wapniaki”. Czy historykom będzie się „chciało”? Prawdopodobnie nie będzie już po co, bo powstanie jeden twór europejski, w którym „w celu lepszej integracji” zapomni się o histori poszczególnych narodów. Już dzisiaj „grzebanie się” w niej jest passe.
   Jeśli chodzi o prawdę o katastrofie smoleńskiej jestem czarnowidzem. Czuję totalną bezsilność. Tylko świadomość, że są inni- podobni, jako tako pozwala mi na utrzymanie w tej kwestii równowagi, w tym zalewie komentarzy wszelkiej maści pachołków i nakręconych przez nich lemingów.

   A tu echo raportu MAK z niemieckiej prasy:

   http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/niemiecka-prasa-raport-mak-miazdzacy-dla-polski,1,3743446,wiadomosc.html

  • max said

   http://www.tvn24.pl/-1,1680457,0,1,cztery-miesiace-przed-katastrofa-zepsul-sie-wysokosciomierz,wiadomosc.html

   Cztery miesiące przed katastrofą popsuł się wysokościomierz baryczny w prezydenckim tupolewie. To jeden z najważniejszych przyrządów potrzebnych do lądowania. Dlaczego polscy piloci nie korzystali z tego urządzenia 10 kwietnia? To jedna z największych zagadek, którą muszą wyjaśnić polscy prokuratorzy.

   ————————————–

   ech !!! ciagle ta sama spiewka. Skoro nie korzystali z BARO to musial sie popsuc – bo tak doswiadczona zaloga nie mogla z niego niekorzystac. Widac mala zmiane retoryki w kierunku usterki. Odchodzi wiec kardynalny blad doswiadczonych pilotow ktorzy zachowywali sie jakby nigdy nie latali.

  • max said

   http://www.fakt.pl/To-radiolatarnia-zmylila-pilotow-,artykuly,90431,1.html !!!!!

   • max said

    http://www.fakt.pl/W-grobie-Kaczynskiego-leza-inne-osoby-,artykuly,90535,1.html

   • JWS said

    To już było omawiane :
    https://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-prasy-i-ekspertow-prl-bis-po-04-07-2010-demontaz-dezinformacji/

   • MandS said

    Jest tam pewien błąd logiczny w artykule – drukowane litery to moja poprawka:

    „Jeśli radiolatarnie miały być ustawione od siebie w odległości 5,15 km, a w rzeczywistości stały oddalone od siebie od 4,5 km to oznacza, że rosjanie ze smoleńskiego lotniska ustawili pierwszą radiolatarnię o 650 metrów DALEJ pasa niż powinni, a to oznacza, że nasza załoga przelatując nad bliższą NDB myślała, że jest BLIŻEJ od lotniska niż byla w rzeczywistości.”

   • ndb2010 said

    Tak, oczywiśccie, komentowałem to już kilka m-cy temu bo to jest stara informacja chyba z maja.

    Wtedy RzP napisała ten sam błąd logiczny.

    Ponawiam komentarz do informacji w dzisiejszym „fakt”

    Fakt” wie, że dzwonią ale nie wiedzą w którym kościele. Myślę, że dziś wiedzieli o artykule w Gazecie Polskiej, która dogłebnie wykorzystała temat radiolatarni i wielu innych. Dlatego Fakt, chciała pójsc za ciosem i pokazac ze jego dziennikar sledczy nie spią. Wydaje mi się ze tamat bedzi walkowany. Po Brukseli boją się go jak ognia i nie osmieszaja go bo nie ma go jak.

    Fragment artykułu z GP

    http://www.niezalezna.pl/artykul/lech_kaczynski_w_smiertelnej_pulapce/42491/1

    Komentarz do artykułu gazety Fakt:

    http://www.fakt.pl/To-radiolatarnia-zmylila-pilotow-,artykuly,90431,1.html

    Gazeta Fakt popełniła kilka błedów:

    Rosjanie ze smoleńskiego lotniska ustawili pierwszą radiolatarnię o 650 metrów bliżej pasa niż powinni, i niż było to zaznaczone w tzw. kartach podejścia, które mieli polscy piloci tupolewa.”

    komentarz: Jesli oni „pierwszą ” nazywają radiolatarnię 6.324km to nie spowodowałaby katastrofy gdyż:
    – dalsza ndb służy przedwszystkim do ustawienia się w osi pasa.
    dopiero bliższa 1.05 jest punktem decyzji. Pilot czekałby na sygnał markera blizszej ndb i wtedy zszedlby ponizej 100m ale do odleglosci 1.1km bylby na 100 metrach.

    Natomiast jesli gazeta „pierwszą” nazywa bliższą ndb to 650 metrów bliżej pasa spowodowałoby, że samolot przelecialby nad pasem a nie rozbił się 600 m przed nim.

    Posumowując wszystko wskazuje na to, że różnica 4.5 km dotyczy prawidłowej dalszej (6.324) i nieprawidłowej bliższej. Wtedy 6.324 – 4.5 = 1.8km czyli tam gdzie załoga Tu-154m spodziewała się bliższej ndb w wyniku błednego naprowadzania i tam gdzie najprawdopodobniej odebrala fałszywy sygnał. W dlaszych zeznaniach zaloga Jak-a mowila, ze po sygnale blizszej musieli dodatkowo przeleciec wiele sekund prosto n wysokosci 100 metrów. Byc moze była to próba generalne, stad zakłocenia radiokompasu (dwie blizsze ndb pracujace w tym samym czasie?). Uratowało ich to, że GPS był ok i byc moze komunikaty kontrolera były Ok.

    Zastanawiające jest to dlaczego zaloga Jak-a nie powiedziała załodze tu-154m o problemach z ndb

 2. Aja said

  Wklejam, bo długo wisieć nie będzie:

  „Niemiecki magazyn informacyjny „Der Spiegel” pisze o raporcie na temat katastrofy smoleńskiej, który Moskwa przekazała w ubiegłą środę Warszawie. Zdaniem tygodnika nie zakończy on dyskusji o przyczynie katastrofy – informuje Deutsche Welle.

  210 stron druku liczy raport na temat katastrofy smoleńskiej, w której zginął prezydent Polski i wszystkich 95 pasażerów samolotu. „Der Spiegel” cytuje sekretarza Krajowej Rady Lotnictwa Tomasza Hypkiego, który powiedział, że „być może raport jest miażdżący dla strony polskiej”. Hypki, spekuluje „Der Spiegel”, mógł mieć na myśli wniosek Rosjan, że wyłączną winę za katastrofę ponoszą Polacy. Rosjanie uważają, że polscy piloci nie potrafili stawić czoła sytuacji.

  Polacy winni, Rosjanie nie.

  Moskiewska komisja MAK w raporcie nie zgłasza zastrzeżeń do pracy rosyjskiej kontroli lotów na lotnisku wojskowym Smoleńsk Północny, informuje „Der Spiegel”. Magazyn zwraca uwagę na to, że delegat Polski w komisji badającej przyczyny katastrofy w ubiegłym tygodniu kilkakrotnie uskarżał się na fakt, że Warszawa nie otrzymała listy rozmów przeprowadzonych przez wieżę kontrolną. To, przypomina „Der Spiegel”, stanowi naruszenie międzynarodowej konwencji lotniczej.

  Amerykańscy eksperci zamiast niezależnego gremium.

  Niemiecki tygodnik podkreśla, że choć strona polska upominała się o to wielokrotnie, Rosjanie dopiero w tym miesiącu zabezpieczyli wrak samolotu przed działaniem warunków atmosferycznych. Moskwa, pisze „Der Spiegel”, podkreśliła również, że do prac badawczych w komisji zaproszono nie tylko ekspertów rosyjskich, ale i amerykańskich (z USA) i „fachowców z innych państw”. To z kolei, uważa tygodnik, ma pozbawić podstaw żądanie związku rodzin ofiar katastrofy, żeby przekazać badanie przyczyn tragedii smoleńskiej gremium złożonemu z niezależnych ekspertów.”

 3. Aja said

  Ważny, moim zdaniem, artykuł o niebezpieczeństwach czyhających na walczących z kłamstwem grupach, mediach, internautach:

  http://cato234.salon24.pl/243053,prawda-o-katastrofie-smolenskiej

  Polecam całość wraz z komentami, a tu wklejam końcowy apel autora artykułu:

  „Apeluję do wszystkich dziennikarzy, blogerów i zwykłych użytkowników internetu – do wszystkich, którym zależy za ujawnieniu prawdy o katastrofie smoleńskiej – uważajcie na rzekome dowody, fałszywe tropy, niesprawdzone hipotezy. Im będziemy silniejsi, tym takie kukułcze jaja będą się pojawiać częściej. Jeśli w hipotezach na temat zamachu czy choćby odpowiedzialności Rosjan za katastrofę jest jakieś ziarno prawdy, to ze wschodu będzie płynąć szeroka rzeka dezinformacji, która ma zniweczyć naszą pracę.”

 4. Aśka said

  MUSZĘ TO ZAMIEŚCIĆ, bo tak mogło być

  http://cato234.salon24.pl/243053,prawda-o-katastrofie-smolenskiej

  Blokada autopilota po ruskiej „naprawie” i bomba izowolumetryczna. ”
  Prokuratura dysponuje dowodami w postaci zidentyfikowanych nagrań z kokpitu, które wskazują na przerażenie pilotów z powodu utraty kontroli nad Tupolewem w ostatniej fazie lotu. Te zapisy nie były jeszcze nigdzie opublikowane. Piloci byli świadomi nienormalnie dużej szybkości
  opadania samolotu. Wykrzykują słowa o blokadzie autopilota i że są „ściągani” ku ziemi. Potwierdza to nasze ustalenia zamieszczone w poprzednim artykule „Generał i jego piloci”. To właśnie to zachowanie Tupolewa skłoniło gen Błasika do udania się do kokpitu na kilka minut przed katastrofą. Blokada systemu autopilota nie stanowi jeszcze wystarczającej przesłanki na to, by twierdzić, że miał miejsce zamach. Tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że kanał sterowania poprzecznego autopilota Tupolewa był naprawiany przez rosyjskich ekspertów z Samary przed 10 kwietnia. Autopilot mógł oczywiście ponownie ulec awarii podczas podejścia Tupolewa do lądowania w Smoleńsku. Piloci bezskutecznie wyłączali go na „raty”, co jest bardzo nietypowe, ponieważ można go wyłączyć jednym przyciskiem. Tymczasem pilotom udało się częściowo dokonać tego dopiero na 5,4 sekundy przed pierwszą przeszkodą. Miało to miejsce na wysokości znacznie poniżej wysokości decyzyjnej. Do tego czasu autopilot całkowicie blokował jakiekolwiek próby sterowania samolotem. Tupolew został sprowadzony w obszar gęstej mgły i dopiero tam został prawdopodobnie zdetonowany ładunek izowolumetryczny. Nikłe powypadkowe pożary, nieliczne szczątki ludzkie i części kadłuba w odległości do1000 metrów od miejsca katastrofy wskazują na zastosowanie tego typu ładunku. Eksplozja, która według relacji świadków miała miejsce ponad drzewami, całkowicie rozszarpała kadłub samolotu i ciała pasażerów.” To, co wyprawiają Rosjanie ze śledztwem to kuriozum niespotykane w skali światowej. Ogrom arogancji, kpiny z inteligencji, deptanie naszej godności i wrażliwości, wręcz umyślne i chyba zaplanowane krzywdzenie nas. A wszystko to pokazane bez cienia zawstydzenia i w poczuciu zupełnej bezkarności.Ci, którzy mogliby nam pomóc, pozostają w jakimś dziwnym letargu, niezdolni do empatycznego i solidarnego zachowania. Najlepiej chyba do określenia tej postawy nadaje się słowo „zaczadzeni”. Do tego brak reakcji ze strony rządu i jego urzędników. Zaczynam zastanawiać się, czy to wszystko dzieje się naprawdę? Mocno wierzę, że prawda ujrzy światło dzienne, ale będzie to prawda porażająca. A ja chcę się, zapytać, skąd na prawym stateczniku poziomym znalazły się, liczne ślady przestrzelin, zapewne z kałasznikowa???(zdjęcie mam na dysku) Ślady przestrzelin znajdują się, też na lewym boku statecznika pionowego. To wszystko widać na stopklatkach z filmu Wiśniewskiego, które są publikowane m. in. na forum Sierg. Amielina. Co ciekawe, to ujęcie na którym widać na filmie Wiśniewskiego statecznik poziomy, zostało skrócone do ułamka sekundy poprzez wycięcie klatek filmowych. Dziś trzeba dużego szczęścia, aby odnaleźć cały, pierwotny film Wiśniewskiego, który ukazał się, w TV i na którym widać również godzinę nakręcenia filmu, bo się, nie zorientowano na czas: GODZINA BYŁA: 10.28 czasu moskiewskiego!”!!!!!!!10:28 czasu moskiewskiego, potwierdza to rosyjskie autoforum – http://www.smolensk-auto.ru/forum/index.php?showtopic=16192&st=0 – Polecam gorąco obejrzenie sobie symulacji komputerowej ataku na WTC. Skoncentrowałem się, głównie na dezintegracji samolotu po uderzeniu w budynek.Skrzydła samolotu tną kolejno 5 rzędów stalowych słupów konstrukcji szkieletu wieżowca zanim odrywają się od kadłuba i rozpadają na kawałki. Wytrzymałość stali na ścinanie jest ok. 10 razy wyższa niż drewna.Wniosek jest oczywisty: gdyby głupi amerykanie zamiast stali zastosowali w konstrukcji WTC ruskie brzózki wieżowce stałyby do dziś nienaruszone.Jeszcze jedna uwaga. W procesie ścinania jeden z elementów zostaje ścięty przez drugi. Gdyby skrzydło oberwało się na brzozie to ta by przetrwała i vice versa.

  CZARNY JASTRZĄB 0 81 | 26.10.2010 14:10

 5. Aśka said

  To może nie na temat, ale w sposób jakże wyrazisty przedstawia rzeczywistość, w której przyszło nam żyć.

  http://cato234.salon24.pl/243053,prawda-o-katastrofie-smolenskiej

  Ten podział Polaków i awantury polityczne są skutkiem przemyślanego działania (nie)rządu Tuska mającego na celu , przykrycie nieudolności PO – wskiego (nie)rządu. Niestety nikt nie przewidział, że może dojść do zbrodni. Tusk, 90% czasu na konwencji wyborczej PO, poświęcił atakowaniu PIS – u i Kaczyńskiego oraz na zastraszaniu Polaków PIS – em. Tusk o gospodarce gadał niewiele bo i nie miał o czym . Fanatyzm POpieraczy sięga już dna ! Jeśli się nie potrafi rządzić gospodarką i doprowadza Polskę do ruiny, a Polaków zadłuża pod hasłami „Zielona wyspa” , „By żyło się lepiej” itp. to najlepiej znaleźć kozła ofiarnego w postaci PIS i ciągle o nim mówić, straszyć i podburzać. Właśnie tak postępują politycy PO, są mistrzami propagandy i obracania kota ogonem. Niestety spora liczba naiwnych Polaków daje się na to nabrać. Doszło do tego, że PLATFORMA wyhodowała na kłamstwie i pomówieniach fanatyków, którzy zaczynają już mordować. PIS oddał Tuskowi w 2007 roku Polskę w bardzo dobrej kondycji gospodarczej. Tusk do końca 2009 roku twierdził, że w Polsce nie ma kryzysu. Przypomnę, że już po objęciu przez PO rządów (jak jeszcze nie było kryzysu) w połowie 2008 PKB już zaczęło ostro spadać, PO nie przedstawiła żadnych ustaw uzdrawiających gospodarkę mimo, że od objęcia władzy przez PIS liderzy PO opowiadali o gotowych, całych pakietach ustaw czekających w szufladach, gotowych do wdrożenia.

  20 lat temu „obalono” w Polsce komunizm. Obalono tak skutecznie, że żadnemu z czerwonych nie spadł nawet włos z głowy, czołowi komuniści stali się nagle socjaldemokratami, trockiści przeobrazili się w działaczy społecznych, reżyserzy, którzy udowadniali, dlaczego AK – owcy byli straconym pokoleniem, w opozycyjnych intelektualistów, PRL – owscy prawnicy, stali się konstytucjonalistami, członkowie ZMS, PZPR, UB – ecy i kapusie – w kapitalistów pełną gębą i w ludzi roku Forbesa. A robotnicza hołota przemieniła się w robotniczą bezrobotną hołotę. Przemiana wody w wino jawi się na tym tle jako kuglarska sztuczka. Mieliśmy szansę zaobserwować, jak to można w naszym demokratycznym państwie prawa bezkarnie zastrzelić generała policji i jak do tej pory nie udało się ustalić mocodawców. Mogliśmy zaobserwować, jak po kolei są umarzane wszelkie procesy w sprawach gospodarczych, gdzie Polskę okradano na miliardy dolarów. Jak rozpadały się samochody inspektorów NIK – u, jak odwoływano kolejnych sędziów, jak ginęli świadkowie. Zaprawdę, polscy autorzy książek sensacyjnych powinni zostać uznani za grupę zawodową, którą dotknęło strukturalne bezrobocie – jak tu cokolwiek sprzedać w takich warunkach? Jak miałaby sobie poradzić Agatha Christie ze swoim Orientexpressem, kiedy w polskich więzieniach „wiesza się” trzech kolejnych światów w sprawie Olewnika ? Dzisiaj taki Lem ze swoją wirtualną rzeczywistością, lub iluzjami wywołanymi chemicznymi substancjami z „Kongresu futurologicznego” miałby miażdżącą konkurencję ze strony miłościwie nam panującego (Pijarującego, jak kto woli) premiera Tuska i sztabu jego szpeniów od marketingu politycznego, którzy co dzień fundują nam taką matrixową rzeczywistość, że firmy informatyczne powinny podkupować od nich licencje i wdrażać, wdrażać, wdrażać. Natomiast od pamiętnego kwietnia dosłownie czuję, że jestem naocznym świadkiem, jak Wielka Historia wylewa (nomen omen) ze swoich utartych od kilkunastu lat szlaków, zatacza koło i miażdży niepokornych i pechowców. Miażdży na śmietniku smoleńskiego lotniska. Widzimy, jak po tej miazdze „nasz rząd” jest w zasadzie ekspozyturą woli Rosji i Niemiec. Widzimy jak coraz bardziej uzależniamy się od rosyjskiego gazu, że nawet KE nie może tego przemilczeć i broni polskiego społeczeństwa przed Polskim rządem. widzimy jak możni Unii Europejskiej świetnie dogaduje się z Rosją naszym kosztem (Nord Stream, helikopterowce), być może niedługo uzależnimy się w kwestii energii atomowej (najnowsza rosyjska propozycja). Widzimy jak „nasze elity intelektualne” wypisują wazeliniarskie i wiernopoddańcze odezwy do bratniej potęgi i mamy deja vu – ja już to widziałem! I nawet w tej samej aktorskiej obsadzie! Widzimy rosnącą potęgę Chin, obudowanie imperium przez Rosję rywalizującej z Chinami, widzimy wycofanie się USA z obecności w Europie i chyba z kapitalizmu – przynajmniej na razie. Co dalej ? Ano POLSCE GROZI BANKRUCTWO LUB JUŻ JEST, TYLKO SKRYCIE UKRYWANE!!!przed opinią publiczną, społeczeństwem.
  Platforma Obywatelska ma na celu ochronę określonej grupy ludzi w razie upadku państwa Polskiego. Celem tej partii jest przejecie w prywatne ręce jak największej ilości majątku narodowego, co zagwarantuje samym czołowym przywódcom partii , ich rodzinom i kolesiom dostatnie życie. PO zdaje sobie dobrze sprawę z sytuacji w jakiej znajduje się Polska i polski naród wiec nie widząc ratunku dla polski stara się zabezpieczyć swój byt. Czy w takim przypadku taka parta jak PO, może tolerować partie PiS której celem jest ratowanie kraju i społeczeństwa polskiego ? Ja myślę osobiście że PiS, jest poważnym zagrożeniem dla PO, tak samo jak dla przestępcy, wymiar sprawiedliwości, a możne się mylę ?Dlaczego ludzie z PiS, muszą ginąć mordowani przez zbrodniarzy, którzy bronią swoich własnych interesów zrabowanych z dorobku narodowego ? PiS oddał Tuskowi w 2007 roku Polskę w bardzo dobrej kondycji gospodarczej. Tusk do końca 2009 roku twierdził,że w Polsce nie ma kryzysu.Przypomnę, że już po objęciu przez PO rządów (jak jeszcze nie było kryzysu) w połowie 2008 roku, PKB już zaczęło ostro spadać, PO nie przedstawiła żadnych ustaw uzdrawiających gospodarkę mimo,że od objęcia władzy przez PIS, liderzy PO opowiadali o gotowych, całych pakietach ustaw czekających w szufladach, gotowych do wdrożenia. Opowiadali o dobrobycie jaki czeka Polaków, po przejęciu władzy przez PO. Co z tego zostało każdy widzi.Platforma, to partia medialna, dobrze w TV wyglądają i świetnie umieją manipulować opinią publiczną, to ich jedyne umiejętności. To już komuniści lepiej rządzili niż obecny POwski rząd, no i przynajmniej jak Gierek pożyczał , to coś za to budował, a rząd Tuska nie dość, że zadłuża Polaków, to jeszcze wyprzedaje strategiczne gałęzie gospodarki by łatać budżet , stosując przy tym metodę pijaka tzn. Sprzedaje wszystko, a dług i tak rośnie. Jest już dziś oczywiste, że po ponad trzech latach i rządów koalicji PO-PSL możemy powiedzieć, że dla Polski są to NAJGORSZE lata od zakończenia drugiej wojny. Mamy największą dziurę budżetową od 1945 roku i największy wzrost zadłużenia od 1989 roku .Szczególnie jest to widoczne w porównaniu z poprzednim rządem gdzie mieliśmy wszystkie wskaźniki gospodarcze zdecydowanie wyższe. Przypomnę ,że już po objęciu przez PO rządów (jak jeszcze nie było kryzysu) w połowie 2008 PKB już zaczął ostro spadać, PO nie przedstawiła żadnych ustaw uzdrawiających gospodarkę mimo,że od objęcia władzy przez PIS liderzy PO opowiadali o gotowych, całych pakietach ustaw czekających w szufladach, gotowych do wdrożenia. Dziś rząd Donalda można nazwać medialnym rządem z wspaniałym pijarem . Ich jedynym sukcesem do dobry medialny WIZERUNEK ,na który niestety daje się, łapać ogłupiała, będąca w jakimś amoku część społeczeństwa. Po trzech latach nie można dostrzec żadnych sukcesów, same porażki, dno.
  CZARNY JASTRZĄB 0 81 | 26.10.2010 14:08

 6. Aśka said

  tutaj też jest ciekawy punkt widzenia
  http://mkajman.blog.onet.pl/General-na-celowniku,2,ID407385353,n

 7. Na dzisiejszej konferencji ws reformy słuzby zdrowia Tusk +Kopacz,
  chyba w URM Tusk stwierdził, że proponuje „nam” nowy porządek.

  http://www.wykop.pl/ramka/444941/szwajcarski-bankier-ujawnia-90-pieniedzy-w-obiegu-jest-z-powietrza/
  To co ujawnił były szwajcarski bankier jest tak szokujące, że ten trawający kryzys może byc prawdziwym Armagedonem. 90% pieniędzy jest z powietrza i nie ma już pokrycia w złocie !!

 8. Prof. Trznadel: zabójstwo Wróbla może mieć związek z katastrofą smoleńską
  OPINIA: Nie możemy na pewno z góry przesądzać, że te wydarzenia nie są ze sobą połączone – powiedział prof. Jacek Trznadel, przewodniczący Rady Polskiej Fundacji Katyńskiej, w odpowiedzi na pytanie o możliwość powiązania zabójstwa śp. Eugeniusza Wróbla, jednego z najlepszych w Polsce specjalistów z zakresu komputerowych systemów sterowania lotem samolotów, z publikacją przez MAK raportu na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej.
  – Prokuratura nie może wykluczać na wstępnym etapie śledztwa żadnej możliwości. Podobno tego zabójstwa mógł dokonać syn Wróbla. Nie wierze w to, aby ten człowiek mógł to zrobić. Tego nie mógł dokonać jeden chłopak, jeszcze z takiej rodziny. Sprawa katastrofy smoleńskiej rodzi bardzo wiele wątpliwości. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż wiele tłumaczeń strony rosyjskiej jest nieprawdopodobnych. Taśmy niewątpliwie zostały sfałszowane. Manipulacja przy dowodach jest oczywistym faktem. Nie ma żadnych nagrań z kabiny pilotów. Przecież przed samą katastrofą musiało tam dochodzić do strasznych scen. Brak nagrań z tego tragicznego momentu. Brakuje także kokpitu samolotu, być może został podniesiony przez helikopter i uprowadzony w nienizanym kierunku. Takie rzeczy mogą brzmieć nieprawdopodobnie dla ludzi, którzy nie znają sposobów działań Rosjan – mówił prof. Trznadel w wypowiedzi dla serwisu gover.pl.
  Zobacz także: Wiceminister zamordowany i poćwiartowany przez syna?!
  zródło: gover.pl

  http://www.wykop.pl/ramka/444941/szwajcarski-bankier-ujawnia-90-pieniedzy-w-obiegu-jest-z-powietrza/

 9. Aja said

  Przed chwilą na innym forum polecono film na YT. Należy wpisać:
  BRIEF UIT POLEN. Film jest po polsku i po angielsku z napisami holenderskimi. Był wyemitowany w holendersiej tv w prime time.

 10. max said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Wdowa-po-ofierze-katastrofy-smolenskiej-nie-dostala-renty—za-mloda-i-pracuje,wid,12800711,wiadomosc.html

  jedyna osoba do której rzekomo dzwonił mąż po katastrofie – potem zmienila zdanie na ten temat. Czyżby to była próba jej „zmiekczenia” ?

 11. http://swiatowidz.pl/?p=556 „Bój się Putinie, bój”
  „…Zmora światowego establishmentu szykuje się do uderzenia w Rosję. „Już niedługo Rosjanie dowiedzą się czegoś nowego o swoim kraju” – powiedziała „Kommersantowi” Kristin Hrafnson, rzeczniczka „WikiLeaks”…..”
  MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE coś z tego dla nas dobrego wyniknie.

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101028&typ=po&id=po01.txt
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101028&typ=po&id=po51.txt [co jeszcze podpisał Miller w Moskwie….”]

 12. Polaczek said

  Umowa już jest.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-i-rosja-podpisaly-porozumienie-gazowe,1,3762400,wiadomosc.html

 13. dja70 said

  […]Były prezydencki minister Andrzej Duda opowiedział zespołowi ds. katastrofy smoleńskiej o przejęciu obowiązków prezydenta przez Bronisława Komorowskiego 10 kwietnia. Podał, że tego dnia po południu dowiedział się o telegramie z Rosji ws. śmierci Lecha Kaczyńskiego. Szef zespołu Antoni Macierewicz relacje Dudy ocenił jako „wstrząsające”.

  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/kulisy-przejecia-obowiazkow-prezydenta-przez-komor,2,3763129,wiadomosc.html
  Na innych serwisach też jest.

 14. Andre said

  UPRZEJMIE PROSZĘ PRZECZYTAĆ I PRZEANALIZOWAĆ ZAWARTE TREŚĆI

  http://wpolityce.pl/view/3346/Rzad_przedstawia_Rosji_plany_prywatyzacyjne__Co_sie_dzieje__Czy_Rosja_nas__sprywatyzuje___.html

 15. Andre said

  Beata Gosiewska i Andrzej Melak na spotkaniu Klubu GP na temat Tragedii Smoleńskiej

  http://www.blogpress.pl/node/6354

  • Wklejam – wpis „jednego z bandy” – „…Nie moglem sie temu oprzec…wiec pomyslalem…Puszcze to w swiat!
   Dziekuje autorowi wiersza….”:

   patriota: Polscy bandyci…

   Za carskich czasów, wiemy to sami
   Byliśmy zwani wciąż bandytami
   Każdy, kto Polskę ukochał szczerze
   Kto pragnął zostać przy polskiej wierze,
   Kto nie chciał lizać moskiewskiej łapy
   Komu obrzydły carskie ochłapy
   I wstrętnym było carskie koryto
   Był „miateżnikiem” – polskim bandytą.
   „Polskich bandytów” smutne mogiły
   Tajgi Sybiru liczne pokryły.
   Przyszedł bolszewik – znów piosnka stara
   Czerwonych synów białego cara.
   Polak, co nie chciał zostać Kainem,
   Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
   Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
   A że śmiał mówić o tym zuchwale,
   Że nie chciał by go więziono, bito,
   Był „reakcyjnym polskim bandytą”.
   I znowu Sybiru tajgi pokryły
   „Polskich bandytów” smutne mogiły.
   Gdy odpłynęła krasna nawała
   Germańska fala Polskę zalała.
   Kto się nie wyrzekł ojców swych mowy,
   W pruską obrożę nie włożył głowy,
   Nie oddał resztek swojego mienia,
   Swojej godności, swego sumienia,
   Kto nie dziękował, kiedy go bito,
   Ten był „przeklętym polskim bandytą”.
   Więc harde „polskich bandytów” głowy
   Chłonęły piece, doły i rowy.
   Teraz, gdy w gruzach Germania legła,
   Jest Polska „Wolna i Niepodległa”,
   Jest wielka. Młoda, swobodna, śliczna,
   I nawet mówią „demokratyczna”.
   Cóż z tego, kiedy kto Polskę kocha,
   W kim pozostało sumienia trochę,
   Komu niemiłe sowieckie myto,
   Jeszcze raz został „polskim bandytą”.
   I znowu polskości tłumią zapały
   Tortury UB, lochy, podwały.
   O Boże, chciałbym zapytać Ciebie,
   Jakich Polaków najwięcej w niebie?
   (głos z góry)
   Płaszczem mej chwały, blaskiem okryci
   Są tutaj wszyscy „polscy bandyci”.
   Gdy demokraci siedli do stołu
   co z postkomuną dzielą pospołu
   scenę i miejsca w pamięci korcu
   Po Popiełuszce i Suchowolcu
   Kto dziwnie zginął? Każdy z nas spyta.
   Kolejny kapłan – polski bandyta!
   Każdy już myślał, że koniec pieśni
   a tu rusofil z kiścią czereśni
   z germanofila partii co wyszedł
   zada pytanie skoro już przyszedł
   któż to tam zginął w Smoleńsku? – spyta
   Polski Prezydent? Polski bandyta!
   Nie minie miesiąc od tamtej zbrodni
   gdy kainowi wyznawcy podli
   znów skrytobójstwa będą sprawcami
   Kogo zabili? Zgadnijcie sami!
   Między siedzenia twarz jego skryta
   historyk prawdy – polski bandyta!
   Dlatego proszę cię wielki Boże
   usłysz wołanie moje w pokorze
   ocal Ojczyznę przed łachudrami
   A kim są oni? Też wiedzą … sami.
   Kiedy twarz moja łzą jest spowitą
   uczyń mnie Panie – polskim bandytą.

 16. Scenariusza o „winie pilotów, nacisku, ?przejęcia sterów” c.d
  „Wprost”: Gen. Błasik był w konflikcie z pilotami?
  http://fakty.interia.pl/polska/news/wprost-gen-blasik-byl-w-konflikcie-z-pilotami,1551851
  To nie jest już „Wprost” red. Stanisława Janickiego, a szkoda

 17. „…Oburzające jest to, że z dokumentów, które otrzymuję od prokuratury, wynika, że prokuratura polska prowadzi postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania wypadku w ruchu powietrznym
  W aktach nie czytałam o naciskach na pilotów….” – wywiad z panią Beatą Gosiewską

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101030&typ=po&id=po71.txt
  TEN WYWIAD NA PRZEKÓR „WPROST”, które wcześniej sugerowało Kto Kogo zaprosił do Smoleńska, a co było oczywistą manipulacją KŁAMSTWEM

 18. Aśka said

  http://www.wprost.pl/ar/215848/Asia-Asia-Ostatnie-slowa-pasazera-Tu-154/
  „Asia, Asia”. Ostatnie słowa pasażera Tu-154
  2010-11-01 10:00

  Tylko u nas: z 57 tomów akt śledztwa smoleńskiego, które zdobył „Wprost”, wynika, że poseł PSL Leszek Deptuła w momencie katastrofy dzwonił do swojej żony. Jej relacja złożona w prokuraturze jest poruszająca.

  Wdowa po pośle PSL Joanna Krasowska-Deptuła zeznała, że mąż dzwonił do niej w momencie wypadku. Kobieta nie odebrała i po telefonie zostało nagranie na jej poczcie głosowej. – Między godziną 9 a 9.30 na mój telefon przyszła poczta głosowa, na której było zarejestrowane nagranie głosu mojego męża, który krzyczał: „Asia, Asia”. W tle słychać było trzaski, a właściwie to głos mojego męża był w tle. Słychać było też głosy ludzi, jakby głos tłumu. Nie rozpoznałam słów, był to krzyk ludzi. Nagranie trwało 2-3 sekundy. Trzaski były krótkie, ostre dźwięki. Tak jakby łamał się wafel lub plastik plus dźwięk przypominający hałas wiatru w słuchawce telefonu – zeznała Krasowska-Deptuła, która odsłuchała tę wiadomość dopiero, gdy usłyszała o katastrofie w telewizji. Potem nagranie się skasowało. Dzień później kobieta poinformowała o wszystkim Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która miała odnaleźć nagranie i je zbadać.

  Rozmawialiśmy z wdową po pośle Deptule. – Jestem na sto procent pewna, że to był głos męża i że nagranie pochodziło z chwili katastrofy. Niestety nie znam wyniku ekspertyzy ABW – mówi. Czy to oznacza, że ktoś mógł przeżyć zderzenie samolotu z ziemią? Funkcjonariusze BOR, którzy zeznawali w prokuraturze zgodnie twierdzą, że nie. Choć faktem jest, że kilkadziesiąt minut po wypadku na lotnisku rozeszła się plotka, że trzy osoby przeżyły. – Dotarła do nas informacja, że w stanie ciężkim przewieziono je do szpitala – zeznał funkcjonariusz BOR Krzysztof D.

  – Okazało się, że nic takiego nie miało miejsca – powiedział w prokuraturze Andrzej R. z Biura Ochrony Rządu. Pogłoska miała pochodzić z polskich mediów, które podały, że z lotniska odjechały trzy karetki. A zweryfikowali ją BOR-owcy i jeden z konsuli ambasady w Moskwie.

  „Wprost” dotarł do 57 tomów akt śledztwa w sprawie kwietniowej katastrofy Tu-154. – Szukaliśmy w nich odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące katastrofy prezydenckiego tupolewa pod Smoleńskiem. Nie chcemy zastępować ani prokuratury, ani sądu. Żadnej wersji wydarzeń nie uznajemy za bardziej lub mniej prawdopodobną. Ta ocena należy do czytelników, a w przyszłości, zapewne, do niezawisłego sądu. Naszym obowiązkiem było wyłącznie opowiedzieć o tym, co wiemy – piszą autorzy raportu: Michał Krzymowski i Marcin Dzierżanowski. Najnowszy numer „Wprost” w sprzedaży od 2 listopada.

 19. http://www.rp.pl/artykul/556015-Krasnodebski–Zmarnowane-szanse-.html
  Polecam

  @Ndb Dziękuję za to, że JESTEŚ TYM, KIM JESTEŚ
  Serdecznie pozdrawiam

 20. „…Wcześniejsza wersja porozumienia zakładała wydłużenie dostaw rosyjskiego gazu do 2037 roku, a jego tranzytu przez Polskę – do 2045 roku. Po podpisaniu umowy poinformowano jednak, że ostatecznie zrezygnowano z przedłużenia tych terminów; w podpisanej wersji porozumienia tranzyt jest przewidziany do 2019 roku……”
  http://fakty.interia.pl/swiat/news/umowa-z-rosja-do-2019-czy-do-2045-roku,1551982

  • Andre said

   @ Pro Publico

   ( WYWOŁANIE DO TABLICY)
   Jak się ma poniższe do Twojej notki??

   http://www.premier.gov.ru/eng/events/news/12791/

   Być może mam kłopoty ze zrozumieniem angielskiego ale z tego opracowania wynika że zaopatrzenie Europy do 2045 tranzytem przez Polskę i (….)”and guarantee the transit of our gas to European consumers through Polish territory until 2045.

   This year we’ll supply Poland with 9.7 billion cubic metres of gas and will increase this amount to 11 billion cubic metres through 2022. ”
   CZy my, POLACY(konsumenci) jesteśmy „European consumers” czy nadal soviety nie traktują nas jako członków EU a jako kraj swoich wpływów z kacykami u steru władzy.

   • ndb2010 said

    Ciekawe co na to UE. Cos mi to nie pasuje.

   • Witam,
    już w samym w tytule artykułu jest pytanie do 2019 czy 2045. Przepraszam, wysyłałam w pośpiechu i dopiero po ukazaniu się komentarza zauważyłam, że tekst został niefortunnie ucięty. Tylko ten portal ujawnił tę informację. Przyznaję jednak,że gdybyś przeczytał cały artykuł z interii wątpliwości byłyby takie same „CO JEST GRANE”. Niestety jestem snobem bez TV, ale przypadkiem słyszałam dzisiaj w TVP wypowiedż Putina. Odnoszę wrażenie, że to on jest głównym rozgrywającym, skoro ujawnił „niezręczności” Pawlaka. Potwierdzają się przy tym wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o kondominium rosyjsko-niemieckim.
    i jeszcze jedno – anonim o planowanym zamachu na JK
    http://fakty.interia.pl/raport/morderstwo-w-biurze-pis/news/byl-anonim-grozacy-zamachem-na-kaczynskiego,1552537
    ps.
    Dawno nie zostałam przywołana do tablicy i przyznaję poczułam się niekomfortowo. Wydaje mi się, że wszyscy na TYM FORUM mamy jeden cel, dążyć krok po kroku do prawdy. I bardzo, ale to bardzo chciałabym, by ta prawda ujrzała światło dzienne. Prawdę mówiąc, nawet nie wiesz jak bardzo, z taką po 10 kw. Polską niestety jest mi nie po drodze. Serdecznie Pozdrawiam

   • Andre said

    @Pro Publico
    Cześć
    Nie traktuj tego w żaden sposób jako złośliwości z mojej strony do Twojej osoby.
    Doceniam bardzo twój upór i zaangażowanie .
    Po prostu fajnie ze jesteś TAKI JAKI JESTEŚ!!!!!
    Zareagowałem odruchowo , na Twoją info o umowie pawlakowej do 2019 roku, gdyż zdałem sobie sprawę że żyjemy w TOTALNYM MATRIX-IE.
    Wpaja nam się tyle kłamstw, że tylko naprawdę WYBITNE JEDNOSTKI (do których Ciebie też zaliczam) są odporne na manipulację i chęć dążenia do PRAWDY.
    Po prostu jest nas tak niewielu– ot, ostatni RYCERZE RZECZYPOSPOLITEJ (albo jak mawiali Indianie – ostatni Mohikanie – Howh!!)
    SERDECZNOŚCI

   • @Andre,
    Przepraszam drobna nieścisłość :jestem JAKA jestem !!!

    @ Ndb
    a swoją drogą ciekawa jetem w jakim języku rozmawiali Putin i Tusk skoro takie rozbieznosci w interpretacji.
    Nawet gdyby nie bylo zapisu do 2045 ,,gentelmen,, agreement do ,czegus, zobowiazuje.
    http://teczki.obserwowani.pl/6314.html -waldemar pawlak

   • ndb2010 said

    W Sopocie jakoś się dogadali. Smoleńsk sie im udał. stawiam na niemiecki.

    pozdrawiam

   • Andre said

    @ Pro Publico Bono
    Jest mi jeszcze bardziej przyjemnie konwersować z Tobą, gdyż…… ja jestem JAKI jestem 🙂

   • @ Ndb @ Andre & @ co.
    Swieta milosci kochanej ojczyzny
    Czuja cie tylko umysly poczciwe…

    J.E. ks. biskup Ignacy Krasicki

  • Andre said

   Czy to jest przypadkiem Umowa do 45 r gwarantująca dostarczanie gazu do europy z uwzględnieniem NORD STREAM.
   Do fachowców:
   CZY NORD STREAM LEŻY (LUB JEST W PRZESTRZENI ) POLSKIEGO OBSZARU TERYTORIALNEGO??

 21. Jane Burgermeister:
  „…Signs on a bridge in Oswiecim (Auschwitz), Poland, have sparked fears that the government is preparing for the mobilisation of military forces – for a war?…”
  http://www.faktyoswiecim.pl/fakty/89-aktualnosci/3885-owicim-znaki-dla-transportow-wojskowych-na-mocie-jagielloskim
  [czy to jakiś głupi żart, czy traktować ku przestrodze??

  http://www.niepoprawni.pl/blog/2386/katastrofa-w-smolensku-%E2%80%93-kto-co-klamie-i-dlaczego
  „…Szef zespołu ds katastrofy smoleńskiej, Antoni Macierewicz , skomentował doniesienia gazety „Wprost”, z których wynika, że w chwili tragedii poseł PSL, Leszek Deptuła, dzwonił do żony. „Te dźwięki mówią o rozpadającym się samolocie w powietrzu, a nie na ziemi”, brzmi jego opinia….”

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101102&typ=po&id=po01.txt
  „…..W pierwszej połowie grudnia, w jednej z najbardziej reprezentacyjnych sal Parlamentu Europejskiego w Brukseli, odbędzie się tzw. public hearing, czyli wysłuchanie publiczne, poświęcone rosyjskiemu śledztwu w sprawie katastrofy na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj. Inicjatorami akcji są posłowie PiS działający w PE pod szyldem Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Pomysłodawcy mają nadzieję, że szczególnym gościem spotkania będzie Zuzanna Kurtyka…..”

 22. Aśka said

  http://antydziad.salon24.pl/245806,wyplywaja-jednak-dowody-udzialu-tuska-w-zbrodni-smolenskiej

 23. http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/m-wassermann-nie-chcemy-pieniedzy-premier-nas-obrazil,1552575,6911
  „….Premier nie mógł nas bardziej urazić i obrazić – tak piątkową wypowiedź Donalda Tuska komentuje Małgorzata Wassermann. Premier zasugerował, że rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej chcą się z nim spotkać ws. roszczeń finansowych…..”

  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/macierewicz-o-decyzji-prokuratury-bulwersujaca,1552873,6911
  „….Szef zespołu ds. katastrofy smoleńskiej uważa ponadto, że informacje, które pojawiały się w tych mediach i we wtorkowym „Wprost” mają charakter „zmasowanego ataku” na jedną z ofiar katastrofy, dowódcę Sił Powietrznych, gen. Andrzeja Błasika…..”

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101103&typ=po&id=po03.txt
  „….Rosyjskie media z uwagą prześledziły doniesienia tygodnika „Wprost” na temat smoleńskiego śledztwa i zareagowały natychmiast, pisząc, że winnym tragedii był śp. gen. Andrzej Błasik. Były dowódca naszych sił powietrznych jest przez Rosjan nazywany „szalonym” i „skandalistą”…..”

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101103&typ=po&id=po02.txt
  „….Spreparowany przez tygodnik „Wprost” materiał ……. W efekcie zaprezentowany materiał stanowi kolejną cegiełkę w serwowanym Polakom i opinii międzynarodowej od chwili katastrofy scenariuszu mówiącym o rzekomych naciskach na załogę Tu-154M, winie pilotów oraz gen. Andrzeja Błasika…….Jest za to przemilczana informacja o tym, że za sterami, na miejscu drugiego pilota, siadał obecny dowódca Sił Powietrznych gen. Lech Majewski. Dlaczego ta informacja została przeoczona przez dziennikarzy?……Pomija się kwestię dotyczącą nieodzyskanych dotąd terminali BalckBerry należących do gen. Franciszka Gągora i gen. Andrzeja Błasika…..”

  Wydaje sie, że bardzo błykotliwa wypowiedz pana Antoniego M. o miejscu katastrofy w powietrzu, nieżle „namieszała” prokuraturze. A więc DZWONIŁ CZY NIE DZWONIŁ p.DEPTUŁA

  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/rmf-posel-nie-dzwonil-do-zony-z-pokladu-tu-154,1552918

 24. Nie jestem zwolenniczką tak radykalnych rozwiązań, [plunięcie – to rozwiązanie siłowe]
  http://www.niepoprawni.pl/blog/1566/jak-nie-naplulem-w-twarz-na-razie-minister-kopacz

  Jeszcze jedna ciekawostka: „Sensacyjne ustalenia: Ryszard C. nie był u Niesiołowskiego”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sensacyjne-ustalenia-Ryszard-C.-nie-byl-u-Niesiolowskiego,wid,12818428,wiadomosc.html?ticaid=1b2df&_ticrsn=5

 25. http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101104&typ=po&id=po01.txt
  „….Oficerowie BOR: W centrum pogorzeliska na Siewiernym stała wielka metalowa skrzynia przypominająca wyglądem szafę pancerną. Pilnowali jej rosyjscy żołnierze…..”

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101104&typ=po&id=po42.txt
  „….Rosjanie „odczytali” nawet frazy, których nie było
  „ILS niestety nie mamy” nie było na taśmie..”
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101104&typ=po&id=po41.txt
  „….
  Wczoraj gen. Andrzej Błasik, dziś wysokościomierz i piloci. Rosja nie ma sobie nic do zarzucenia w sprawie śmierci Lecha Kaczyńskiego i katyńskiej delegacji. Winni są Polacy i… usterka samolotu oraz to, że załoga korzystała z radiowysokościomierza zamiast z wysokościomierza barometrycznego. Taki ton relacji dominuje w rosyjskiej prasie. …”

  http://www.rp.pl/artykul/559029-Dlaczego-Rosjanie-cieli-wrak-tupolewa.html
  „… mec Rogalski…Dlaczego Rosjanie cięli wrak tupolewa…”

  • ndb2010 said

   z tymi nowymi frazami, niezłe. ja nie ma watpliwości ze zapisy zostaly sfałszowane.
   pozdrawiam

   • max said

    Analizujac stenogramy bylem pewien ze fraza dotyczaca ILS jest spreparowana. Samo powiedzenie ILS-a niestety nie ma jest jak gdyby wyrwane z kontekstu i nieprzystajace do dzialania pilotow. Bo przeciez aby stwierdzic czy jest ILS piloci musieli by zobaczyc wskazniki naprowadzania na wyswietlaczu EADI. Ale przedtem trzeba wprowadzic czestotliwosc lokalizera i kurs pasa. A skadby mieli miec ta czestotliwosc ? Czy pytali sie o nia przez radio ? Rzekomo nie. A moze zostala ona wprowadzona podczas poprzedniego lotu ? Jezeli tak to niesadze aby przeszli nad tym do porzadku dziennego i stwierdzili w tak zla pogode jaka sugerowano nie ma to nie ma.

   • dadus said

    A ja tak się zastanawiam…:- TU 154 ma rozpietość skrzydeł około 38 mb, na niewielkiej wysokosci urwał kawałek skrzydła, i jeszcze mógł się obrócic kołami do góry… Czyli biorąc pod uwagę 19 mb jednego skrzydła, to obrót ten powinien nastąpić na wys. conajmniej 20 m !!! A przecież duzo wczesniej miał „uderzyć” skrzydłem w brzozę na jiższej wysokości, gdzie był ten kawałek skrzydła… To się „KUPY” nie trzyma…

 26. http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101105&typ=po&id=po01.txt
  „…Na notatce sporządzonej 13 stycznia przez Agnieszkę Wielowieyską, dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dotyczącej potwierdzenia faktu obecności Donalda Tuska 10 kwietnia w Katyniu widnieje pieczęć i podpis ministra Tomasza Arabskiego: zaakceptowane…..to Tomasz Arabski uzgodnił z szefem kancelarii Putina, iż rosyjski premier przyjedzie do Katynia 7 kwietnia…..”

  http://www.rp.pl/artykul/559562-Rosjanie-kasowali-dane-z-aparatow-.html
  „….
  Według portalu Niezależna.pl z opinii ABW sporządzonej 13 lipca wynika, że doszło do ingerencji w oprogramowanie aparatów fotograficznych, a nawet do niszczenia danych. Miało to mieć miejsce kilka dni po katastrofie, gdy sprzęt był w rękach Rosjan.

  Według biegłego specjalisty od bezpieczeństwa teleinformatycznego z ABW ingerencja ta mogła nieodwracalnie zatrzeć ślady wcześniejszych modyfikacji. W kilku aparatach zapisane na nich zdjęcia przeglądano i modyfikowano m.in. 11 i 16 kwietnia. W jednym z aparatów – marki Sony – wykryto zainstalowany 12 kwietnia około godz. 16.30 plik zdravoo.exe, który jest wirusem komputerowym…..”

  Dla przypomnienia:
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101105&typ=po&id=po42.txt Minister zdrowia Ewa Kopacz, 65. posiedzenie Sejmu, 29 kwietnia 2010 roku:…. ”
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101105&typ=po&id=po02.txt
  „….na smoleńskiej wieży kontroli lotów były co najmniej cztery, a nie – jak do tej pory informowano – trzy osoby
  Czwarta osoba na „Korsarzu”….”
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101105&typ=po&id=po21.txt
  „…Pilot rządowego Jaka-40 kpt. Artur Wosztyl: Rosjanie powiedzieli mi, że nie dostanę zgody na start, bo jest zamknięta granica państwowa Federacji Rosyjskiej
  Rosjanie zatrzymali ministra ….”

 27. Magda said

  Zajrzałam sobie na smoleńskie forum i ,ku mojemu zdziwieniu, tam wciąż toczy się dyskusja na temat katastrofy.
  Jeden z forumowiczów wkleił fragment ułożonego przez siebie stenogramu.W/g tego forumowicza ostatnie sekundy lotu wyglądały tak:

  04.13.29 КВС: Горизонт, эшелон перехода, давление 765 установить
  КВС: Закрылки 28
  ВП: на 28, режим 7-5
  ШТ: Закрылки выпускаются синхронно, стабилизатор перекладывается, табло мигает
  04.17.42 Д: 254, удаление 9, на курсе, подходите к глиссаде
  КВС: закрылки 45 (одновременно с информацией диспетчера)
  04.17.45 КВС: 254, понял (накладка на информацию штурмана о выпуске механизации)
  04.17.45 ШТ: стабилизатор перекладывается, предкрылки выпущены, подходим к глиссаде
  04.18.00 ШТ: скорость 275, на курсе, на глиссаде
  04.18.19 ШТ: до торца 6, на курсе, на глиссаде, скорость 270
  04.18.30 Д: 254, удаление 5, на курсе, на глиссаде, готовность к посадке?
  04.18.41 КВС: 254, в глиссаде, шасси выпустил, к посадке готов, стабилизатор+
  04.18.46 Д: 254 – дальний, на курсе, на глиссаде, посадку разрешаю
  04.18.52 ВП: загружатели?
  04.18.53 ШТ: Закрылки 45 выпущены, 5.5, загружатели отключены. Табло „Взлет-посадка” горят
  04.19.01 Б: фары впущены
  04.19.05 ШТ: скорость 280 на курсе, на глиссаде
  04.19.13 ШТ: скорость 270, глиссада немножко ниже
  04.19.20 ШТ: 110, оценка! Скорость 270
  04.19.23 ШТ: 100 метров, скорость 270
  ШТ: предел!
  КВС: 80 метров, решение? Полоса по курсу
  ВП: садимся!
  Д: 254 правее 20 (накладка информации диспетчера на внутреннюю связь)
  04.19.32 КВС: полоса где?
  КВС: полоса то где?
  04.19.39 ШТ: 50
  ШТ: 40
  ШТ: 30
  КВС: держи
  04.19.41 ШТ: 20
  ВП: что держать?
  КВС: (на держи) или (я держу)
  Где?
  ШТ: 2
  (04.19.43.6 момент касания – конец записи)
  http://www.forum.smolensk.ws/viewtopic.php?f=74&t=48375&start=37220

  Dlaczego podają takie godziny?

 28. Magda said

  BOR zawiadomiło prokuraturę o zaginięciu broni funkcjonariuszy, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.
  http://www.niezalezna.pl/artykul/gdzie_jest_bron_bor_owcow_/41024/1

 29. „..Grupa ITI złożyła do warszawskiego sądu rejonowego prywatny akt oskarżenia przeciw szefowi Służby Kontrwywiadu Antoniemu Macierewiczowi, zarzucając mu m.in. pomówienie. A. Macierewicz stwierdził, że ITI stworzone zostało na Polecenie Czesława Kiszczaka oraz następnych komunistów oraz zostało przez rząd sfinansowane. Jak wiemy ITI przegrało w Sądzie…”
  http://www.globalnaswiadomosc.com/jakpowstalotvn.htm

 30. http://fakty.interia.pl/swiat/news/sad-kazal-ujawnic-slowa-putina-bylo-o-polsce,155717
  „…W jednym z fragmentów Putin mówi o „obstrukcji” Polski w sprawie Nord Stream….”

 31. Aja said

  „Profesor Mirosław Dakowski poinformował nas, że wczoraj tj. 9.11. zeznawał przez dwie godziny w Prokuraturze Wojskowej na Nowowiejskiej w Warszawie. Sama treść zeznań jest oczywiście tajna, jednakże Profesor przekazał nam do wykorzystania złożone przez niego materiały dodatkowe. Jednocześnie zachęca do składania doniesień w prokuraturze w oparciu o prezentowane poniżej materiały…”

  więcej na stronie:
  http://www.blogpress.pl/node/6473

  (analizy,obliczenia,komentarz)

 32. http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/11/10/rozpoczela-sie-wojna-ludzi-z-globalistami/- pisała o tym Jane Burgermeister na Case Flu

 33. http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/jakie-sa-warunki-rosji-putina,1554823,3439
  „…Mentalność ta sprowadza się do szkolenia w oszukiwaniu przeciwnika, a nawet w posługiwaniu się narzędziem, do którego rosyjskie władze odwołują się okazjonalnie – chodzi o zabijanie przeciwników, bo przecież do tego także sprowadzała się (między innymi) „technika operacyjna” KGB i GRU…. Szokujące były słowa Radosława Sikorskiego, opublikowane w „Gazecie Wyborczej” z 30 sierpnia 2009 roku, w których stwierdził, że Rosja jeszcze nigdy nie była tak demokratyczna i tak zbliżona do ideałów zachodnich jak w tym momencie….” – wywiad z prof. Andrzej Nowak – historyk, publicysta, sowietolog, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Arcana”.

 34. http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/3956/kolacja-z-szefem-ukrainskiej-bezpieki
  „….Jak dowiedział się TVP Info – w ubiegły wtorek Michał Kamiński i Paweł Kowal zjedli kolację z szefem ukraińskiej służby bezpieczeństwa Walerijem Choroszkowskim. Niezależna.pl sprawdziła, że w maju 2010 r. Choroszkowski podpisał z FSB porozumienie pozwalające Moskwie na umieszczenie rosyjskich agentów wywiadu na Krymie….}

 35. JWS said

  O czym i z kim rozmawiał Arabski w Moskwie w marcu.
  http://niezalezna.pl/artykul/co_ustalal_arabski_w_moskiewskiej_restauracji_/41531/1

 36. „… Administracja USA jest wdzięczna Polsce za poparcie traktatu rozbrojeniowego START z Rosją i jest skłonna do różnych kompromisów – uważa szef MSZ Radosław Sikorski….”
  http://www.rp.pl/artykul/566904_START-za-wizy-dla-Polakow-.html

 37. Neo36 said

  Witam

  Wlaśnie zaczęła działać machina cenzorska wczoraj zablokowali konto OHV z analizą filmu 1.24 na Salonie24. Treść została „ukryta” jak to napisali z „… społecznie trudnych do zaakceptowania treści …” a dzisiaj widnie tylko komuniat: „404
  strona o podanym adresie nie istnieje”.

  Pzdr.

 38. JWS said

  Jaki związek ma Smoleńsk z wyborami samorządowymi ?
  http://wybory.onet.pl/samorzadowe-2010/aktualnosci/,1,3792216,aktualnosc.html

 39. http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101124&typ=po&id=po10.txt prof. Piotr Kruszyński
  „…Polski kodeks postępowania karnego nie przewiduje takiej możliwości, aby materiały z akt śledztwa wyłączać, unieważniać albo uznać je za niedopuszczalne. …”
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101124&typ=po&id=po13.txt
  „…Proszę sprawdzić, kto kierował urzędem, który w latach 60. finansował i nadzorował projekt Tu-154? Czy to nie jest czasem ta sama dama w mundurze generała, która i teraz nadzoruje prace MAK – Tatiana Anodina?
  MAK dostał od Samary 25 milionów dolarów…..”

 40. Magda said

  „- Największe znaczenie ma tu oczywiście ten, kto remontował, bo przecież przez lata wpakował 25 milionów dolarów w komisję badającą przyczyny katastrofy, przedpłacając zgodnie z taryfikatorem urzędowym za pożądane certyfikaty na swoje lotnicze produkty i usługi. A jest to przyjaciel premiera Putina – szefa rządowej komisji badającej przyczyny katastrofy, biznesmen Oleg Deripaska, wykonawca wątpliwego remontu Tu-154M w Samarze, pod chmurką, na śniegu. Proszę też sprawdzić, kto kierował urzędem, który w latach 60. finansował i nadzorował projekt Tu-154. Czy to nie czasem ta sama dama w mundurze generała, która i teraz nadzoruje prace MAK – Tatiana Anodina? Ano tak.”
  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=108731

 41. „..Już niedługo kazania, które mają zostać wygłoszone podczas Mszy św. z udziałem prezydenta RP, będą musiały zostać najpierw zweryfikowane, a może nawet napisane, przez służby prasowe Bronisława Komorowskiego. Prezydentowi nie spodobała się homilia, którą 11 listopada, w Święto Niepodległości, w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie wygłosił administrator Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ksiądz prałat pułkownik Sławomir Żarski. Komorowski dał temu wyraz, besztając publicznie po Mszy św. ks. Żarskiego. Osoby będące świadkami zdarzenia są zszokowane zachowaniem prezydenta…” [przypadek psychologiczno-socjolog]
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101125&typ=po&id=po01.txt

  „…Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie uznała, że szyfrant wywiadu wojskowego Stefan Z. nie był dezerterem, i umorzyła śledztwo przeciw niemu. Według niej, przyczyną śmierci chorążego zaginionego w 2009 r. było najprawdopodobniej samobójstwo….”
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101125&typ=po&id=po25.txt

  „…Opancerzona limuzyna z miejscem dla polskiego oficera ochrony obok kierowcy dla premiera Donalda Tuska. I zwykłe auto dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Takie były różnice w podejściu do organizacji obu wizyt w Katyniu 7 i 10 kwietnia tego roku….”
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101125&typ=po&id=po51.txt

 42. „…Jak podkreśla gen. Baraniecki, nie ma możliwości sfałszowania danych z ATM. Potwierdza to też Jajkowski, który dodaje, że polska czarna skrzynka w Tu-154M rejestrowała te same parametry co oryginalne rejestratory rosyjskie oraz dodatkowo parametry kontroli poziomu wibracji silników. Czy polski rejestrator szybkiego dostępu znajdował się podczas remontu tupolewa w Samarze? Na to pytanie nie odpowiedziało nam Dowództwo Sił Powietrznych. Jajkowski tego nie wyklucza, z reguły samoloty trafiają do remontu z pełnym wyposażeniem….”
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101126&typ=po&id=po01.txt

  • JWS said

   szer. Baraniecki takie bajki może wmawiać debilom. Wszystko, co jest zapisane elektronicznie, może być zapisane tak jak pozwalają na to algorytmy. Nawet gdyby ta pamięć była jednokrotnego zapisu, to zawsze można zastąpić ją inną pamięcią jednokrotnego zapisu. Opowiadanie o braku możliwości fałszowania danych w skrzynkach firmy ATM to bajka dla totalnego debila. Byłoby miło gdyby firma ATM pokazała rejestr sprzedanych i zainstalowanych rejestratorów na rosyjskich Iłach-76.

   • Magda said

    Byłoby miło gdyby firma ATM pokazała rejestr sprzedanych i zainstalowanych rejestratorów na rosyjskich Iłach-76.
    … i na ichnich tupolewach.

 43. Andre said

  NIE JESTEŚMY JEDYNYMI KTÓRZY LOGICZNIE MYŚLĄ – NIEZASTĄPIONY Nigel Farage o rozpadającej się Unii Europejskiej!!!

 44. anka said

  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/notatke-o-dobijaniu-ofiar-katastrofy-sfalszowano,1563835

  • JWS said

   Sutenerstwa i kurewstwa ciąg dalszy :
   ,,Szef Agencji Wywiadu poinformował prokuraturę o podejrzeniu sfałszowania notatki Agencji dotyczącej rzekomego dobijania pasażerów samolotu Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem,….”
   Został ostatni element układanki, bardzo niewygodny film śp. Koli. Zaraz okaże się iż takiego filmu nie było. Użycie słowa ,,rzekomego” bez wydania opinii cóż takiego na tym filmie widać i słychać, świadczy już o celowym wmawianiu iż wszystko co się z tym wiąże jest ,,rzekome”.

   • ndb2010 said

    zobaccie jak podkreślają słowa : „rzekomego dbijania” film z „rzekomymi słowami”, z „rzekomymi strzałami”

    To dementi jest tylko po to aby w umsylach ludzi zasiac zwątpienie co do strzałów i słów. Używają słów z podręczników socjotechniki i NLP (czyli manipulacji umysłami)

    tak działa socjotechnika, tak dziala WSI

    jesli to dementują to znaczy ze to jest prawda, były strzaly, były głosy, było dobijanie. inaczej nie stsowali by socjotechniki.

  • Magda said

   Czytamy w niej (pisownia oryginalna, nazwisko pisane jest na różne sposoby): „W trakcie rozmowy ze mną Andriej MEDIEREJ stwierdził, że jest przekonany, że po upadku TU 154 M, a przed włączeniem syren alarmowych widział funkcjonariuszy OMON, którzy biegli wokół wraku samolotu i strzelali. Jego zdaniem wyglądało to jak dobijanie rannych. Andriej MENDIREJ potwierdził gotowość złożenia w tej sprawie szczegółowych zeznań przed polskim prokuratorem. Poprosił również o azyl polityczny w Polsce, twierdząc, że po złożeniu zeznań jego życiu grozić będzie niebezpieczeństwo. Na koniec rozmowy zapewniłem Andrieja MENDIEREJA, że polska prokuratura będzie w stanie zapewnić mu ochronę”.

   Dokument jest opatrzony klauzulą ściśle tajne. Zaznaczono w nim, że ma być przekazany do wiadomości szefa AW gen. Macieja Huni, p. o. prezydenta Bronisława Komorowskiego, premiera Donalda Tuska, prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztofa Bondaryka.

   Według służb notatka została spreparowana. Gen. Hunia zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu fałszerstwa. – Prokuratura zleciła policji prowadzenie śledztwa w tej sprawie – potwierdza „Rz” Monika Lewandowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

   Eksperci, z którymi rozmawiała „Rz” i którzy notatkę widzieli, twierdzą, że osoba, która ją sporządziła, może być związana z tajnymi służbami, o czym świadczy język i sposób ujęcia treści, ale sam dokument prawie na pewno jest fałszywy.

   Zaznaczają, że Rosjanin nie został przesłuchany przez polskich śledczych prowadzących smoleńskie śledztwo. A gdyby notatka była prawdziwa, uruchomiłaby takie czynności.
   http://www.rp.pl/artykul/69745,570084_Kto-falszowal-dokument-o-tragedii.html

   —————————
   komentując te rewelacje tak na szybko:
   1.co to byli za eksperci,którzy stwierdzili,że notatka prawie na pewno jest fałszywa-albo jest fałszywa albo nie-po to powołuje się ekspertów,żeby wyeliminować wątpliwości;

   2.”A gdyby notatka była prawdziwa, uruchomiłaby takie czynności.” a może po prostu tych czynności nie dało się przeprowadzić,bo świadek już nie żył.

   3.wynika z tego ,że autor art. z „Najwyższego czasu” miał dobre źródła.

   • ndb2010 said

    Słusze uwagi, ta informacja o notatce to socjotechnika. Kazdy kto miał na uczelni wykłady na ten temat widzi, że chłopaki z WSI zmieniają rzeczywistośc, nie pierwszy raz i nie ostatni.

    Na szczeście jak to napisał kiedyś znakomicie A.Ścios, spora część społeczeństwa ma już antidotum na kłamstwa WSI.

    To kłamstwo trafi w próżnie bo tych co wiedzą nie pozbawi wiary a tych co nie wiedzą nie pozbawi szans na dowiedzenie się tego w przyszłości.

    Tak więc ta informacja to taka wewnętrzna poczta WSI.

    Panowie, przesadziliście.

 45. Magda said

  fotorelacja z wyprawy za ocean:
  http://www.eastnews.pl/pictures/subject/id/00943127/section/news/lang/en/

 46. anka said

  http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/smolensk–nieznana-relacja-oficera-bor,68588,1

 47. http://wok3.wordpress.com/2010/11/28/another-wikileaks-release/ [video!!!] CZUJ DUCH & mobilizacja

 48. greczyn said

  http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/11/28/dokument-atmosferyczny/
  Bez komentarza

 49. Andre said

  http://wpolityce.pl/view/4360/Oficer_BOR__ktory_byl_na_lotnisku___Wszystkie_nasze_polaczenia_z_tego_czasu__z_tego_miejsca_zniknely_z_telefonow_.html

  • JWS said

   To taki mały bonus w dniu 10.04.2010. Wszyscy operatorzy telefonów komórkowych postanowili zwolnić z opłat za połączenia z okolic Smoleńska. W związku z powyższym wykaz połączeń jest bezużyteczny.

   • max said

    Ale moze to wlasnie „rosyjski partner roamingowy” nie przekazal billingow 🙂 – choc wlasciwie wszystkie polaczenia przychodzace skadby one nie byly sa odnotowywane u operatora nawet z powodu wyliczania oplat tranzytowych.

 50. JWS said

  Dlaczego Rosja ,,kochała” generała :
  http://niezalezna.pl/artykul/_rosja_jest_nieprzewidywalna_mowil_gen_gagor/41925/1

 51. http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101201&typ=po&id=po01.txt
  „….Przez osiem miesięcy po katastrofie rządowego samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie telewizja publiczna nie zrealizowała filmu dokumentalnego poświęconego tej tragedii. Władze TVP blokowały próby zmontowania go przez niezależnych dziennikarzy. Jak ustalił „Nasz Dziennik”, realizację filmu kierownictwo telewizji powierzyło Monice Sieradzkiej. Jest ona znana m.in. z tego, że jako wydawca Wiadomości TVP zleciła reporterom śledzenie prywatnego życia Marty Kaczyńskiej. Dziś ma realizować dokument o śmierci jej ojca i prezydenta RP….”

 52. JWS said

  Rewelacja, winny nie chce się przyznać :
  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/rosjanie-wykluczyli-zamach-jako-przyczyne-katastro,1,4013903,wiadomosc.html

 53. max said

  „Jestem w stu procentach pewna, że polski wypadek jest poza rozporządzeniem” – powiedziała Kearns. W rozumieniu KE był to lot wojskowy, bo „samolot był prowadzony przez wojskowe siły powietrzne”.

 54. http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101204&typ=po&id=po08.txt
  Tuska pogrąży śledztwo, nie kryzys – Z posłem Ludwikiem Dornem, byłym marszałkiem Sejmu,……
  „….. – Słynne spotkanie w Samarze komisarza Manuela Barosso i kanclerz Angeli Merkel z Władimirem Putinem, na którym w imieniu UE postawiono sprawę narzuconego przez Rosję embarga na import polskiego mięsa, spowodowało na Kremlu wstrząs. Wyegzekwowanie przez Lecha Kaczyńskiego od przywódców UE solidarności europejskiej było więc jego wielkim kapitałem….i ten kapitał został przez rząd Donalda Tuska zmarnowany. Bo dzięki zaangażowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, premiera Jarosława Kaczyńskiego i przy wszystkich błędach szefowej MSZ Anny Fotygi w Rosji pojawił się respekt przed Polską. Na Kremlu mieli świadomość, że „oni mogą nam wyciąć taki numer, za który ciężko zapłacimy”, więc „lepiej się z nimi ułożyć”. Po czym przyszedł rząd Tuska i pan prezydent Komorowski, który z Rosją za wszelką cenę chce się ułożyć. Tylko jak się okazuje, nic za to nie mamy w zamian. A do tego pozycję naszego kraju dezawuuje śledztwo smoleńskie. Zasadniczo sytuacja międzynarodowa zmieniła się na niekorzyść Polski. Dla USA ważniejszy niż Europa jest obszar Pacyfiku i środkowa Azja. A tam głównymi graczami są Chiny, Rosja i Indie. I nie będzie już powrotu do takich relacji polsko-amerykańskich, jakie pamiętamy z czasów prezydentury GeorgeŐa Busha, nawet jeśli w następnych wyborach Baracka Obamę pokona kandydat republikański. Stąd zarzut do premiera Donalda Tuska i ministra Radosława Sikorskiego, którzy przeciągając negocjacje nad porozumieniem SOFA sankcjonującym warunki obecności żołnierzy amerykańskich w Polsce, ułatwili administracji Obamy wycofanie się z projektu budowy tarczy antyrakietowej w Polsce…..”
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101204&typ=sw&id=sw02.txt
  „… Prokurator generalny Andrzej Seremet nie weźmie udziału w wysłuchaniu publicznym, które odbędzie się 7 grudnia br. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli…Jak na razie nie wiadomo też, czy do Brukseli przyjedzie płk Edmund Klich z Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, bo jak zauważył w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”, jego obecność zależy od tego, czy dostanie od swoich przełożonych zgodę na wyjazd. – Na razie jednak żadnych informacji w tym względzie nie otrzymałem – dodaje polski akredytowany przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym w Moskwie (MAK)…” [przyp. własny: E. Klicha skreslono, jak mówi– nie bez powodu z listy wykładowców Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie]

 55. „……”Ten lud widzę cały chory…”

  – pisał Juliusz Słowacki w „Śnie srebrnym Salomei”. Krajem szarpały wtedy straszliwe rzezie na Kresach. Dziś Kresów nie ma i – chwała Bogu – rzezi też nie. Za to w majestacie rządowym usiłuje się stawiać pomniki (z krzyżami!) krasnoarmiejcom, którzy w 1920 r. szli nie tylko rozwalić „pańską Polskę”, ale po jej trupie – dobrać się do Europy. Czyni się to najwyraźniej ku pognębieniu serc i polskiego ducha. To robi „postępowy” rząd i prezydent……”

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101206&typ=my&id=my12.txt [Wraca upiór PRL-u]

  • Andre said

   Napisałaś: „Dziś Kresów nie ma i – chwała Bogu (…)”
   Dziwię się,ze tak łatwo przechodzisz nad strata POLSKICH KRESÓW.
   To przecież cześć historii Rzeczypospolitej, cześć jej jestestwa, TO PRZECIEŻ POLSKA!!!!!
   Tu zgody ze mną nie ma , a nie chcę Cię „wciągać na czarną listę”
   LICZĘ NA SPROSTOWANIE!!!!

   • Witam @Andre,
    [jesteś w gorącej wodzie kąpany!], jak dla mnie za duzo wrażeń w ostatnim czasie, dlatego gwoli sprostowania wklejam cały artykuł z Naszego Dziennika. I proszę zwracaj uwagę na cudzysłów, jego początek i koniec. Zawsze wklejam cytaty, które mnie wydają się kontrowersyjne, zakłamane, bądż te na które trzeba zwrócić uwagę – odnieść się do nich. Nie można przecież w sposób bezkompromisowy wszystkiego przyjmować. Wielu z Polaków jest ogłupionych tym, co piszą spolegliwi dziennikarze, jeżeli na tym blogu nie będziemy ripostować takich info,to okaże się, że goście blogu Ndb przyjmą te infa jako aksjomat.
    W tym przypadku akurat tak nie było, jakoś podświadomie połączyłam słowa Słowackiego z tym co kiedyś mówił DT, a co mnie osobiście zabolało. Kiedyś wybrałam Polskę z jej „zaściankowością” i jak nikt ponoszę konsekwencje tego wyboru z jej „zachwianym” wymiarem sprawiedliwości, z ukonstytuowaną korupcją (duzo by o tym mówić).
    Mam nadzieję, że żółtej, tym bardziej czerwonej kartki nie dostanę, nie mówiąc o eliminacji z blogu! A artykuł warto przeczytać, bo jest dla mnie przynamniej przejmująco smutny ! [Tyle wyjaśnień- pozdrawiam i jeszcze raz pozdrawiam]
    PS. odwiedz -grypa666- i zobacz co się dzieje. Puzzle się układają, ale co z tym dalej zrobić, gdy NIKT nas nie chce słuchać!!!!!

    „…Wszystkie polskie rządy po 1989 r. – poza rządami Jana Olszewskiego i Jarosława Kaczyńskiego – stroiły się w piórka modernizatorów, będąc w istocie cichymi restauratorami starego reżimu
    Wraca upiór PRL

    Upiór wstał. Ma czerwone oczy. Już nie przesłania go komunistyczna flaga, ale miarowe, ogłupiające migotanie reklamowych neonów. Migocą puby, markety. Upiór nazywa się PRL. Historia zatoczyła koło. Po wyborach 1989 r. „dostaliśmy” Wojciecha Jaruzelskiego („wasz prezydent”) i Tadeusza Mazowieckiego („nasz premier”). Jak się zaczęło – tak się kończy. Bo że coś się kończy, to oczywiste. Ale co dalej? Jaki naród utrzyma się przy życiu na ruinach?

    Od schyłku lata 1980, kiedy rządy PZPR zostawiały po sobie ruiny i zgliszcza – nie było gorzej. Zniszczono wszystko, co było do zniszczenia – wysprzedano stocznie, dumę i kolebkę „Solidarności”, krajowy przemysł praktycznie nie istnieje, w pośpiechu wyprzedaje się ostatki majątku narodowego, aby pokryć horrendalne zadłużenie kraju, nadciągają drastyczne podwyżki podatków, wzrost cen i kosztów utrzymania. Na dnie Bałtyku powstaje rura gazowa, całkowicie uzależniająca nas od Rosji. Perspektywy demograficzne zostały zlekceważone przez rząd Platformy Obywatelskiej – planuje się likwidację tzw. becikowego. Nawet umrzeć przyzwoicie w Polsce nie będzie można – rząd drastycznie zmniejsza zasiłek pogrzebowy. Cenzura zniesiona w kwietniu 1990 r. (po pół roku rządu Tadeusza Mazowieckiego!) wraca kuchennymi drzwiami. Usuwa się z pracy „niesłusznych politycznie” dziennikarzy, szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji szantażuje nadawcę społecznego – Radio Maryja – odebraniem koncesji. W sprawie największej tragedii narodowej – katastrofy smoleńskiej, kompromitacja jest pełna. Wasalizm wobec Rosji, nieustanne okłamywanie społeczeństwa co do „niezwykłej współpracy” z Moskwą w sprawie śledztwa nie przyniosły oczekiwanych skutków. Dziś wychodzi na jaw (kto wcześniej nie widział), jak traktują nas Rosjanie. Mentalna i moralna degrengolada elit sięgnęła nadiru.
    A wszystko to wzięło się z pozorowanej transformacji ustrojowej. Trzeba sobie raz jeszcze powiedzieć jasno – Okrągły Stół nie był triumfem demokracji, był triumfem restauracji. Najbardziej zachowawcza część tzw. opozycji (reformatorzy komunistycznego systemu), przy udziale paru naiwnych, by inaczej ich nie nazwać, porozumiała się z komunistami na temat „reformy”. Tak aby nikomu z byłych właścicieli PRL nic złego się nie stało. Nomenklatura, uwłaszczająca się już od czasów Mieczysława Rakowskiego, teraz uzyskała na to pełne przyzwolenie. Bodaj na łamach „Tygodnika Powszechnego” Jerzy Surdykowski wprost głosił: „uwłaszczyć nomenklaturę”. No i uwłaszczyli się, stosowna poprawka do ordynacji wyborczej po pierwszej turze wyborów 1989 r. pomogła im też pozostać przy władzy. A z inspiracji Adama Michnika dostaliśmy Wojciecha Jaruzelskiego („wasz prezydent”) i Tadeusza Mazowieckiego („nasz premier”). Jak się zaczęło – tak się kończy.

    Potiomkinowska wieś

    Zmienić, aby nic się nie zmieniło – wydaje dziś swoje zgniłe owoce. Tak, krajobraz wcale nie wygląda tak źle – ileż mamy banków, aptek, marketów, jak kolorowo się zrobiło. To, niestety, tylko fasada z tektury, niczym potiomkinowska wieś. Kiedy się spojrzy na dane gospodarcze, stopień bezrobocia, niszczejącą infrastrukturę (kolej, drogi) – ogarnia rozpacz. A ten potworniejący z każdym dniem krajobraz grzeje się w słońcu najbezczelniejszej, najbardziej kłamliwej (od czasów Gierka takiej nie było) PO-wskiej propagandy sukcesu, okrzykniętej mianem PR. Nie było też w ciągu ostatnich 20 lat rządu równie złego, rządu leni, kłamczuchów i nieudaczników. Zatroskanych – czego bynajmniej nie kryją – wyłącznie słupkami sondaży. Polityka jako działanie na rzecz dobra wspólnego jest im obca. To nie pierwszy zły rząd od 20 lat, ale ten miał nieszczęście potknąć się na imponderabiliach katastrofy smoleńskiej. Okazało się nagle, że spora część społeczeństwa ma jeszcze w sercu patriotyzm, honor, godność narodową. Niestety, manifestacje pod krzyżem w Warszawie dziś nie wystarczą. Trzeba sobie zadać podstawowe, trudne pytania – co się stało z Polską? Dlaczego wpadła w ręce geszefciarzy?
    Otóż pierwsza i najważniejsza odpowiedź jest taka: od 20 lat nie mieliśmy żadnej politycznej wizji Polski, koncepcji, jak nasz kraj ma wyglądać po sławetnym 4 czerwca 1989 roku. Czciliśmy Jana Pawła II, ale wnioski płynące z jego nauki, z nauki społecznej Kościoła pozostawiliśmy „czerwonym” i „różowym”. Czy to przypadek, że na czterech dotychczasowych prezydentów kraju trzech było agentami tajnych służb? Czy można było oczekiwać wizji państwa od wieloletniego sowieckiego janczara, od rozdętego pychą „z chłopa króla”, od miglanca, który czerwony krawat zamienił na błękitny i tańczył taniec filipiński na polskich grobach? A rządy? Albo przeciętniacy, albo sterowani z „tylnego siedzenia” pseudopolitycy bez wyobraźni. Niech mi ktoś pokaże, co mieli do powiedzenia o Polsce w swoich ważnych publikacjach: Jerzy Buzek, Hanna Suchocka, Leszek Miller, Waldemar Pawlak, Marek Belka? Co mogą przeciwstawić dorobkowi myślowemu Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Eugeniusza Kwiatkowskiego? Czym mogą się dopisać do polskiej myśli politycznej XX wieku, po Janie Pawle II?
    W imię jakiej Polski nami rządzili i rządzą nadal? Polska od 20 lat dryfuje, wyzbyta jakiejkolwiek własnej koncepcji politycznego i społecznego istnienia, ot, kolebie się od Unii do Moskwy, od Berlina do Moskwy i z powrotem. A przyczyna tego nieostatnia – Naród zatracił instynkt samozachowawczy, odebrano mu skutecznie wszelkie poczucie obywatelskiej odpowiedzialności za stan państwa, „instynkt propaństwowy”, odebrano mu prawo do dumy z bycia Polakiem. Różni „mędrcy”, głównie z „Gazety Wyborczej”, nad tym się trudzili i trudzą nadal. Dwa rządy: obalony 4 czerwca 1992 r. rząd Jana Olszewskiego i rząd Jarosława Kaczyńskiego, miały jakąś wizję Polski. Warto tu przypomnieć, że gdyby nie przytomność umysłu Jana Olszewskiego, prezydent Wałęsa był gotów podpisać w Moskwie zgodę na „firmy” polsko-rosyjskie w miejscu likwidowanych sowieckich baz! Świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński – jako jedyny z polskich prezydentów po 1989 r. – miał polityczną wizję Polski, nawiązującą do jagiellońsko-prometejskiej idei Piłsudskiego. Ta wizja prezydenta, całkowicie zaszczutego przez PO i usłużne media, właściwie się do świadomości społecznej nie przebiła. W fundamentalnej sprawie obrony Gruzji pozostały obrzydliwe zwischenrufy Bronisława Komorowskiego: „Jaka wizyta, taki zamach”, haniebne w ustach każdego człowieka, a cóż dopiero polityka, podobno polskiego.
    Rząd Donalda Tuska jest ewenementem – robi wszystko, co dla Polski najgorsze i ma „słupki”. Jest to bez wątpienia efekt zamiany pojęć, dokonującej się w post-PRL od początku. To, co najbardziej zachowawcze – „transformacja” przeprowadzona w imię interesów nomenklatury, nie Narodu, bynajmniej zostało nazwane „postępowym”, modernizacyjnym – a jakże. Przy niskiej świadomości społeczeństwa (jedna książka na rok!) można dalej uprawiać zabawę pod pozorami rządzenia. Wprowadzać każde głupstwo płynące z molocha brukselskiego, ulegać każdemu dyktatowi Berlina i Moskwy. A trzeba powiedzieć bez ogródek – wszystkie polskie rządy po 1989 r. – poza rządami Jana Olszewskiego i Jarosława Kaczyńskiego – stroiły się w piórka modernizatorów, będąc w istocie cichymi restauratorami starego reżimu. Szkodnikami interesu narodowego. W zmienionych szatkach. Dziś klincz jest nieprawdopodobny – samotne PiS niewiele jest w stanie przeforsować, bo PO ma w ręku wszystko: rząd, prezydenta, media.
    Polska nigdy nie będzie demokratycznym krajem, jeśli ta przebieranka restauratorów za „postępowców” nadal się utrzyma, co więcej – nigdy nie będzie krajem nowoczesnym. Na miarę swojej realnej wielkości. Na miarę dumy każdego Polaka.

    „Ten lud widzę cały chory…”

    – pisał Juliusz Słowacki w „Śnie srebrnym Salomei”. Krajem szarpały wtedy straszliwe rzezie na Kresach. Dziś Kresów nie ma i – chwała Bogu – rzezi też nie. Za to w majestacie rządowym usiłuje się stawiać pomniki (z krzyżami!) krasnoarmiejcom, którzy w 1920 r. szli nie tylko rozwalić „pańską Polskę”, ale po jej trupie – dobrać się do Europy. Czyni się to najwyraźniej ku pognębieniu serc i polskiego ducha. To robi „postępowy” rząd i prezydent.
    Katastrofa smoleńska trochę nas obudziła, odnaleźliśmy zapomniane symbole – patriotyzmu, honoru. Ale z symboli żyć się nie da. Mówimy często, jak niezwykłym patriotyzmem wykazał się Naród Polski w II wojnie światowej, jaką daninę zapłacił – daremnie – za wolność kraju. Tak, tamta młodzież była wychowywana w duchu patriotyzmu, czci dla powstań, legionowego czynu, szacunku i miłości dla własnego kraju i państwa. Ale nie tylko – każdy z tamtych młodych mógł być nie tylko świadom znaczenia historii i jej wielkich symboli, on mógł być dumny, że jest Polakiem także z tej racji, że w odzyskanej cudem Ojczyźnie mógł z sukcesem pracować na jej chwałę i swoją dumę. Mógł budować Centralny Okręg Przemysłowy i Gdynię, polski samochód i polskie samoloty „Łoś” i RWD, architekturę Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W swoim świadectwie polskiej tożsamości i dumy mógł wypisać takie właśnie fakty. A w sferze kultury? Miał Juliusza Kadena-Bandrowskiego i Stefana Żeromskiego, Zofię Nałkowską i Marię Dąbrowską, Witkacego i Czesława Miłosza, Karola Ludwika Konińskiego, Leona Schillera, Wacława Radulskiego, Juliusza Osterwę, Andrzeja Pronaszkę, wspaniałe rzemieślnicze projekty „Ładu”.
    Jaką dumę z dzisiejszych dokonań i swojego w nim udziału, jaki fundament patriotyzmu podsuwa młodym Tuskowa Polska? Spustoszony przemysł stoczniowy, absolutną dewastację kultury? Słowa Bronisława Komorowskiego o tym, jakoby dźwigi (martwych!) stoczni miały być symbolem naszej wolności na miarę amerykańskiej „statuy wolności” – to już nie jest kpina. To absolutna aberracja umysłowa.
    Co może być dziś przedmiotem dumy młodego Polaka? Martwe stocznie, zalane kopalnie, rozsprzedany dobytek narodowy? Do czego mógł przyłożyć rękę jako świadomy obywatel?
    A w kulturze? Kogo się dziś promuje, nieświadomego swojej tożsamości półgłówka, który polską flagę nurza w psich ekstrementach? Albo „artystów” z Bożej łaski, kiepskich nie tylko z nazwiska odtwarzanych w serialu postaci, ale i własnej postawy? Różne artychy prześcigają się w dorabianiu klasykom – od Szekspira po Sienkiewicza – wulgaryzmów własnego pióra, najprymitywniejszych obscenów i seksualnych dewiacji (imię ich rzesza – Kleczewska, Zadra, Klata etc). W malarstwie gwiazdami są Kozyry i Nieznalskie, zwykłe, łase na poklask skandalistki. Nie miejmy złudzeń, jesteśmy na dnie: beztalencia, braku smaku (i słuchu), tandety pseudokabaretowej.
    Jak ma więc patrzeć na świat dzisiejszy młody człowiek: przez martwe okno stoczni w Gdyni? Nie, on patrzy przez okienko telewizora, TVN, Polsatu. On nigdy nie widział, jak widywali obywatele miasteczek II RP, za sprawą społecznikowskich objazdów Osterwy – prawdziwego teatru. Taki mu się buduje świat wartości. Karmienie z jednej tuby.
    Po 1989 r. Polskę dotknęły dwie klęski: restauracja komuny pod zmienionym szyldem i zalew kulturowego śmiecia z Zachodu. Już cytowany tu Słowacki pisał: „pawiem narodów byłaś i papugą”. I to zostało. Wieczni „ubodzy krewni”. I to kogo? Jednego z najwspanialszych, najświatlejszych Polaków i Europejczyków – Jana Pawła II. Rechoczemy w amfiteatrze opolskim, kiedy tandeciarze nabijają się z krzyża. Rechoczemy, nie wszyscy, ale niemało takich. Jak to się skończy albo już skończyło, po katastrofie smoleńskiej? Ano, trzeba dopowiedzieć cytat ze Słowackiego:
    „A teraz jesteś niewolnicą cudzą”.
    Jeśli nie zmienimy mentalności młodego pokolenia, nie ofiarujemy mu dumy z wykonanej dla kraju pracy, nie zbudujemy patriotyzmu nie tylko z symboli przeszłości, ale z dokonań teraźniejszości – zostaniemy, na własne życzenie „priwiślańskim krajem”, euroregionem między wywalczoną przez Kazimierza Kutza „autonomią Śląska” a jakimś Putinowskim namiestnikostwem. Upiór wstał – nie ma się co łudzić. Prezydent RP, w przededniu wizyty prezydenta Rosji, zaprasza do Rady Bezpieczeństwa Narodowego Wojciecha Jaruzelskiego. Człowieka, który jeśli czyjemuś bezpieczeństwu służył wiernie – to rosyjskiemu. Od czystek antysemickich w wojsku, poprzez haniebny udział wojska polskiego w tłumieniu praskiej wiosny, tragiczny, krwawy grudzień 1970 r. na Wybrzeżu i stan wojenny, zdławienie dążeń wolnościowych społeczeństwa. Jakby tego było mało – prezydent Komorowski ośmiela się udzielać admonicji za homilię ks. prałatowi Sławomirowi Żarskiemu i mocą swej władzy odsuwa go na boczny tor. Jeśli tak dalej pójdzie, pan prezydent utworzy – jak w Chinach – drugi Kościół, „państwowy”, a teksty homilii będzie pisał Sławomir Nowak. Upiór wstał. Wyciąga skrwawione ręce nad poległymi w Grudniu ‘70 i w 1981 r., nad ofiarami Smoleńska. Nie ma się co łudzić.
    Dr Elżbieta Morawiec

    Autorka jest krytykiem teatralnym i literackim, publicystką, członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.”

   • http://niepoprawni.pl/blog/1489/sprawa-ministra-wrobla

 56. Buka said

  http://antydziad.salon24.pl/256352,wizyta-miedwiediewa-bardzo-dobrze-przygotowana -kolejne puzzle,jak dla mnie analiza trafia w przysłowiową dziesiątkę.

 57. http://fakty.interia.pl/polska/news/pierwsze-prywatne-sledztwo-ws-smolenska,1568556 – „…Córka Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego, Marta, zgromadziła grupę 15 zagranicznych ekspertów i prawników, którzy na własną rękę mają badać okoliczności tragedii z 10 kwietnia oraz nadzorować to, jak wyjaśniana jest katastrofa w Polsce i Rosji….”

  http://www.niezalezna.pl/artykul/fotyga_macierewicz_i_dzieciolowski_o_smolensku/42227/1 – „…filmową relację ze spotkania z ministrami Anną Fotygą i Antonim Macierewiczem oraz Rafałem Dzięciołowskim. Rozmowa dotyczyła katastrofy smoleńskiej i niedawnego wyjazdu w tej sprawie polskiej delegacji do USA. Spotkanie prowadziła Katarzyna Gójska-Hejke, redaktor naczelna miesięcznika „Nowe Państwo”……”

 58. „…..Jak zareagowali unijni prominenci na wysłuchanie publiczne w sprawie katastrofy smoleńskiej? Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek nazwał je „próbą ukojenia bólu rodzin”. Takie słowa wywołały wzburzenie wśród obecnych na sali europosłów. – To nie jest sesja terapeutyczna, panie przewodniczący, tylko apel o rzetelne śledztwo. Prosiłbym wobec tego o szacunek dla bliskich tych, którzy polegli pod Smoleńskiem – apelował poseł Ryszard Czarnecki. Z kolei Geoffrey Van Orden, Brytyjczyk z grupy EKR, przypomniał podobne katastrofy i zwrócił uwagę, jak istotne w badaniu każdej z nich były nawet najmniejsze szczegóły. Wymienił w tym kontekście m.in. wypadek samolotu w Lockerbie. Przypomniał, że śledztwa w takich sprawach trwają bardzo długo, np. 16 lat tak jak w tym przypadku, więc rzucanie oskarżeń na pilotów zaraz po katastrofie jest całkowicie nieuprawnione. ….”
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101208&typ=po&id=po09.txt

  • Dzisiaj ok. godz. 12,15 na antenie Radia Maryja w cotygodniowym felietonie p.Antoni Macierewicz powiedział, że sprawa petycji polskich parlamentarzystów i 400tys. Polaków nie zotała defintywnie przesądzona. INFORMACJA O ODRZUCENIU podawana przez wszystkie media była więc NIEPRAWDZIWA. W przyszłym tygodniu kluby PE będą głosowały nad rozpatrzeniem petycji, wbrew oczekiwaniom Jerzego Buzka !!!

   • max said

    no to gazeta wyborcza musi byc nieco zawiedziona 🙂

   • Przyznaję, że i mnie ta wiadomość podniosła na duchu. Byłam oburzona postawą J.Buzka, ale jak widać w imię partykularnych priorytetów „ekonomiczno-finansowych” nie każdego stać na obiektywizm. Przykre, ta wszechobecna bezkarność weryfikuje wszystkie postaci. Co najgorsze TEGO nie będzie można już zmienić! Pozdr

 59. http://www.niezalezna.pl/artykul/smolenskie_tajemnice_ministra_arabskiego/42268/1
  „…Tomasz Arabski spotkał się w Moskwie z Rosjanami nie tylko w marcu 2010 r., lecz także już pod koniec stycznia…….„Gazeta Polska” dowiedziała się też, że choć Tomasz Arabski prowadził tajemnicze rozmowy w Moskwie, to po prawie
  ośmiu miesiącach od katastrofy Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie jeszcze go nie przesłuchała…..”

 60. Janek said

  NiezaleznaTV – ekspercka analiza wojskowego kontrolera lotów:

 61. Aja said

  Czy ktoś może wie dlaczego strona ŁŁ na salonie „nie istnieje”?

 62. z dedykacją dla @Andre – pls „…czytaj uważnie i ze zrozumieniem….” (sic!)
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101211&typ=po&id=po05.txt – „…Czy lotki mają trymer…”
  pozdrawiam

 63. Aśka said

  Na Twoim blogu na salonie 24 toczy się dyskusja nt. podpisów listy ws. podpisania listy o powołanie międzynarodowej komisji. Niestety chcąc tam pisać pokazuje mi się informacja: „Nie możesz komentować na tym blogu.” Nie wiem, dlaczego?

  Zamieszczam więc tutaj notkę nt. podpisów.
  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/ostre-slowa-macierewicza-o-katastrofie-smolenskiej,1,4018436,wiadomosc.html
  „W toku dyskusji padł pomysł, żeby postulat powołania międzynarodowej komisji ds. śledztwa po katastrofie smoleńskiej zgłosić w ramach tzw. inicjatywy obywatelskiej przewidzianej w Traktacie z Lizbony. Chodzi o inicjatywę, która ma umożliwić obywatelom zwracanie się do KE z inicjatywami legislacyjnymi, o ile podpisze się pod nimi minimum 1 mln obywateli z przynajmniej jednej czwartej państw UE. Inicjatywa ma wejść w życie najwcześniej za rok – PE ani Rada UE wciąż nie przyjęły rozporządzenia opisującego szczegółowe zasady i warunki.”

  • ndb2010 said

   Witaj. Patrząc na zmanipulowaną relację Onetu z spotkania to trudno im wierzyć. Sprawdzę ta informację, zresztą podpisy można zbierać.

   pozdrawiam

   • max said

    a sila dezinformacji jest ogromna:

    W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Klich oświadcza też, że w pierwszych dniach po katastrofie „osoba odpowiedzialna za stan lotnictwa wojskowego” w Warszawie powiedziała mu „wprost, że trzeba robić wszystko, żeby jak najmniej odpowiedzialności było po naszej stronie”

    do tego mozna dodac artykul w newsweeku w ktorym mozna przeczytac ze śp. ktp Protasiuk chcial za wszelka cene zostac majorem , zaloga calkowicie ZBAGATELIZOWALA wskazania ndb no i ze przycik uchod nie zadzialal bo …na lotnisku nie bylo systemu ILS.

   • Aśka said

    Masz może link do tego wywiadu w Rzeczpospolitej?

   • @Aśka
    Onet = ITI = wygrany proces p.A.Macierewicza w sprawie wypowiedzi o związkach z WSI,
    „….Były szef komisji weryfikacyjnej WSI Antoni Macierewicz nie musi przepraszać jednego z właścicieli koncernu medialnego ITI Jana Wejcherta za swe słowa o związkach ITI i Wejcherta z wojskowymi służbami specjalnymi PRL….”
    http://fundacjaobrony.salon24.pl/93385,macierewicz-wygral-z-wejchertem-iti

   • ” Najwieksze zagroenie dla wolnosci człowieka jest wówczas, kiedy sie go zniewala, mówiac jednoczesnie,
    e sie go czyni wolnym. To jest najwieksze niebezpieczenstwo. I temu trzeba sie przeciwstawic. To trzeba sobie uswiadomic.” Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

 64. max said

  http://www.rp.pl/artykul/577147-Piloci-tupolewa-byli-bez-szans.html

 65. „…żeby „Polska żyła w nas”, żeby nie utraciła niepodległości, żeby Polska nie utraciła władzy nad sobą jeszcze za naszego życia i przez nasze życie, koniecznie natychmiast, od zaraz, musimy uczyć się miłości do niej i do siebie nawzajem; potrzeba od dziś uczyć się patriotyzmu!….” Homilia ks.Zarskiego z 11 listopada, która nie spodobała się BK
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23532#start
  „…W tegoroczne obchody Święta Niepodległości, w kolejną rocznicę wspaniałego dla nas 11 Listopada 1918 roku, ocalmy od zapomnienia piękną pieśń – marzenie o Polsce wolnej, Polsce bez kłamstwa i krat. Pieśń powstała w latach sowiecko-komunistycznej okupacji, w więzieniu mokotowskim. Jej autorzy to uwięzieni, wspaniali patrioci. Słowa napisał Bohdan Rudnicki, żołnierz wileńskiej AK, muzykę stworzył kapelan AK w Powstaniu Warszawskim – ks. Tomasz Rostworowski, który śpiewał tę pieśń współwięźniom:
  Ojczyzna moja to malowane łany,
  Wichry szarpiące całunami chmur.
  To błękit fali srebrną pianą tkany;
  To czarne hałdy i zielony bór.
  /…/
  Ojczyzna moja to nie spętane słowo,
  Spiżowych haseł modlitewny dźwięk;
  To myśl radosna, że już ponad głową
  Nie załopocze czarnym skrzydłem lęk.
  Ojczyzna moja to kęs pszeniczny chleba,
  Podany głodnym z wszystkich świata dróg.
  Słoneczna przystań na drodze do nieba,
  Statek dla Bożych i człowieczych sług.
  Takiej Ojczyzny daj nam dożyć Panie
  I znowu klęknąć w progu naszych chat.
  Wiemy, że dobroć Twa rozwalić może
  Gmachy obłudy w plątaninie krat”…..”

 66. Dla podkreślenia KLIMATU rzeczywistości, manipulacji i dezinformacji:

  „…Michnik dla Die Welt -tekst Michnika na stronie internetowej „Die Welt” (z 10.05.2007):

  „Heute wird Polen von einer Koalition von Post-Solidarnosc-Revanchisten, postkommunistischen provinziellen Unruhestiftern, den Nachfolgern der Chauvinisten aus der Zeit vor dem Zweiten Weltkrieg, fremdenfeindlichen und antisemitischen Gruppen sowie von dem Umfeld von Radio Maryja beherrschtt, dem Sprachrohr des ethnoklerikalen Fundamentalismus.”

  Michnik ma tam 125 wpisów i furę komentarzy. Większość w podobnym tonie. Niebywałe.
  af

  „Smakowity” cytat z wywiadu udzielonego w 2007 roku przez obecnego właściciela Orderu Orła Białego:

  Adam Michnik, Niemcy, Die Welt, maj 2007
  „Dziś Polska opanowana jest przez koalicję postsolidarnościowych rewanżystów, postkomunistycznych prowincjonalnych wichrzycieli, następców szowinistów z czasów sprzed II wojny światowej, grupy wrogie wobec obcokrajowców i antysemickie oraz środowisko Radia Maryja, tubę etnoklerykalnego fundamentalizmu”…..”

 67. zenobiusz said

  Konrad dziękuje.Jeszcze Polska nie zginęła.
  http://zenobiusz.wordpress.com/2010/12/12/konrad-ndb-przed-parlamentem-europejskim/

 68. kiki said

  Polecam artykuł z NASZEGO DZIENNIKA pt. CZY LOTKI MAJĄ TRYMER.Obalają w nim kłamstwa na temat katastrofy,jakie zamieścił Newsweek.

 69. „…Śledztwo dopiero jest w fazie wstępnej, na razie prokuratorzy nie wykonali jeszcze żadnych czynności – powiedział prok. Ślepokura. Dodał, że należy się jednak spodziewać w tym postępowaniu skierowania przez polskich śledczych do strony rosyjskiej wniosku o pomoc prawną…..” [przyp. własny – odpowiedz na doniesienie mec. Rogalskiego]
  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/jest-sledztwo-ws-niszczenia-wraku-przez-rosjan,1571206

  „…Ostatnia „ofensywa dyplomatyczna” naszych władz sprowadza się do żenującej zgody na dominację w Europie strategicznego układu niemiecko-rosyjskiego, przy pełnym poparciu Waszyngtonu
  Dyplomatyczny PR….” [przyp. własny: no to jestesmy w domu]
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101214&typ=my&id=my01.txt

 70. Magda said

  Środa, 15 grudnia, Nr 292 (3918)
  wersja do druku bez polskich znakow
  Pierwsza strona Polska Świat Wiara Ojców Myśl jest bronią Czytelnicy Sport Ostatnia strona
  Transkrypcja rozmów załogi samolotu Tu-154 M Nr 101, który uległ katastrofie w dniu 10 kwietnia 2010 roku w czasie podejścia do lądowania na lotnisku Smoleńsk Północ. Informacja o nowych parametrach odbioru TV TRWAM i Radia Maryja Radio Maryja – Katolicki Głos w Twoim Domu TV TRWAM NA ŻYWO Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej Fundacja Nasza Przyszłość Ksiądz kardynał Tarcisio Bertone w Polsce. 29 kwietnia – 3 maja 2009 Dokument Konferencji Episkopatu Polski Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży Raport w sprawie WSI Odbiornik TV Trwam Reklama w TV Trwam Biblioteka Naszego Dziennika Ulotki Naszego Dziennika

  Rodziny chcą same sfinansować pracę specjalnej komisji technicznej, która zajęłaby się obiektywnym wyjaśnianiem przyczyn katastrofy na Siewiernym
  Jak spacyfikować rodziny smoleńskie

  Rząd nakłania rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej do ubiegania się o odszkodowania pieniężne. W grę wchodziłaby rekompensata za pogorszenie warunków życia po stracie bliskiej osoby, jak i zadośćuczynienie za cierpienie i ból. Aby te środki otrzymać, rodziny musiałyby podpisać ugodę z Prokuratorią Generalną Skarbu Państwa, a to zamknęłoby im możliwość pozwania strony rządowej przed sąd. Bagatelizuje się kwestie dotyczące śledztwa, a podnosi sprawy, których jeszcze nawet nie rozważamy – ripostują bliscy ofiar.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101215&typ=po&id=po01.txt

  • JWS said

   Odszkodowania, owszem, ale dlaczego w srebrnikach ?

   • Magda said

    Brak słów,co ten rząd wyprawia.Ja to interpretuję tak:
    dostaniecie kasę,na pokrycie strat i kończymy sprawę.Nie dochodzimy do prawdy.
    Coś nieprawdopodobnego.

   • JWS said

    Odszkodowanie łącznie z ugodą zamyka możliwość wszelkiego dochodzenia w tej sprawie na wieki.
    Oznacza to, że rząd chce przy pomocy mydła-odszkodowania zmyć z siebie ten ciężar.

 71. Andre said

  TO WŁAŚCIWIE O KTÓREJ GODZINIE SAMOLOT WYSTARTOWAŁ I KTO BYŁ NA POKŁADZIE?

  „O 7.17 samolot wystartował – dokładnie to pamiętam, bo o tej godzinie wysłałem sms pracownikowi Kancelarii Prezydenta, który był na miejscu, na lotnisku w Smoleńsku. O 7.23 mniej więcej wystartował z tego, co pamiętam – relacjonował Szczegielniak.”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nie-bylo-opoznienia-w-wylocie-Tu-154,wid,12949999,wiadomosc.html

  • JWS said

   To jest ciekawa sprawa, nikt nikogo nie odprowadzał na lotnisko ? Czy wszyscy zapadli na amnezję ?

   • Andre said

    @JWS

    Ten WYLOT( wszystko z tym związane) -tak uważam- jest kluczem, który może otworzyć sprawę tzn – kto leciał, czym leciał etc,etc,etc

 72. JWS said

  Jak długo będzie trwało psychiczne molestowanie rodzin zaginionych w Smoleńsku :
  http://niezalezna.pl/artykul/bedzie_fala_wnioskow_o_ekshumacje_/42510/1

 73. Andre said

  ” ponieważ od godziny 6 na lotnisko mieli się zjeżdżać zaproszeni przez Lecha Kaczyńskiego goście lotu. Według Szczegielniaka na pokładzie samolotu znaleźli się – oprócz Zofii Kruszczyńskiej-Gust z Kancelarii Prezydenta – wszyscy, którzy otrzymali zaproszenia.”

  WSZYSCY — TO ZNACZY NIKT — PROSZĘ Z IMIENIA I NAZWISKA WYMIENIĆ OSOBY KTÓRE WESZŁY NA POKŁAD TU-154 M.
  Te wszystkie informacje o szeroko rozumianym crash’u smoleńskim są niedopowiedziane, pozostawiają bardzo dużą dozę interpretacji słów( są ogólnie rzecz biorąc formą NOWOMOWY )
  W tym wypadku zasadne jest stwierdzenie o manipulowaniu faktami – a jak na razie po 8 miesiącach „odnaleziono” JEDNEGO ŚWIADKA który wymienia godzinę startu!!!
  To podwaza w moim mniemaniu prawdziwość informacji pana Tomasza Szczegielniaka.
  Czyżby tylko ta jedna osoba mogła podać godzinę startu i wymieniać osoby wylatujące z panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim?
  Po 8 miesiącach?
  Tuż przed odpowiedzią na raport MAK?
  Po aferalnym zachowaniu Tuska?
  Po informacji o różnych częściach ciał w sarkofagu wawelskim?
  COŚ MI ŚMIERDZI

  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/nowe-zeznania-ws-katastrofy-wyslalem-sms-o-717-na-,1,4082990,wiadomosc.html

  • Wcześniej wklejałam, chyba w cz.1, informacje i zdjęcia bodaj,że z Lotniczej Polski, start ok. 7,15. Intryguje mnie jeszcze jedna info „…Dlaczego Tu-154 lądował na lotnisku Siewiernyj 9. kwietnia, dlaczego nie poinformowano oficjalnie o tym zdarzeniu?….”
   http://clouds.salon24.pl/246980,tu-154-byl-w-smolensku-9-04-a-7-04-tusk-polecial-casa

   Jak widać cały „sztab” pracował nad detalami, ciekawe ile im to czasu zajęło, skoro świadków nie ma, bądż są, ale skutecznie zastraszeni.

   • max said

    z tresci tego artykulu !!!

    http://www.gorodnews.ru/gorod/item.php?id=658

    В ночь с 17 на 18 апреля в спецприемнике УВД по Смоленской области во время ужина отравились два милиционера. Около пяти утра 32-летнего старшего сержанта Алексея Балабина нашли мертвым на рабочем месте

    kolejna tajemnicza smierc w smolensku – osoby zajmujacej sie ruchem lotniczym

   • @Max
    szukałam nazwiska Aleksieja Bałabina w dostępnych artykułach dot. Smoleńska i nie znalazłam.
    Dość póżno bo dopiero po 2 dniach (to świadczy o mojej błyskotliwości!) znalazłam datę wydania i jeżeli dobrze odczytałam artykuł pochodzi z 28.04.2008r (nr 16) ????

 74. JWS said

  Temat był już poruszany, ale nie widać jego końca. Grzegorz Michniewicz.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101216&typ=po&id=po08.txt

 75. Dzisiaj w PE miało się odbyć głosowanie przew. klubów parlamentarnych nad wnioskiem ws Smoleńska. Czyzby „podziękowaniem” za kunktatorstwo PE miała być propozycja :
  „….Bronisław Komorowski proponuje dodanie do Konstytucji m.in. artykułu o tym, że „Rzeczpospolita Polska może przekazać Unii Europejskiej kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach…”
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101216&typ=po&id=po10.txt

  komentarz sam się obroni:
  http://niepoprawni.pl/comment/67821/Bronek-wnuku-bekarta-hrabiego-Branickiego-co-ty-na

 76. JWS said

  Tak, tak, zbyt mało wiarygodny aby nawet zwykły Kowalski mógł go strawić. W związku z powyższym prawdopodobnie trzeba dodać do niego trochę wazeliny :
  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/tusk-raport-mak-jest-bezdyskusyjnie-nie-do-przyjec,1,4084942,wiadomosc.html

 77. Marszu na „azymut” c.d.

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101217&typ=po&id=po08.txt
  „….”Nasz Dziennik” ustalił: w nowych, przesłanych polskiej prokuraturze zeznaniach rosyjskich kontrolerów lotów ze smoleńskiego „Korsarza” nie ma informacji o łączeniu telefonicznym wieży z Moskwą – z operatem o nazwie „Logika”. Zeznania są sprzeczne, dodano do nich zupełnie nowe elementy, zbudowane pod jedną tezę, która brzmi: winni katastrofy są piloci….”
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101217&typ=my&id=my02.txt
  „….Projekt nowelizacji Konstytucji sporządzony przez PO zmierza do zapewnienia partii monopolu władzy niezależnej od demokratycznych procedur kontroli społecznej
  Konstytucja narzędziem władzy….”
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101217&typ=my&id=my04.txt
  „….Kupno Lotosu ułatwiłoby Rosjanom sięgnięcie po PKN Orlen, co oznaczałoby przejęcie rafinerii w Polsce, na Litwie i w Czechach. A rachunek za tę operację zapłaciliby polscy obywatele
  Brama do paliwowej ekspansji Rosjan…”

  Cytat z Tuska: „…mnie prezydent[Lech Kaczyński] do niczego nie jest potrzebny…”
  ——————————————————————
  Przy takim apetycie mozna łatwo nabawić się niestrawności!!!
  Boże chroń mnie od nienawiści!

  • JWS said

   Wszystkie zabiegi zmierzają do ustawienia frajerów w kolejce do zepchnięcia winy na poszczególnych uczestników lotu. Decydenci próbują oddalić się tylko o 500m. W lewo, czy prawo ? Oto jest pytanie.

   • JWS said

    To jest tylko o 6.5-7.0 sekundy co daje ok. średnio 520m. Kontrolerzy z wierzy określali położenie samolotu z wyprzedzeniem o grubości kreski na radarze, czyli 150-300m.

   • Przerażająca jest ta precyzja,
    a „azymut” dla DT & co. to Bilderberg, o NWO juz mówił w trakcie konferencji nt. słuzby zdrowia. Pytanie tylko, czy DT w tę podróż zabierze ze sobą wszystkich spolegliwych z „drużyny”.
    Zgadzam się z @Ndb, że okreslanie skali emocji DT jest zwykłą socjotechniką. Miał też rację @Andre, mówiąc o odlocie TU-154, o braku świadków. Skala nagłosnienia opóżnienia(?) odlotu TU-154 jest kluczem. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.

 78. tomasz said

  Witam, pytanie czy jest możliwe, że samolot podchodził do lądowania od wschodu i przeleciał pas , bo moim zdaniem rozrzut szczątków samolotu wskazuje na to,proszę spojrzeć na to właśnie od tej strony czyli,najpierw oderwane podwozie,złamane drzewo do srodka, zaraz za podwoziem skrzydlo,dalej ogon samolotu,dalej reszta.

  • ndb2010 said

   on ladowal od wschodu. chyba panu chodzilo o zachod. w tym wypadku raczej nie. biorąc pod uwagę trajektorie scinania drzew (prosta odchodzac od progu pasa) to widac ze nie moglo sie to zdarzyc gdy samolot ladowal od zachodu.

   • woockie said

    Do tego z relacji swiadkow wynika,ze czekali na samolot wlasnie po zachodniej stronie.TU 154M mial wyladowac i dokolowac do nich.Gdy uslyszeli dziwny gang silnikow i zorientowali sie iz stalo sie cos zlego wsiedli do samochodow i przejechali nimi cala dlugosc pasa.
    Pozdrawiam;)

 79. Andre said

  z komentarzy na :
  http://towarzystwo.salon24.pl/260791,rodem-z-volkoffa-co-sprawa-turowskiego-mowi-o-towarzystwie

  Uploaded with ImageShack.us

  Wiśniewski dodał: „Ja kojarzę z twarzy tego człowieka, wydaje mi się, że jest to jakiś pracownik ambasady albo konsulatu polskiego. Rozpoznałbym go, był wysoki, szczupły, krótko obcięty szatyn, w długim beżowym płaszczu. Miał na pewno więcej niż 50 lat. Jestem przekonany, że był to Polak, mówił po polsku bez akcentu, twardo, bez zmiękczenia”.

 80. Magda said

  Doktor Maksymienkow, szef zespołu, który przeprowadzał sekcję zwłok prezydenta Lecha Kaczyńskiego, opowiadał o dziwnym zachowaniu prokuratora Krzysztofa Parulskiego. Z jego relacji wynikało, że generał postępował tak, jakby nie wiedział, co się wokół niego dzieje
  W katalogu Maksymienkowa były szczątki z lampasami
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101220&typ=po&id=po22.txt

 81. http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=24041
  „Mgła na siewiernym wypełzła z jaru” – wypowiedż p. Andrzeja Melaka z Rodzin Katyńskich [proszę zwrócić uwagę na zdanie dot. spotkania z premierem 10 listopada i możliwości rejestrowania spotkania tj. świadome wprowadzenie w błąd przez D.Tuska!!!]
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=24030
  „Nowe fakty w sprawie katastrofy smoleńskiej” – rozmowa z p. Antonim Macierewiczem [nie odsłuchałam-potrzebny dekoder?]
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23996
  „Czy odbędą sie ponowne sekcje zwłok ofiar katastrofy”

  http://www.fakt.pl/Ziec-Kaczynskiego-Moglo-dojsc-do-zamachu-,artykuly,91011,1.html
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101222&typ=po&id=po41.txt
  „…HONOR 2010
  Solidarni z generałem Andrzejem Błasikiem, Dowódcą Sił Powietrznych RP
  Milczenie mjr. Protasiuka jest zastanawiające……..”

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101222&typ=po&id=po61.txt
  „…..Pułkownik dr inż. Antoni Milkiewicz, pilot, były główny inżynier Wojsk Lotniczych, który pracował po 10 kwietnia w Smoleńsku: Przyczynę katastrofy Tu-154M można było zdiagnozować w dwa miesiące
  Niezależni fachowcy mogą wiele wyjaśnić…….”

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101222&typ=po&id=po72.txt
  „….Turowski na „ty” Komorowskim……….”

 82. nur said

  @Ndb2010 Dzieki za najnowsze opracowanie na s24 plus wzruszajaca kolende.
  Zycze blogoslawionych Swiat, wszelkich lask Bozych w Nowym Roku 2011 oraz
  dalszych sukcesow we wspomaganiu Komisji p. A.Maciarewicza i kolejnych wspaniałych wystąpień na forum międzynarodowym.
  Pana praca na rzecz prawdy o Smoleńsku jest płomieniem wiecznej pamieci dla Tych, którzy tam zgineli oraz Tych wszystkich pokoleń, które walczyly o idealy i Polske a także plomyczkiem nadziei na przelamanie naszej obecnie mrocznej, zakłamanej rzeczywistości.
  Praca Pana oraz innych blogerów / Eye of The Boholder, Manek, Marek Dąbrowski, Rexturbo, Tornado, Tommy Lee i wielu pozostałych e-sledczych sprawia, ze można być z Was dumnym. Jesteście godnymi kontynuatorami Tych, co zlamali Enigme.
  Do wyrazow szacunku lacze moc serdecznych życzeń nieustannego powodzenia na przyszłość. W uznaniu ogromu włożonej pracy apeluje do internautow, by każdy dołożył swa cegielke w postaci podpisu pod apelem o miedzynarodowa komisje sledcza. Będziemy milionerami i tego nam wszystkim swiadomym powagi sytuacji zycze.

 83. Andre said

  http://polis2008.nazwa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=807:puzzle-z-miejsca-zbrodni&catid=306:dzielnica-publicystow&Itemid=321

  istone i wspaniale w formie

  • http://lubczasopismo.salon24.pl/Smolensk.Raport.S.24/post/258761,macierewicz-tupolew-nie-spadl-tak-jak-nam-mowia-sa-zdjecia
   „….Według Macierewicza są dowodem na to, że Rosjanie rozminęli się z prawdą……………Co później się działo, nie chcę o tym przesądzać- dodał poseł…..”
   @Andre, nie jestem zwolenniczką teorii Krzysztofa Cierpisza, w pełni przekonał mnie Konrad, nie tylko odwalając kawał dobrej roboty, ale udowadniając NAWET TE 15 sek. wyłączenia prądu, by „zatrzymać” przekaz Ndb. Jest to w pełni logiczne. Nigdy nie byłam zwolenniczką science fiction, być może jest to bariera, która w jakiś sposób mnie ogranicza. Chociaż „znając możliwości” przeciwnika nie należy i takiej opcji wykluczać. Kiedyś wkleiłam link http://www.dzieckonmp.wordpress.com bez rozszerzenia dot. ks. Jerzego Popiełuszko. Zawarta tam info o wyrwaniu bł.ks. Jerzemu języka, poddaniu okrutnym torturom pokazuje nam obraz całkowicie zdegenerowanego przeciwnika, który dla osiągnięcia celu jest się w stanie posunąć do niewyobrażalnych czynów. I tak należy rozumieć współczesne działania wszelkich służb powiązanych kiedyś i obecnie z KGB. Bo to co stało się w Smoleńsku jest tego dowodem.
   Kontynuacją jest też wsadzanie osób powiązanych z „obrońcami krzyża” do psychiatryka- już 6 osób spacyfikowano!!!

 84. Poświęćmy IM nie tylko ostatnie minuty mijającego roku
  http://niepoprawni.pl/blog/425/zdjecia-roku-2010

  Jak to jest „szczęściarzem” być: Komorowski w GMF w Waszyngtonie
  http://www.gmfus.org/livestream/poland/archivedvideo.html

 85. http://martynka78.salon24.pl/262629,sensacyjne-wiesci-z-rosji-szykowano-zamach
  „Natomiast jak ktoś ma dużo władzy to chce jej jeszcze więcej” [G.Schetyna]
  http://martynka78.salon24.pl/261707,w-co-gra-grzegorz-schetyna

  Ku pokrzepieniu serc: Marta i Jarosłąw Kaczyński z zyczeniami
  http://andrzejleja.salon24.pl/262559,marta-kaczynska-zyczenia-swiateczne-jestesmy-z-pania

 86. Magda said

 87. Magda said

  Bankructwo teorii Edmunda Klicha

  W styczniu dobiegnie końca kadencja Edmunda Klicha w Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Wszystko wskazuje na to, że będzie to kompromitujący finisz kariery polskiego akredytowanego przy moskiewskim Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym badającym okoliczności katastrofy Tu-154M. Medialna nadaktywność, artykułowanie nieodpowiedzialnych i wewnętrznie sprzecznych tez na temat jej przyczyn dobitnie świadczą, że wybór osoby płk. Klicha jako
  polskiego akredytowanego przy MAK był bardzo poważnym błędem. Klich nigdy nie latał na tupolewach, nie zna tych samolotów. A co gorsza, zaczął bić się w piersi w imieniu Polski, choć polska prokuratura nie wykluczyła żadnej z czterech rozważanych hipotez katastrofy na Siewiernym.

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101228&typ=po&id=po01.txt

  Jest ekspertyza filmu ze Smoleńska
  Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji przekazało już prokuraturze ekspertyzę amatorskiego filmu z katastrofy smoleńskiej. Poinformował o tym płk Zbigniew Rzepa, rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Nie chce on na razie ujawniać wyników przeprowadzonych badań. Pełnomocnicy ofiar katastrofy smoleńskiej nie ukrywają zadowolenia, że będą mogli zapoznać się z opinią Laboratorium. Film jest jednym z ważniejszych dowodów w śledztwie mającym za zadanie wyjaśnienie przyczyn katastrofy rządowego samolotu z 10 kwietnia.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101228&typ=po&id=po04.txt

 88. Andre said

  Mój apel opublikowany 15 min temu – nie ukazał się!

 89. Andre said

  http://aborygen.salon24.pl/

 90. „…Dwa dni potem Tu-154M 101 wylatywal z Okecia w swoj ostatni rejs. Kto nie slyszal jak polscy piloci zegnali sie tego poranka z Okeciem to ma okazje posluchać tutaj.” Cześć ich pamieci!

  http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt9802.html?postdays=0&postorder=asc&start=75

 91. http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101229&typ=po&id=po07.txt
  „….Czy konwencja chicagowska obliguje komisję dochodzeniową – czyli w tym wypadku MAK – do przeprowadzenia badań sekcyjnych ciał załogi?

  – Konwencja chicagowska nie reguluje kwestii odnoszących się do przeprowadzania sekcji. Te sprawy leżą w gestii prokuratorów, którzy dysponują aparaturą i procedurami wyspecjalizowanymi w tej dziedzinie.

  Komisja ma jednak za zadanie zbadać wszystkie okoliczności, które mogą wyjaśnić przyczyny wypadku.

  – Wyniki badań sekcyjnych mogą być wykorzystane przez komisję lotniczą. Jeżeli więc miałoby to znaczenie dla wyjaśnienia przyczyn katastrofy – na przykład gdyby, teoretyzując, chodziło o zbadanie, czy pilot nie był podtruty – to może zająć się tym komisja badająca przyczyny i okoliczności wypadku lotniczego. Ale załącznik 13 konwencji chicagowskiej tego nie reguluje….”

  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=24199 „Bankrtuctwo teorii Edmunda Klicha” – komentarz senator Stanisław Piotowicz

 92. http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101231&typ=po&id=po04.txt
  „….”10 kwietnia rano na wojskowym lotnisku w Warszawie szykująca się do startu załoga tupolewa nie dostała prognozy pogody od stacji meteo. Nie dostała, bo stacja nie otrzymała jej od Rosjan. Dlatego dowódca załogi kapitan Protasiuk odmówił wylotu. Tłumaczył, że nie wiedząc, jakie będą warunki atmosferyczne, nie może zdecydować się na taki lot. W takiej sytuacji maszyna nie miała prawa startować. Ten lot w ogóle nie powinien się odbyć” – powiedział jednemu z brukowych pism płk Edmund Klich. Tuż przed odlotem na płycie lotniska miała panować nerwowa atmosfera, padać ostre słowa, a lot do Smoleńska miał wymusić na mjr. Arkadiuszu Protasiuku gen. Andrzej Błasik, który zamiast dowódcy statku sam składał prezydentowi meldunek o gotowości maszyny do startu. Z informacji, do których dotarł „Nasz Dziennik”, jednoznacznie wynika, że SŁOWA Klicha TO KŁAMLIWE INSYNUACJE. Załoga Tu-154M nie miała przed wylotem szczegółowej, typowo wojskowej meteorologicznej prognozy pogody na Siewiernym, przysłanej z Rosji, bo nie udostępnili jej Rosjanie. Piloci dysponowali jednak dostępną w systemie ogólnym prognozą meteorologiczną, gdzie nie było mowy o żadnej mgle, bo warunki w Smoleńsku były dobre. Już w trakcie lotu, o godz. 8.20, ze Smoleńska przyszła informacja, że mogą wystąpić mgły……….
  ……. Relacje osób, które bezpośrednio zabezpieczały lot do Smoleńska i były przed odlotem Tu-154M na płycie Okęcia, są diametralnie różne od historyjki Edmunda Klicha, Stefana Gruszczyka, Roberta Latkowskiego czy Piotra Łukaszewicza, którzy wynurzali się w TVN 24 na temat tego, co działo się przed startem.
  [demaskujemy nieuczciwych dziennikarzy!!!]
  ………………….
  Edmund Klich cały czas gra w tym samym zespole, który próbuje przepchnąć tezę o tym, jakoby odpowiedzialność za katastrofę smoleńską ponosili przede wszystkim: gen. Andrzej Błasik, załoga tupolewa i Siły Powietrzne RP, a pośrednio Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – mówi wprost jeden z byłych pilotów specpułku, dobrze znający dr. Klicha…..”

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101231&typ=po&id=po03.txt

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101231&typ=po&id=po14.txt – Jest delikt na gruncie prawa międzynarodowego
  „…..Konwencja o międzynarodowym lotnictwie cywilnym, podpisana w Chicago 7 grudnia 1944 r., jak sama nazwa wskazuje, nie jest przeznaczona do regulowania kwestii związanych z lotnictwem państwowym. Artykuł 3 tej konwencji mówi jasno, że umowa ta ma zastosowanie wyłącznie do cywilnych statków powietrznych, nie stosuje się jej zaś do statków powietrznych państwowych. Konwencja wprost przesądza, że statki powietrzne używane w służbie wojskowej uważa się za statki powietrzne państwowe. Rządowy Tu-154M był samolotem wojskowym należącym do Sił Zbrojnych RP, wchodzącym w skład 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, jego załogę stanowili oficerowie Sił Zbrojnych RP, wykonywał zadanie polegające na przewozie prezydenta RP – zwierzchnika Sił Zbrojnych RP wraz z towarzyszącą mu delegacją. Już każdy z tych punktów, nawet traktowany oddzielnie, stanowiłby wystarczającą przesłankę do uznania, że był to samolot państwowy, do którego nie stosuje się przepisów konwencji chicagowskiej….”

 93. http://krasnoludkizpejsami.wordpress.com/2010/12/19/jeszcze-o-otruciu-litwinienki/

 94. anka said

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101231&typ=po&id=po01.txt

  Pohukujący na pilotów płk Robert Latkowski sam ma kłopoty z porozumiewaniem się w języku rosyjskim – przekonał się „Nasz Dziennik”. Myli liczebniki. A to w przypadku pilota wielokrotnie odbywającego loty z VIP-ami na terytorium Federacji Rosyjskiej poważna dysfunkcja. Czy uprzedził o tym Lecha Wałęsę i Aleksandra Kwaśniewskiego, którzy podróżowali z nim na Siewiernyj, gdzie kontrolerzy przekazują komendy tylko po rosyjsku?

 95. 30.12.2010 23:32
  31 opublikowana w: LATARNIK Dlaczego prezydent miał lądować na Siewiernym?

  http://arturb.salon24.pl/263822,dlaczego-prezydent-mial-ladowac-na-siewiernym
  „….Chyba przez 7 miesięcy Janicki twierdził, że funkcjonariusze BOR byli na lotnisku, a prokuratorzy upierali się, że BOR-u nie było na Siewiernym. A może czekali na Yużnym?………………..
  !!!!!!!!!!!
  Yużnyj posiada oznaczenie (LNX, XUSB) i figuruje w wykazach portów lotniczych http://www.tutu.ru/avia/airport/da4bde/ , http://www.prokerala.com/travel/airports/russia/smolensk-airport.html, i w systemie http://www.flightstats.com/go/Airport/airportDetails.do;jsessionid=3C70C28129FA446E3ED357E3C815D6C0.web1:8009?airport=%28LNX%29+Smolensk+Airport%2C+RU&x=30&y=5

  Rosjanie od dnia tragedii robią wszystko, by udowodnić, że Yużnyj był i jest nieczynny, zaś Siewiernyj pełni rolę lotniska cywilnego dla Smoleńska. Jest to ewidentnym kłamstwem. W tym celu fałszowano informacje tak jak np. tutaj http://www.aerotransport.org/php/go.php?q=airport+LNX próbując utożsamić te lotniska……”

  KTO ZE STRONY POLSKIEJ „ZADBAŁ” O TAKĄ DEZINFORMACJĘ??? [K],Tomasz[A]rabski,[T] – to wiemy, jaką rolę odegrali Tomasz Turowski? Radosław Sikorski?

 96. Nie mylił się Jarosław Kaczyński mówiąc o kondominium niemiecko-rosyjskim: http://bezdekretu.blogspot.com/2011/01/jak-wygrac-zamach-stanu.html [A.Scios]

 97. Aśka said


  Warto rozmawiać – 04.01.2011 – dlaczego raport MAK jest nie do przyjęcia

  Spisałam wypowiedź Cezarego Gmyza o Tomaszu Turowskim, które zostały zawarte w tej audycji.

  Cezary Gmyz – Rzeczpospolita:
  Operacja związana z Tomaszem Turowskim – to niewątpliwie majstersztyk Departamentu Pierwszego, a konkretnie Wydziału 14, zajmującego się tzw. wywiadem nielegalnym. Wywiad nielegalny to śmietanka, to Crem de la crem każdego wywiadu. To są ludzi, którzy są najwierniejszymi z wiernych. Tomasz Turowski został ulokowany jako funkcjonariusz wywiadu w strukturze absolutnie kluczowj jeżeli chodzi o Watykan i stosunki Stolicy Apostolskiej z blokiem komunistycznym. Asystencja słowiańska, w której się znalazł uchodziłą w oczach całego komunistycznego wywiadu, nie tylko [niezrozumiałe] za miejsce, które de facto stanowi wywiad i kontrwywiad równocześnie Stolicy Apostolskiej na cały blok wschodni, blok komunistyczny. Zdobył zaufanie osoby kluczowej w tej strukturze jakim był zasłużony polski jezuita Antoni Mrówki [nie wiem, czy prawidłowo spisałam nazwisko]. Za Pawła VI T. Turowski znalazł się w Stolicy Apostolskiej. Dwa lata przed wyborem Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i miał dostęp do informacji absolutnie kluczowych. W pewnym momencie Turowski zaczął się interesować również kontaktami z Francją. Nawiązał kontakty z dwoma jezuickimi ośrodkami, jeden z nich mieścił się w Paryżu, drugi mieścił się w nieodległym od Paryża Meudon. W szczególności interesującym ośrodkiem był Meudon, gdzie on zaczął studia, ale też równocześnie służył jako wykładowca języka rosyjskiego dla rozmaitych osób. Z tego okresu pochodzą jedyne znane donosy agenta oficera oznaczonego numerem 9596.

  Na początku lat 90 zaproponowano mu pracę, a uchodził za osobę, która była dobrym znajomym Bronisława Geremka (poprzez jeszcze francuskie kontakty) uchodził za osobę z tzw. notesu prof. Geremka, zaproponowano mu pracę w departamencie Europa 2. To był departament, który odpowiadał za stosunki z państwami byłego bloku wschodniego. W pewnym momencie znalazł się po raz pierwszy w Moskwie, ale na wschód jeździł, jak wynika z jego akt paszportowych zgromadzonych w IPNie już wcześniej dość często, znalazł się jako pracownik ambasady polskiej w Moskwie i potem nastąpiło coś co nawet zaskoczyło posłów z sejmowej komisji spraw zagranicznych, bo on pracując Moskwie w pewnym momencie przedstawiony jako jeden z najlepszych kandydatów, czy też najlepszy kandydat na stanowisko polskiego ambasadora na Kubie i prosto z Moskwy został nagle wysłany do Hawany. Jego kandydaturę rekomendował osobiście Minister Spraw Zagranicznych Władysław Bartoszewski. W stenogramie z posiedzenia komisji zachowały się słowa ministra, który bardzo zachwalał kandydaturę Tomasza Turowskiego mówiąc o jego świetnych kontaktach rosyjskich i mówiąc – nie jest to najgorsza rekomendacja dla kandydata udającego się na Kubę.

  W 2007 T.Turowski rezygnuje z pracy w MSZ i zatrudnia się w firmie prywatnej i nagle w 2010 dzieje się rzecz dziwna. 14 lutego zostaje on ponownie zatrudniony w Ministerstwie Spraw Zagranicznych , a następnie już 15 lutego wyjeżdża do Moskwy. Z naszych informacji zebranych przez Rzeczpospolitą wynika to, że został on skierowany już po podjęciu decyzji o wyjeździe na obchody katyńskie zarówno Prezydenta L. Kaczyńskiego jak i Premiera D. Tuska. Głowne zadanie, które zostaje mu powierzone jako szefowi wydziału politycznego i jednocześnie zastępcy ambasadora Bahra, polega na przygotowaniach do tej wizyty, ale jeszcze na dwóch innych rodzajach aktywności. Stanowisko zastępcy ambasadora w Moskwie, to jest jedno z ważniejszych stanowisk polskiej dyplomacji i za tego rodzaju decyzję odpowiada bezpośrednio Minister Spraw Zagranicznych.

  Jan Pospieszalski: Wątek ambasadora Turowskiego jest rozwojowy. Dzisiaj do dziennikarza Cezarego Gmyza zwróciła się jakaś tajemnicza pani, podająca się za amerykańską dziennikarkę i umówiła się z nim na spotkanie. A więc sprawa jest bardzo ciekaw. O tym będziemy informowali w następnych programach.
  ____
  o Turowskim również jest mowa w
  http://www.radiownet.pl/radio/wpis/11835/
  05.01.11 09:42

  Piotr Jegliński
  O swojej wieloletniej znajomości z Tomaszem Turowskim, który okazał się agentem służb specjalnych w Watykanie, mówi Piotr Jegliński.

 98. Andre said

  MISTRZOSTWO PANA PROTASIUKA

  Tu należy chylić czoła przed kapitanem Protasiukiem, który przez 14 godzin z 4 międzylądowaniami zdołał „dociągnąć” do Warszawy z wyłączonym autopilotem, i to w locie nocnym nad Atlantykiem. To niezwykły wyczyn – uznałWasylenko

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110108&typ=po&id=po08.txt

 99. http://wn.com/smolensk – patrz „Smoleńsk plan lotu” – poz. 15.

  TA WYPOWIEDZ OBNAŻA KŁAMSTWA zarówno Edmunda Klicha, jak i innych osób zainteresowanych nierzetelnym prowadzeniem tragedii smoleńskiej

  Wypowiedz pana Dariusz Szpinety ze szkoły pilotażu „Ad astra” :-
  plan lotu z dnia 09 kwietnia 2010 r. z godz. 11,47, póżniej zmodyfikowany, dotyczył lotu PLF 101 – I – M
  „M” – litera ta określa, że był to lot WOJSKOWY /”MILITARY”
  [przyp.Pytanie o konsekwencje w tym konkretnym przypadku], czy tzw. „literówka” jest AKSIL B 102 winno być ASKIL , co powoduje, że wiadomość zostaje odrzucona przez komputer i zostaje powiadomiony ten, który go składał.
  Plan lotu samolotu PLF 101-I-M ponadto zawierał w 18 polu jest informacja, ze OPERATOREM tego lotu jest wojsko polskie oraz ma status HEAD (prezydent, premier) oraz że lot miał odbyć się 10 kwietnia 2010 r.

 100. Aśka said

  http://lubczasopismo.salon24.pl/Smolensk.Raport.S.24/post/274157,operacja-northwoods-w-smolensku

  !!!!

 101. Aśka said

  i jeszcze to
  http://zdzislaw.kaktusinski.salon24.pl/229552,smolensk-i-2-zdjecia

 102. Pro Publico Bono said

  http://niezalezna.pl/5454-czas-na-moj-kraj
  „Czas na mój kraj”
  „….Aleksander Ścios w jednym z komentarzy przypomniał dziś fragment przemówienia śp. Lecha Kaczyńskiego, gdy ten swoją śmiałą i odważną inicjatywą (z udziałem innych prezydentów), zatrzymał ruski marsz na Gruzję: „Jesteśmy po to, żeby podjąć walkę. Po raz pierwszy od dłuższego czasu nasi sąsiedzi z północy, dla nas także z północy, ze wschodu, pokazali twarz, którą znamy od setek lat. Ci sąsiedzi uważają, że narody wokół nich powinny im podlegać. My mówimy nie! Ten kraj to Rosja. Ten kraj uważa, że dawne czasy upadłego, niecałe 20 lat temu, imperium wracają. Że znów dominacja będzie cechą tego regionu. Otóż nie będzie. Te czasy się skończyły raz na zawsze. Nie na dwadzieścia, trzydzieści, czy pięćdziesiąt lat! Wszyscy w tym samym okresie, lub w okresach nieco innych poznaliśmy tą dominację. To nieszczęście dla całej Europy. To łamanie ludzkich charakterów, to narzucanie obcego ustroju, to narzucanie obcego języka. Ale czym się różni sytuacja dzisiaj od tej sprzed wielu lat? Dziś jesteśmy tu razem. Dziś świat musiał zareagować, nawet jeżeli był tej reakcji niechętny. I my jesteśmy tutaj po to, żeby ten świat reagował jeszcze mocniej. W szczególności Unia Europejska i NATO.” Zachowuje to przemówienie, krytykowane wtedy za swój zimnowojenny ton nawet przez J. Staniszkis (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/staniszkis;przemowienie;ka…), wyjątkową aktualność dziś, wiele miesięcy po zamachu smoleńskim.

  Jak pamiętamy zresztą, w tym przemówieniu padły jeszcze te ważne słowa: „I my też świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj; na Polskę”. Prezydent nie mylił się, co do Gruzji i Ukrainy, lecz pomylił się, co do następnych krajów, które miały być „po drodze” (jeśli chodzi o ekspansję Rosji), gdyż po tych dwóch pierwszych od razu przyszła pora na Polskę. Wiosną 2010 r……”>>>

 103. Pro Publico Bono said

  http://www.kworum.com.pl/art3518,zamach.html
  ZAMACH – słowo, które 10 kwietnia 2010 roku zeszło do podziemia
  „…..W piętnowaniu „oszołomów” prym wiedzie oczywiście środowisko Gazety Wyborczej, a szczytem zakłamania, wyjątkowej obłudy i podłości był opublikowany już 16 kwietnia artykuł Piotra Stasińskiego pisany z pozycji „obrońcy czci” śp. Lecha Kaczyńskiego.
  Warto przytoczyć fragment jednego z najbardziej fałszywych i tym samym podłych tekstów owego pana:
  Gazeta Wyborcza 16-04-2010
  „Litania niedorzecznych podejrzeń i oskarżeń – sugestia rosyjskiego zamachu, nad którą dyskutanci się rozwodzili – brzmiała jak piekielna kampania polityczna przeciwko państwu. Była też wymierzona w szanse na polsko-rosyjskie pojednanie, które niespodziewanie wzrosły po tragedii smoleńskiej.
  Pospieszalski, Krasnodębski i Gwiazda uczynili zmarłego prezydenta wspólnikiem własnych obsesji. Znieważyli go, czyniąc zeń patrona swych podłych myśli. Ten sabat czarownic odbywa się w telewizji publicznej, którą wszyscy utrzymujemy. To musi być publicznie napiętnowane”…..”>>>

  Jutro kolejna rocznica!

 104. Pro Publico Bono said

  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/majewski-jak-40-wyladowal-mimo-polecenia-odejscia,1604595
  „….Lądowanie Jaka-40 na lotnisku w Smoleńsku odbyło się, mimo polecenia odejścia na drugi krąg, wydanego przez kierownika lotów lotniska Siewiernyj – powiedział dowódca Sił Powietrznych gen. Lech Majewski podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej……………………………..
  Dodał, że opierając się na tych ustaleniach komisji szef Sztabu Generalnego podjął decyzję o nieuwzględnieniu złożonych przez załogę odwołań i pouczył zainteresowanych, że nie przysługuje im prawo wniesienia odwołania do ministra obrony narodowej, ani skarga do sądu. Natomiast w związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w ruchu powietrznym przez załogę samolotu, on sam 24 lutego złożył zawiadomienie do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie wniosek o wszczęcie postępowania w tej sprawie…..”
  ———————–
  mój wniosek : eliminacja, zastraszenie świadków w osobach pilotów

  http://niezalezna.pl/6930-tomasz-turowski-%E2%80%93-architekt-przyjazni-z-moskwa [autor: A. Scios]
  -Architekt przyjażni z Moskwą
  „…..Jeśli Turowskiemu przypisać rolę moderatora procesów „zbliżenia” polsko-rosyjskiego, łatwo zauważyć, że jego pozycja zawodowa i towarzyska w latach 2007-2010 była wprost optymalna dla osiągnięcia pełnego sukcesu. Dziś wiemy, że aktywność Turowskiego nie dotyczyła tylko organizacji wizyt premiera i prezydenta w Katyniu, a czekający 10 kwietnia na smoleńskim lotnisku agent „Orsom”, miał już za sobą niezwykle pracowity okres….”

 105. Gabby said

  p Kondradzie już teraz wiem że to pan jest autorem prezentacji w Brukseli, mam do pana zasadnicze pytanie jak na tę prezentację zareagowała wtedy Bruksela ?
  i kolejne pytanie co na to wszystko Prokuratura?
  dlaczego nikt o tym szerzej nie mówi co z tym zrobiliście przecież to sa wyliczenia i konkretne alanizy zgodne z faktami, czy nkogo to nie interesuje?
  co oni wszyscy na to ?
  prosze o pilna odpowiedz podziwiam pana i naprawdę szczerze gratuluję, teraz już zaczynam wierzyć ze prawda się wyłoni jak z mgły
  Pozdrawiam

 106. Gabby said

  http://niezalezna.pl/9994-prof-zylicz-umowa-z-rosja-bledem

 107. Gabby said

  http://niezalezna.pl/9997-zarekwirowali-dokumentacje-medyczna-z-wassermanna

 108. Gabby said

  dziękuję za odpowiedź oczywiście zrobie co będzie trzeba
  Pozdrawiam

 109. Gabby said

  http://www.wprost.pl/ar/238720/Zabojstwo-Popieluszki-zlecili-Rosjanie/

 110. Gabby said

  W czasie 30 lat, które minęły od zamachu, powstały dziesiątki teorii na jego temat. Dotyczącą zamachu hipotezą, która zelektryzowała ludzi na całym świecie, była i jest ta o radzieckiej inspiracji zamachu

  http://www.polskatimes.pl/polecamy/397659,kto-chcial-zabic-jana-pawla-ii,id,t.html

 111. Gabby said

 112. Gabby said

  Sąd nad Katyniem
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110514&typ=sw&id=sw02.txt

 113. Gabby said

  http://foros.salon24.pl/303757,prof-zylicz-status-prawny-katastrofy-smolenskiej-reakcja-med

 114. Gabby said

  Państwo i Prawo prof. Żylicz

 115. Magda said

  Czarne skrzynki przestały działać już nad ziemią
  http://www.gazetapolska.pl/3919-czarne-skrzynki-przestaly-dzialac-juz-nad-ziemia

  Smoleńsk: Tusk przestraszył się ekspertów
  http://www.gazetapolska.pl/3948-smolensk-tusk-przestraszyl-sie-ekspertow

  • Pro Publico Bono said

   Gazeta Polska wydanie 11 maja br

   • Magda said

    Pro Publico Bono
    Nie wiem,czy zwróciłaś uwagę,ale w tym artykule o czarnych skrzynkach jest pewna nieścisłość,mianowicie taka,że autor na początku podaje,że:”samolot(…)uderzył w brzozę,która oderwała fragment skrzydła(…)na wysokości 5m.Następnie 760m od progu pasa maszyna zerwała przewody linii energetycznej zasilającej lotnisko Smoleńsk Siewiernyj.Tupolew był wówczas na wysokości 8m nad ziemią (…)”
    Jak rozumiem dane te pochodzą z końcowego raportu MAK,tylko jak to się ma do danych zawartych w stenogramach, w/g których w okolicy godziny zerwania przewodów elektrycznych czyli o 8:39:35,samolot był na wysokości ok.400m nad ziemią.
    Czy ktoś obalił już wiarygodność stenogramów,bo możliwe,że nie jestem na bieżąco?

   • Pro Publico Bono said

    @Magda
    Witam, autorem artykułu jest Grzegorz Wierzchołowski.
    Stenogramy jeszcze nie zostały obalone.
    Fragment, który powołujesz jest odniesieniem się autora do końcowego raporu MAK.

    Z tego artykułu zacytuję Konrada: „Przerwanie pracy urządzeń pokładowych nastąpiło bowiem ok. 15 nad ziemią i w odległości – uwaga- ok. 60 m przed miejscem pierwszego zderzenia z gruntem.
    Według raportu MAK, samolot o godz. 8,41,05 znajdował się w punkcie o współrzędnych 54st49’483″ szerokości północnej i 032st03’161” długości wschodniej. Właśnie wtedy nastąpiło przerwanie zasilania komputera FMS i – jak wynika z danych zawartych w raporcie- pozostałych urządzeń pokładowych.
    Tymczasem współrzędne miejsca, w którym rozbił się samolot ( dokładnie: wspłrzędne środka tej strefy), to według MAK 54st49’450″N i 32st03’041″E (str. 88 polskego tłumaczenia końcowego raportu)
    – Gdy nastąpił zanik zasilania FMS oraz rejestratorów lotu, polski Tu-154 znajdował się około 60m przed miejscem pierwszego zderzenia z gruntem i około 600m od progu pasa. Tak wynika z danych podanych przez Rosjan i z obliczeń na podstawie podanych przez MAK współrzędnych – mówi „GP” K.M. specj. od kontroli radiolokacyjnej przestrzeni powietrznej,ekspert zespołu sejmowego ds katastrofy smoleńskiej pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza.
    I dodaje:-Podane przez MAK współrzędne miejsca, w którym rozbił się samolot, i współrzędne zatrzymania się urządzeń pokładowych dzieli ok. 140 m, choć powinno to być to samo miejsce.
    Wszystkie te informacje brzmią sensacyjnie, ale mają oparcie w końcowym raporcie MAK. Albo więc dane podane przez Rosjan są błędne, albo zniszczenie samolotu faktycznie nastąpiło jeszcze nad ziemią….”>>> [przyp. własny tyle cytat]
    P. Antoni Macierewicz na którego dalej się powołano mówi, „…sprawa zaniku zasilania komputera pokładowego to jedna z kluczowych przesłanek uprawdopadabniających hipotezę rozpadu Tu-154 nad ziemią. Jest to bowiem jeden z niewielu faktów bezspornych, które możemy zweryfikować na podstawie badań naukowców z USA, których orzeczenie jest podstawą tej informacji…….”>>>

    Chylę czoło przed Konradem. Wiem, że się powtarzam, ale w TYM konkretnym przypadku warto się powtarzać.
    Serdecznie pozdrawiam

   • Magda said

    @Pro Publico Bono
    Dziękuję za wyjaśnienia.
    Straciłam trochę wątek,bo po prostu miałam mnóstwo zaległości i permanentny brak czasu.
    Wracając do kwestii tego artykułu,to ewidentnie coś się nie zgadza.Przypomnę,że już klika miesięcy temu chodziły takie plotki,że Amerykanie mają zdjęcia sat.,na których widać,że samolot rozpada się w powietrzu.
    To samo pisał prof.Dakowski na swoim blogu [tak na marginesie był wczoraj w RM i mówił n/t elektrowni atomowych-niezwykle ciekawie] tzn. w/g niego rozmieszczenie szczątków świadczy o wybuchu samolotu w powietrzu.Były też opracowania na salonie,z których także to wynikało.
    Tylko,że jeśli są dwa oficjalne dokumenty czyli stenogramy i końcowy raport MAK,z których wynika co innego to znaczy,że jeden z tych dokumentów jest fałszywy.
    Bo samolot albo był 400m nad ziemią ,albo 8m nad ziemią.W obu miejscach na raz nie mógł być,chyba że stracił kawałek skrzydła będąc na 400 metrach i to spadające skrzydło zerwało linię energetyczną o 8:39:35.

    Także chylę czoła przed pracą Konrada.Jak widać konsekwencja w działaniu i determinacja w dążeniu do prawdy mogą przynieść efekty.

    Pozdrawiam serdecznie

 116. Magda said

  http://vod.gazetapolska.pl/83-rozmowa-niezalezna-mec-rafal-rogalski

 117. Pro Publico Bono said

  „…………Wspólny mianownik
  Co łączy sprawy lotów z sierpnia 2006 r. i kwietnia 2010 roku? Nie tylko typ samolotu i rozmiary katastrofy, ale także manipulacyjny sposób ich potraktowania przez rosyjskie czynniki odpowiedzialne za ich wyjaśnienie……”>>>
  http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=13655

 118. Gabby said

  Taśmy Arłukowicza

  http://niezalezna.pl/10665-tasmy-arlukowicza

 119. Gabby said

  Naciski z Moskwy i brakujące zapisy rozmów (Polska wersja/ Polish Version)

  http://niezalezna.pl/7693-naciski-z-moskwy-i-brakujace-zapisy-rozmow-polska-i-angielska-wersja

 120. Gabby said

  http://faktygrudziadz.pl/article/5389/smole-nsk-spisek-rosjan-i-niemc-ow

 121. Gabby said

  Fragmenty „Listu z Polski” do odsłuchania:

  http://niezalezna.pl/10729-odsluchaj-fragmenty-%E2%80%9Elistu-z-polski%E2%80%9D

 122. Gabby said

  Rosjanin, który uczestniczył w identyfikacji ciała prezydenta, nigdy nie mieszkał pod wskazanym w protokole adresem
  Co nie gra w rosyjskim protokole

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110518&typ=po&id=po01.txt

 123. Gabby said

  Chcemy weryfikacji

  Z mecenasem Piotrem Pszczółkowskim, pełnomocnikiem prawnym Jarosława Kaczyńskiego, rozmawia Anna Ambroziak

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110518&typ=po&id=po09.txt

 124. Gabby said

  Po ogłoszeniu raportu MAK rząd wynajął co najmniej jedną międzynarodową kancelarię prawną, która ma przeanalizować różne scenariusze, z zastosowaniem postępowania rozjemczego włącznie
  Mszczą się błędy po katastrofie

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110518&typ=po&id=po11.txt

 125. Gabby said

  Rosjanie przyznają, że na terenie Federacji Rosyjskiej doszło do poważnych błędów w identyfikacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Odpowiedzialnością próbują obarczyć stronę polską
  Bastrykin wiktymizuje rodziny

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110519&typ=po&id=po01.txt

 126. Gabby said

  Antoni Macierewicz pod namiotem Solidarnych 2010

 127. Pro Publico Bono said

  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=25858
  Rodzaj audycji: [Rozmowy niedokończone]

  Autor: Mariusz Pilis – dziennikarz, korespondent wojenny, reżyser filmów dokumentalnych
  Adres: http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=25858
  List z Polski (cz.II) (2011-05-11)
  Rodzaj audycji: [Rozmowy niedokończone]

  Autor: Mariusz Pilis – dziennikarz, korespondent wojenny, reżyser filmów dokumentalnych
  Adres: http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=25864
  List z Polski (cz.III) (2011-05-11)
  Rodzaj audycji: [Rozmowy niedokończone]

  Autor: Mariusz Pilis – dziennikarz, korespondent wojenny, reżyser filmów dokumentalnych
  Adres: http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=25866

 128. Pro Publico Bono said

  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=25973

  Czy poznamy prawdę w sprawie katastrofy smoleńskiej?

  red. Julia Jaskólska (2011-05-21)

 129. Gabby said

  Międzynarodowa komisja ds. katastrofy pod Smoleńskiem może uratować śledztwo

  http://www.tu154.eu/index.php/archives/246

 130. Gabby said

  Raport Zespołu Eksepertów Niezależnych ZEN
  Dlaczego musiało dojść do katastrofy?

  http://smolensk-2010.pl/2011-04-13-raport-zespolu-ekspertow-niezaleznych-zen.html

 131. Gabby said

  Międzynarodowa KOMISJA 1z3 wywiad prof. Jacek Trznadel 11-05-2010

 132. Gabby said

  Wartość dowodu spada

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110525&typ=po&id=po06.txt

 133. Gabby said

  http://vod.gazetapolska.pl/115-rozmowa-niezalezna-prof-marciniak

 134. Gabby said

  Katastrofa pod Smoleńskiem – wywiad z Romanem Święczkowskim

 135. Gabby said

  .czy prawdziwa jest informacja , że system Terrain Awareness and Warning System (TAWS) , ostrzegający pilota przed zbyt niskim lotem ,który zamontowany był w prezydenckim TU-154M , jest praktycznie niezawodny ( jeżeli działa prawidłowo i nie jest zakłócany lub zablokowany ) od 1990 nie było wypadków spowodowanych z tego powodu . Producent TAWS prowadzi swoje dochodzenie . Wstępne informacje mówią , że TAWS był włączony i sprawny .

  http://carcajou.nowyekran.pl/post/10315,jakie-pytania-chcielibyscie-zadac-a-macierewiczowi-i-p-naimskiemu

 136. Gabby said

  Piloci, z którymi rozmawiał „Nasz Dziennik”, mają wątpliwości co do wiarygodności eksperymentu przeprowadzonego przez MAK z udziałem symulatora na Szeremietiewie. Dlaczego?
  Nikt nie zapytał o certyfikaty

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110606&typ=po&id=po61.txt

 137. Gabby said

  Super Wizjer-Zniknęła mgła_ zobaczyłam koszmar
  http://vimeo.com/20994106

 138. Gabby said

  http://vimeo.com/23416023

 139. Gabby said

  Katastrofa Smoleńska-KLIMATYZACJA-w samolocie

  http://vimeo.com/20350104

 140. OHV said

  Zapraszam do zapoznania sie z aktualizacja mojej osttaniej notki, gdzie zlokalizowałem mężczynę mówiacego „Patrz mu w oczy”:

  http://www.niepoprawni.pl/blog/2549/morderstwo-zostalo-udowodnione-aktualizacja

 141. JWS said

  Wypowiedź byłego pracownika BOR.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110709&typ=po&id=po02.txt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: